Нафаня Маня• 11 апреля в 22:10

Син дуже багато п´є води

Сину 13 років, останнім часом помітила що багато п´є води
Ось буквально в кувшин вилила дві літри води, і вже через годин 4-5 він пустий
І ніхто не пив окрім сина
Це нормально взагалі?
Нічого вдягти• 11 апреля в 22:58
Ответ дляE_l
Більше ніяких. Був активний хлопчик, радісний та грав у футбол. Я 5 днів спостерігала ці симптоми, розуміла, що це точно не ок, але не хотіла вірити. Здав аналіз сечі, а там глюкоза +++ (в здорових в сечі немає бути її взагалі). Далі до лікаря - а там рівень цукру 27.
Лікарня, крапельниці, інсулін - життя ДО та життя Після 12 березня 2025 року
К чему есть антитела по анализам?

E_l• 11 апреля в 23:01
Ответ дляНічого вдягти
К чему есть антитела по анализам?
Антитіла до транспортера цинку ZnT8, Антитіла до GAD.
Це те, що пам´ятаю з виписки. Але здавали більше, і на C-пептид і купу всього.
Бюст Березуцкого• 12 апреля в 22:03
Вам до ендокринолога, обов´язково. В сина так починалася дуже рідкісна хвороба - нецукровий діабет. Але в нього поступово дійшло до 8 літрів на добу. Бо спочатку сімейний декілька разів відправляв здати цукор, аналіз був в нормі - ну і типу все ок, не накручуйте себе мамо. А я розуміла що він багато п´є але не розуміла наскільки. А як заміряла кількість води то жахнулася і побігла до ендокринолога.
Нічого вдягти• 13 апреля в 10:27
Ответ дляБюст Березуцкого
Какие сдавали анализы?
Бюст Березуцкого• 13 апреля в 17:40
Ответ дляНічого вдягти
Какие сдавали анализы?
Лягали в стаціонар на тиждень, там здавали добову сечу по Зимницькому, загальні аналізи і потім дорогий аналіз на рівень антидіуретичного гормону але він робиться в Німеччині, його довго чекали. Якщо б він прийшов сумнівний то робили би тест з водною депривацією (це коли пацієнта обмежують в доступі до рідини мінімум на 8 годин і щогодини міряють масу, кров на електроліти і сечу, але це небезпечний тест бо його мета довести пацієнта мало не до критичного стану від зневоднення). В випадку сина по аналізу все було зрозуміло тому це знущання нас минуло.
Нічого вдягти• 13 апреля в 18:02
Ответ дляБюст Березуцкого
Сколько лет было вашему сыну когда начались первые симптомы?
Он перед этим не болели чем-то сильным типа кори/ковида?
Бюст Березуцкого• 13 апреля в 23:25
Ответ дляНічого вдягти
Симптомы начались лет в 12, обследовались в 13. Ничем таким не болел, но впоследствии оказалось все проще и страшнее - опухоль мозга. От симптомов до постановки окончательного диагноза прошло 2,5 года.

автор Нафаня Маня • 14 апреля в 10:31
Ответ дляБюст Березуцкого
А скільки він пив води в день?
Він не міг напитись?
Син каже, що нема такої спраги щоб аж не може напитись, просто за пару великих ковтків випиває стакан води.
Привчився так каже після того як переболів бронхітом і була температура казали йому пити багато води, і так з того часу п´є
Це було місяць тому
Цукор в нормі вчора прийшли аналізи
Але ж за день 5 літрів води(
Сказали пити менше, 2 л або 2.5
То п´є вже менше
Нічого вдягти• 14 апреля в 10:51
Ответ дляНафаня Маня
А скільки він пив води в день?
Він не міг напитись?
Це було місяць тому
Цукор в нормі вчора прийшли аналізи
Але ж за день 5 літрів води(
Сказали пити менше, 2 л або 2.5
То п´є вже менше
Если ваш ребенок может осознанно пить меньше и при этом чувствовать себя нормально, то это просто ’привычка’ много пить воды, от которой легко избавиться, просто контролем за теми же глотками.
Для успокоения можно еще сдать суточную мочу на осмолярность.