Умничка-помощничка• 2 часа назад

Помер власник онліфанс і він був українцем. Я не знала

Leonid Radvinsky, a Ukrainian-American entrepreneur who was the owner of the adult content platform OnlyFans, has died.

In a statement, the company confirmed his death from cancer at the age of 43.

A spokesman for OnlyFans said: "We are deeply saddened to announce the death of Leo Radvinsky.

"Leo passed away peacefully after a long battle with cancer.

"His family have requested privacy at this difficult time."

Mr Radvinsky acquired Fenix International ⁠Limited, the parent company of OnlyFans, in 2018 and served ‌as its director and majority shareholder.

He also ran Leo, a venture capital ‌fund he founded in 2009 that focuses primarily on investments in technology companies.

OnlyFans, founded in 2016 by British entrepreneur Tim Stokely, ⁠surged in popularity during the ​COVID pandemic as lockdowns drove creators ​and consumers online.

It turned the subscription-based ​platform into a mainstream source of ⁠income and entertainment globally.

In January, the Reuters news agency reported that OnlyFans was exploring the sale of ⁠a majority stake to ​investment firm Architect Capital in a deal ​valuing the company at about $5.5bn (£4.1bn), including debt.

https://news.sky.com/story/leonid-radvinsky-owner-...
Аноним_• 2 часа назад
Це вже вабще!! У нас що англійській сайт?
ХвилювАллочка• 2 часа назад
А если бы он был русским вы бы создавали бы эту тему ?
ХвилювАллочка• 2 часа назад
Ответ дляАноним_
Английский это в Украине второй язык вместо русского
Я_канеша_извиняюсь• 2 часа назад
Ответ дляАноним_
В ЕС же идём, обязаны знать английский язык с рождения, впитываем с молоком матери) Ну и автоматически переводим другую валюту в гривны.
Оябунчик• 2 часа назад
Там пол-Америки поскрести, найдется дедушка из Одессы. Все украинцы, точно.
Я_канеша_извиняюсь• 2 часа назад
Ответ дляХвилювАллочка
Ага. То-то его слышишь только от иностранцев изредка или тех кто с иностранцами идёт и ведёт разговор)
Мой_ужин• 2 часа назад
Ответ дляОябунчик
Навіть музикант Ленні Кравіц, Леонід Кравець має корні з Києва
Мой_ужин• 1 час назад
Онкологія нікого не щадить ні бідних, і багатих
.
Пацан к успеху шел• 1 час назад
та пох на него. рожа совсем не украинская. оно и не удивительно, таким помойным бизнесом заниматься
Бесконечность-не предел• 1 час назад
Ответ дляПацан к успеху шел
Оно вылитый извращенец на рожу, 100% шлялся по островам Эпштейна
Умер Максим и хер с ним(с)
Пацан к успеху шел• 1 час назад
Ответ дляБесконечность-не предел
Умер Максим и хер с ним(с)
вырожденец пархатый. где наркота и разврат - везде только такие и наживаются
ВерСаСе• 1 час назад
Ответ дляЯ_канеша_извиняюсь
Ну тогда, немецкий и испанский тоже не помешал
палка-копалка• 1 час назад
К Эпштейну отправился
Тарабарщина• 1 час назад
Ответ дляХвилювАллочка
Согласно соцопросов?
Всюди влазю• 1 час назад
От того что он родился в Одессе, не делает его украинцем
Сусановна• 56 минут назад
Ответ дляХвилювАллочка
Я думала немецкий уже