Намакушка• вчера в 14:36
У Т.Шевченка стільки віршів проти москалів, чому в школі не акцентували увагу.
Про кріпатство ще щось
Важка доля
Чужбина
А шоб конкретно - не мати справу з москалями то в голові моїй не було таких віршів із школи
Ось зараз читаю збірник і бачу що там багато
Важка доля
Чужбина
Шаманю второпях• вчера в 14:59
Ответ дляСижуревувшоке
Изучая Шевченка, ещё в школе поняла что с русскими лучше не связываться. Одно зло от них.
К полякам почему-то не возникло вопросов? Пан же Энегельгард его мучил.
Закусенец• вчера в 15:02
Ответ дляГорня капучіно
Зараз похилі люди продовжують розмовляти російською мовою і їх за це соромлять, кажуть що вони розмовляють мовою окупанта. Це нормально? В мене свекруха білоруска, вона взагалі закінчувала сільську школу на білоруській мові, українську ніколи ніде не вивчала. Як їй зараз в свої 75+ років перейти на українську?
Білоруська дуже зрозуміла для україномовних, вона може перейти на свою рідну мову і всі її зрозуміють. Також вона купу років живе в Україні та мабуть все ж таки вона її якось знає?)
Це її вибір говорити мовою вбивць. А ви її виправдовуєте
Сижуревувшоке• вчера в 15:02
Ответ дляГорня капучіно
Слухайте, не треба розводити мовний срач. Я російськомовна з народження. Мої батьки розмовляли російською мовою зі мною з народження, мої бабуся та дідусь теж російськомовні. Зараз це мова окупанту. То що, мої батьки та бабусі, дідусі окупанти? Мені зректися їх і не розмовляти з ними чи що?
Мовнюки не понимают этого. Люди целыми поколениями, семьями, всю жизнь, живя в Украине, разговаривали на русском. И в моей семье так было. Родственники живут и в Харькове, и в Одессе, все разговаривали всю жизнь на русском. И жили себе спокойно люди. За 4 года начался неимоверный срач на эту тему. Разговаривают на украинском, но когда насильно принуждают к этому - это....
жар-птица Нюра• вчера в 15:03
Ответ дляСижуревувшоке
Ви не розумієте що російська мова була завезена на територію України з метою окупації?
Сижуревувшоке• вчера в 15:03
Ответ дляЗакусенец
В каждой подобной теме есть такая как Вы. Просто в каждой.
Закусенец• вчера в 15:04
Ответ дляСижуревувшоке
Як виглядає «насілтноє принужленіє»?
Сижуревувшоке• вчера в 15:06
Ответ дляжар-птица Нюра
Других проблем не было, других целей этой войны не было. Вот именно мова, да.
Хорошо, если все перейдут на украинский за один день - война закончится? Нет. Ещё вопросы?
Как раз мова - это один из инструментов внутренней войны. Русне очень выгодно чтобы украинцы пожрали друг друга за мову. Именно Вы помогаете русне достичь их цели.
Горня капучіно• вчера в 15:05
Ответ дляЗакусенец
Перепрошую, а кого вбили мої батьки та мої бабусі, дідусі? Їх мова російська, вони все життя нею розмовляли, то ви їх прирівнюєте до вбивць лише за мову?
І ще, шановна, не кажіть того що не знаєте. Білоруська мова схожа на українську і в загальних рисах ви напевно зрозумієте про що скажуть, але все одно це 2 різні мови
Горня капучіно• вчера в 15:06
Ответ дляСижуревувшоке
Правильно! Розвели мовний срач, наче навмисно хочуть посварити українців в межах одної країни
Послушная• вчера в 15:06
Ответ дляСижуревувшоке
Только с русскими?А как же козаки із Дону додому прив´язали Галю до сосни косами?)
БолеИменее• вчера в 15:06
Якраз навпаки, Шевченко і його творчість- це завжди про орду москальську і їхню хижачість.
Ви в якійсь не такій школі хіба вчилися
жар-птица Нюра• вчера в 15:06
Ответ дляСижуревувшоке
В мене до вас взагалі немає ніяких питань. При чому тут зараз війна до факту того що території заселялись спеціально росіянами? Голодомором винищили україномовних українців і заселили росіянами землі. Це факт. Язик вашої матєрі це результат нашого геноциду
Админко• вчера в 15:07
Не знаю як у Вас але в нас така классна була щ укрмови вчитель. Воша постійно казала, що винищували укрмову, багато було спалено книжок. Вона була фанат своєї справи. І казала питайте у своїх рідних, вони багато чого можуть розповісти
Горня капучіно• вчера в 15:08
Ответ дляСижуревувшоке
Тупі цього не зрозуміють. Я лікар, в нас половина відділень це поранені військові і добра частина з них розмовляє російською. Напевно вони теж «окупанти, вбивці, зрадники та колаборанти»
Послушная• вчера в 15:08
Ответ дляБолеИменее
Ви в якійсь не такій школі хіба вчилися
Как он там страдал,как он там страдал у хыжакив,бидося
Сижуревувшоке• вчера в 15:09
Ответ дляжар-птица Нюра
Если бы все разговаривали на украинском, то не было бы этого всего? Войны и голод и все остальное разжигаются не из-за языка обычно. Язык - это как оружие обычно. Причем чтобы сами себя. Но причина войн и всего остального далеко не язык.
Фоточки нема• вчера в 15:10
Ответ дляГорня капучіно
То у вас значить дуже патріотична вчителька була. В Дніпрі все зовсім інакше було, повірте. Дітей, які після 3 місяців літа в селі приїздили до міста та говорили суржиком гнобили, обзивали селюками
Не вчителька патріотична, а власне такий підхід до освіти в цілому на Заході України. Я про це й кажу, що, на жаль, це від регіону залежить.
Послушная• вчера в 15:10
Ответ дляжар-птица Нюра
А английский язык это язык колонизаторов местного населения Америки,Индии,Африки и ракет,летящих по мирным городам.Что же делать,что же делать?
Сижуревувшоке• вчера в 15:10
Ответ дляАдминко
Для того, чтобы люди ещё больше возненавидели друг друга. Но это не причина. Это оружие. Это метод.
БолеИменее• вчера в 15:15
Ответ дляLove_Love_Love_
Ви серйозно це пишете? Ви Гайдамаки читали?
Ну, кацапи тему зумисне нашкрябали, і будь яким способом відбілюють свою орду. Я теж шокована, що вони хочуть переконати українців, що москаль- це не кацап, а просто пересічний військовий, суід за плотом🤦🏼♀️
Королева ганделику• вчера в 15:11
Ответ дляСонечко
Купа років війни. Люди гинуть від ракет і продовжують розмовляти російською.
А Ви кажете про Шевченка...
Продолжают и будут продолжать.
Чем нести бессмысленное вроде вашего поста.
Воленс-неволенс• вчера в 15:12
Свій особистий щоденник Шевченко вів на російській мові. Про ляхів багато теж чого казав. Якби не росіяни- Брюлов та ще один (не пам´ятаю), то й так і сконав би кріпаком ,а ще освіту отримав у Петербурзі та помер там
І вважав слов´янам треба єднатись.
Сижуревувшоке• вчера в 15:13
Ответ дляПослушная
А Америка с Ираном сейчас тоже за язык воюют?)) Я когда слышу что язык/мова - это причина войн и конфликтов- это....нет слов.
Воюют за власть, за бабло, за глобальные вещи.....нет. за мову.
Послушная• вчера в 15:15
Ответ дляСижуревувшоке
Ну вот так.Мовнюки считают,что если все украинцы заговорят на мове,то Россия моментально прекратит войну и Украина вступит в НАТО,ЕС и везде,куда только можна вступить
Міряно-переміряно• вчера в 15:15
Вечная крипатска доля. . и гимн.. и так оно и есть: Нет единства, людоловы спасают себя ценой других.
жар-птица Нюра• вчера в 15:15
Ответ дляСижуревувшоке
А я вам сказала що причина війни - язик?
Ви вмієте читати?
Язик це результат ГЕНОЦИДУ!!! це ще один інструмент
Ви вмієте читати?
Послушная• вчера в 15:17
Ответ дляБолеИменее
В СССР украинцы с Запада Украины называли москалями украинцев с Востока и Юга.
Божа кульбабка• вчера в 15:17
Ответ дляБоневтікла
Це вам так сказали, що то військові)
по реакціях видно, скільки ж тут російських ботів сидить, або малоросів
Послушная• вчера в 15:17
Ответ дляжар-птица Нюра
Ви вмієте читати?
И что теперь?Быть вечной жертвой?
Сижуревувшоке• вчера в 15:17
Ответ дляжар-птица Нюра
Ви вмієте читати?
Да не язык. Другие глобальные вещи задеяны. Но Вам сказали что язык, Вы внушаемы, не умеете думать и начали топить за язык.. Там вон в Иране ядеркой пугают. Тоже за язык? Язык - это один из инструментов влияния. Оружие. Но не причина. Поймите уже наконец то.