Реверанс• 31 марта в 22:15

Справа полковника розвідки Червінського. Тиск на суддів, атаки на адвокатів.

Червінський тримає оборону.
Ми ще демократична країна чи вже живемо за принципом вибіркового правосуддя?
Після Міндічгейту Президент пообіцяв перезавантаження силового блоку. Це звучало як чітка відповідь суспільству: правила зміняться, право перестане бути інструментом тиску. Паралельно Андрій Єрмак поновлює право на адвокатську діяльність і очолює комітет з питань захисту постраждалих від збройної агресії проти України. Формально -про права, гарантії, баланс.
А тепер, те, що відбувається насправді.
Справа полковника Червінського у Кропивницькому суді розсипається. Обвинувачення не витримує. І це той момент, коли система мала б відступити і підтвердити свої слова про “перезавантаження”.
Але, замість цього з’являється нова справа - вже в Києві у Печерському суді.
Інша фабула, інші формулювання, але суть та сама: довести до результату будь-якою ціною. Навіть якщо для цього потрібно створити історію про хабар, якого не існувало.
І паралельно відбувається ще один удар.
Тиск на адвоката Червінського Константина Глобу.
Спроба позбавити його ліцензії адвоката. Фактично цим- прибрати саму можливість захисту.
І ось що сталося сьогодні.
На дисциплінарній комісії адвокатів, завдяки тому, що засідання було онлайн і публічним, вдалося відбити адвоката Червінського Костянтина Глобу. Прямо під час засідання було доведено, що скарга заявниці написана не нею. Сама заявниця була присутня і справа розсипалося на очах.
Сьогодні маленька перемога.
Але давайте без ілюзій.
Це не остання спроба. Адвокату прямо поставили умову: відмовся від справи Червінського.
Тобто мова вже не про право. Мова про те, щоб прибрати захист і довести справу до “потрібного” президенту Зеленському результату.
І саме сьогоднішня ситуація показала головне: якби не публічність рішення могло бути іншим.
Публічність зараз - це не просто інструмент. Це єдина реальна зброя. І питання вже не в одній справі.
Питання в тому, що якщо ми, як суспільство погоджуємось із цим, як з нормою це вже не демократія.
І , саме від кожного з нас залежить, чи ми це зупинимо, чи прокинемось у реальності, де право остаточно перетворилось на інструмент тиску, як у сусідніх Росії чи Білорусії.
Сьогодні вдалося переграти владу. Але, боротьба тільки починається.

Constantine Globa
Багато хто казав мені: «Глоба, залиш це. Проти лому немає ні Закону ні прийому. Система тебе пережує і виплюне…».
Але вони забули одну маленьку деталь: адвокат - є частиною цієї ж системи, я є частиною вас і підкоряюсь лише закону.
​ Моя боротьба за адвокатське свідоцтво — це не просто історія про право та документ. Це був справжній «краш-тест» для бюрократичного апарату, який вирішив, що може ставити власні потреби вище за право!
​ Як це було?
​Тиск, спроби заблокувати, штучні перепони, відписки правоохоронних органів та ігнорування закону, розрахунок на те, що я здамся або піду на «компроміс»….
Система визначила мені свої правила гри, - фактично без правил!
Натомість я не те що розумів, я відчував, що лише холодний розрахунок, бездоганне знання процесу передусім моєю командою та жодних емоцій — тільки факти й юридична стратегія.
​ Цього разу система дала збій. Тому що закон — це не інструмент для маніпуляцій, з якого можна ліпити що завгодно. Це фундамент. І коли ти знаєш кожен сантиметр цього фундаменту, ти не просто перемагаєш — ти диктуєш умови. Вчора ми диктували умови.
Окремо хочу відзначити роботу членів дисциплінарної палати. Ваше рішення це не просто мій успіх, це Ваш складений іспит на професійну придатність. Приємно бачити, що мої аргументи були переконливими, а Ваше рішення виваженим та законним! Дякую Вам і тисну руку Леоніду Скокіну, доповідачу у моїй справі.
Особливо дякую своїй команді, тим, кого бачили публічно, і тим хто «підносив патрони» та був в тилу. Цей іспит професійності я складав разом із Вами, Ви стали командою, яка вміє захищати себе, а відповідно і наших довірителів Адвокатське об’єднання «Globa&Globa»
​ Свідоцтво у мене в руках‼️ Це символ того, що навіть один адвокат у полі — ВОЇН, якщо він знає, за що бореться, і не боїться йти до грані своїх можливостей.
​«Правосуддя — це не те, що нам дають, або нам винні. Це те, що ми беремо самі, під тиском системи, спираючись на закон».
​
Разом із цим, на мене залишаються поданими та не розглянутими ще дві скарги, які вимагатимуть від нас усіх не менш рішучих дій, оскільки обидві скарги в своїй основі також містять підроблені документи, що комісії вже достеменно відомо.
Йдемо далі. Ще гостріше, ще професійніше. Дякую всім, хто вірив, і окрема подяка тим, хто сумнівався — ви були чудовим дороговказом для нашої перемоги!
Тінь Єрмака над системою і здоровим глуздом

автор Реверанс • 31 марта в 22:44
Судова система в Україні - ВІДСУТНЯ!
Сьогоднішній коментар Червінського в черговий раз підсвічують те, про що ми вже знаймо але більшість боїться визнати вголос: в Україні фактично відсутня незалежна судова гілка влади.
Ключові тези:
• «Ментальна в´язниця»: Голова дисциплінарної комісії поводиться не як арбітр, а як наглядач, вимагаючи лише односкладних відповідей «так» або «ні».
Тиск СБУ: Судді та слідчі відкрито визнають, що на них тиснуть спецслужби, змушуючи приймати «потрібні» рішення.
Вертикаль офісу: Феміда в Україні сьогодні працює не за законом, а за вказівками згори.
Червінський наголошує: ми вже давно вийшли з тієї «в´язниці», яку намагаються збудувати знову. Ми — вільні люди і будемо захищати свою свободу до кінця.
Розголос — наша головна зброя. Чим більше ми говоримо про ці порушення, тим менше шансів у зеленої системи залишитися безкарною.