Замулена ріка• 24 марта в 23:22
Порадьте найкращі сорти малини та ожини
Порадьте, на ваш погляд, найкращі сорти ремонтантної малини та ожини - із солодкими, великими ягодами, не колючі кущі. Які є в продажу в Україні.
Цікавлять ранні та середні сорти.
Самая СоветЧиваЯ• 24 марта в 23:47
Джоан Джей! Не знаю, наскільки рання - це не засікала, але до морозів. Це фотки 7 листопада. Дуже смачна, смак насичений, транспортабельна, кущі потужні
Замулена ріка
• 25 марта в 01:03
Ответ дляСамая СоветЧиваЯ
Дякую!
волосатое стекло• 25 марта в 19:26
Ответ дляЗамулена ріка
Дякую!
Ремонтантна ожина суттєво відрізняється в плодоношенні від ремонтантної малини. Ремонтантна ожина - безперспективна культура у вашому саду.
Зі звичайних сортів ожини можу порекомендувати. Підкажіть ваш регіон
Замулена ріка
• 25 марта в 21:43
Ответ дляволосатое стекло
Буду вдячна. Київська область.
Також порадьте сорти малини, будь ласка. Бажано, не колючої.
волосатое стекло• 25 марта в 22:59
Ответ дляЗамулена ріка
Буду вдячна. Київська область.
За малину не скажу.
З ожини (усі безколючкові):
1. Лох Тей - старт плодоношення десь останній тиждень червня. Ягода досить солодка. Різнокаліберна, середньою вагою 5-6 г., макс десь 10 г.
2. Натчез - старт плодоношення десь кінець першого тижня липня. В період дозрівання потребує поливу. Тоді ягода велика і смачна. У мене стандарт десь 20-26 г, може сягати 28-29г. За відсутності поливу і достатнього догляду ягода буде суттєво меншою і гірчити (післясмак).
3. Вошито (Уошито) - старт плодоношення з другої половини липня (якраз закінчується Лох Тей). Ягода округла, різнокаліберна, розмір десь між Л.Теєм та Натчезом. Смак насичений.
Кожний сорт масово плодоносить протягом 2-3 тижнів. Загалом термін плодоношення близько місяця. Урожайність перших двох дуже висока, як і сила росту.
Решту сортів для любительського вирощування не дуже рекомендую. Сортів чудових багато, але з ними більше проблем (хвороби, шкідники...).
Виникнуть бажання чи питання по іншим,сортам скажу + та -.
З ожини (усі безколючкові):
Замулена ріка
• 26 марта в 00:39
Ответ дляволосатое стекло
За малину не скажу.
З ожини (усі безколючкові):
Дуже дякую!
Я ще дивилася на Трипл Краун (Тройная корона). Знаєте цей сорт?
волосатое стекло• 26 марта в 08:20
Ответ дляЗамулена ріка
Дуже дякую!
Знаю. Сорт хороший, врожайний. Однак, він починає плодоносить в терміни приблизно як Вошито чи й пізніше.
А в цей час ми вже ’пожинаємо плоди’ глобального потепління. Активізуються шкідники, які масово пошкоджують м´яку ягоду.
У Вошито ягода плотніша і ступінь ураження ягід менший.
Фактично ж по термінах більш-менш ’проскакують’ Лох Тей, Натчез, Бжезина, в далі клопи, жовті жуки-сонечки, мухи і т.п. активно знищують врожай. Сорти з м´якою ягодою, типу Полар, та/чи з пізньою ягодою взагалі практично не мають шансів.
А якщо ще й дощі, то це виливається в активне гниття ягід.
П.С. До того ж сорт не патентований і під назвою Трипл Краун часто продають інші сорти навіть в достойних розплідниках. Пересорт відбувся настільки давно, що з гарантією (умовною) можна купити саджанці тільки з плодоносного куща і то, якщо спец спостерігатиме його характеристики протягом сезону, від цвітіння до плодоношення.
В себе сорти типу Т.Краун, Полар, Апаче та ще, всього близько 20, припинив вирощувати.
Залишив Л.Тей, Натчез, Вошито.
Ще живуть Бжезина та Гай, але в суворих обмеженнях (не на ягоду).
Ще зі стелющихся сортів Колумбія Гігант і старий ошипований Тайберрі, але це під цілі переробки.
!!!
Я сподіваюсь ви в курсі, що ожина при вирощуванні потребує шпалери (опори, як виноград)?
Залишив Л.Тей, Натчез, Вошито.
!!!
Замулена ріка
• 27 марта в 01:39
Ответ дляволосатое стекло
Залишив Л.Тей, Натчез, Вошито.
!!!
Залишив Л.Тей, Натчез, Вошито.
!!!
Дякую вам величезне!
Так, буду ставити шпалери.
волосатое стекло• 27 марта в 07:12
Ответ дляЗамулена ріка
Дякую вам величезне!
Так, буду ставити шпалери.
Будь-ласка.
Доречі, як і казав, Л.Тей і Натчез сильнорослі, зі значною кількістю бокових пагонів. Це означає, що між кущами в ряду їм треба приблизно 2,5-3м. Вошито більш компактний і може висаджуватися вдвічі густіше.
Дорослі кущі потребуватимуть видалення плодових бруньок (у ожини усі бруньки плодові, від землі і до верхівок) на висоту до 0,5 м від грунту. Це для провітрювання та профілактики гнилі. Практика сама підкаже.
Звертаю увагу, що у зв´язку зі кліматичним потеплінням, ожина також потребує застосування системи захисту від хвороб та шкідників. Раніше проблемою було укриття ожини на зиму, але практично без хвороб і шкідників. А зараз навпаки.
Враховуючи, що у вас буде ще малина, постарайтесь вивчити як виглядає ’відьмина мітла’ на малині та ожині. За останніх років 10, я масово діагностую у людей цю проблему, з якою вони зазвичай звертаються дуже пізно.
Навіть у себе пару років тому фіксував.
Справа в тому, що це дуже серйозна хвороба, котра потребує негайного видалення хворих і підозрілих рослин. Інакше прийдеться знищувати всю посадку. Передається різними способами, в тому пару хвору рослин за сезон заразить гектари.
Малина й ожина - родичі зі спільними хворобами і шкідниками. Ожина набагато стійкіша, але не від всього. І система захисту у них практично та сама.
Успіхів
Навіть у себе пару років тому фіксував.
Успіхів