Все знаю від і до• вчера в 18:45
Як громадянці РФ, народженій в Україні, в´їхати в Україну (догляд за батьками)
Дано: жінка 57 років, українка, громадянство РФ отримане за багато років до всіх подій. Потрібно приїхати в Україну для догляду за літніми батьками чи забрати їх до себе. Чи є можливість в´їхати в Україну і як - через Молдову, Білорусь (не через ЄС, паспорт не біометричний), які підтверджуючі документи потрібні, візи, чи потрібно проходити якісь перевірки? Прошу відповіді по суті, важливі думки типу "оставайтесь на болотах" залиште при собі.
Столічна штучка• вчера в 21:14
Ответ дляАяВсёЗнаю
Возможно, какая смена, могут и вообще весь самолёт развернуть назад)
Нет, раньше прям закон был , 70 + проходят . Есть телеграм каналы , это автору нужно промониторить ситуацию , если решит забирать . Не читала все страницы, возможно уже писали , как то можно восстановить гражданство , слышала что крымчане рожденые после 14 года там так делали
Голова колгоспу• вчера в 21:21
Ответ дляВсе знаю від і до
Слухайте, ну хоч заголовок прочитайте: Як громадянці РФ, народженій в Україні, в´їхати в Україну. В´ЇХАТИ В УКРАЇНУ.
Скоріше за все ніяк. Хай батьки виїжджають через Молдову. Зараз все онлайн можна організувати, але ж вона явно не лише батьків хоче забрати, а й скоріше й нерухомість їх тут продати?
АяВсёЗнаю• вчера в 21:24
Ответ дляСтолічна штучка
Раньше это до Шереметьево, наземным путем 65. + могли не проверять.
Столічна штучка• вчера в 21:25
Ответ дляАяВсёЗнаю
Нет . В Шереметьево тоже
задумчивая мордочка• вчера в 21:26
Ответ дляВсе знаю від і до
Заради Бога, напишіть, як їй це вдається. Бо у мене вже око сіпається від коментарів ’а де її паспорт’.
Поищите инфу, про коридор через Беларусь.
Дюймовочка• вчера в 21:38
Ответ дляОскорбляю всячески
От украинского отказаться почти невозможно, люди десятилетиями не могут
У меня знакомая еще до 14го года вышла замуж за россиянина и получала рос гражданство. Отправляла с Укр посольство уведомление об отказе, вместе с паспортами и предоставляла в России опись письма, только после этого получила постоянный паспорт там. Сейчас когда умерли родители даже приехать не смогла из-за этого.
Ответ дляДюймовочка
хотя там официально разрешено двойное гражданство
Ответ длязадумчивая мордочка
Я писала. Мокраны- Доманово. Пускают в Украину только граждан Украины. Если у нее будет какой-то украинский документ, даже внутренний просроченный то пустят. Но автор пишет, что нет. Если она получит в посольстве Украины белый паспорт, в Минске есть посольство, то пустят. Но это если ей дадут белый паспорт
Бабуся мороз• вчера в 21:50
Ответ дляАяВсёЗнаю
У меня тоже личный опыт, и все проходят фильтрацию
Ваши родные 80+ проходили фильтрацию?
Кринжова баба• вчера в 21:51
Автор, прочла только ваши комментарии.
Вы токсичное хамло.
Берете ноги в руки и едете к родителям этой знакомой-единственный ответ, после ваших комментариев.
Вы токсичное хамло.
Все знаю від і до
• вчера в 21:52
Ответ дляПоторописька
Тобто ви думаєте що вони і зараз заїхати можуть? А як? Через Молдову?
Зі мною в автобусі жінка їхала з посвідкою, з якою жила багато років в Україні, через Румунію (Орлівка-Ісакча), вилітала з Туреччини в рф і назад. Прикордонники трохи поморочили голову, чому за стільки років не зробила громадянство, але випустили і впустили. Але то ще 2023 рік був.
задумчивая мордочка• вчера в 22:03
Ответ дляНаодинцi
Но автор же пишет вроде бы гражданка Украины, гражданства не лишали, имеет такие же права по идее. Тем более что гражданство получила до 14 года.
Тримаю свічку• вчера в 22:03
Ответ дляВсе знаю від і до
Так, народилась і більшу частину життя ця родичка прожила в Україні, у 2012 виїхали в рф через роботу чоловіка. В ті часи це питань не викликало і зараз не до них. Батькам за 80, хворіють, і більше доглянути їх нікому.
В такому випадку у неї точно є громадянство України. Вона не могла жити без паспорта до 2912 року, а отримати вона могла лише український паспорт. Ось по ньому хай і в´їжджає. У паспорта книжечки терміну дії нема.
Тримаю свічку• вчера в 22:06
Ответ дляВсе знаю від і до
Для України вона громадянка УКРАЇНИ. Тому має в´їжджати за українським паспортом.
Кіна не буде• вчера в 22:07
Ответ дляСмячиком
Как у нее с гражданством рф укр паспорт?
Как и у многих украинцев
Ответ дляТримаю свічку
Треба вклеювати фото в певному віці. Але якщо не вклеєно, все одно на кордоні пропускають. Питання в тому, що у автора нема навіть і книжечки. Може в неї забрали паспорт України, може вона відмовилась від громадянства України, коли отримувала громадянство росії
Тримаю свічку• вчера в 22:23
Ответ дляНаодинцi
На якому саме кордоні пропускають по внутрішньому паспорту? Зазвичай треба через консульство оформляти свідоцтво на повернення в Україну.
Якщо людина виїхала по українському паспорту, то і повертатися має теж по українському паспорту. росія не забирала паспорти при оформленні узького громадянства, оскільки там допускалося подвійне громадянство. Інша справа, якщо людина на окупованих сама порвала український паспорт, такі теж були. У неї нуль шансів в´їхати по російському паспорту. І насправді на час війни це правильно.
Тримаю свічку• вчера в 22:27
Ответ дляДюймовочка
На кого це розраховано? Щоб вийти з громадянства, треба не паспорт у посольство відправити, а подати заяву на ім´я президента України і сплатити збір (дуже дорого). Потім роками чекати на рішення, весь час залишаючись з паспортом громадянина України.
Тримаю свічку• вчера в 22:30
Ответ дляПультОт_БМВ
так она на границе уже будет украинкой.пусть справку возьмет в посольстве киргизии, что она украинка потеряла паспорт. или вообще получит новый.
Ви така цікава) Поцікавтеся умовами видачі паспортів за кордоном. Їх видають не всім бажаючим, а лише тим, хто постійно проживає у даній країні. Всім іншим - посвідку на повернення в Україну ПІСЛЯ підтвердження особи. Для цього треба чекати на відповідь з України.
Ответ дляТримаю свічку
Автор не з окупованої території. Деякі відмовляються від української громадянства, щоб наприклад вступити до держслужбовців там. Або інші причини. А по внутрішньому пропускають на кордоні з Білоруссю. Принаймні півтори- два роки тому так було. Зараз правила стали більш жорсткими, але якщо вона має внутрішній паспорт України (навіть якщо туди треба вклеїти фото И термін вийшов), внутрішній паспорт РФ та закордонний РФ, то її пропустить там. Але це якщо і неї все це є
Тримаю свічку• вчера в 22:42
Ответ дляНаодинцi
З Білорусі пускають лише за посвідченням особи на повернення в Україну. Щоб його оформити треба чекати на підтвердження цієї самої особи з України, оскільки внутрішнього паспорта нема, якщо вірити автору.
По внутрішньому паспорту ви не перетнете кордон з Білоруссю.
Україна не допускає подвійне громадянство з рф, тому я не здивуюся, якщо паспорт рф буде вилучений на кордоні. Я читала про такі випадки, не знаю наскільки це правда.
бЭйбА• вчера в 22:47
Оплачувати батькам доглядальницю, якщо є родичі домовитись, щоб перевіряли чи все добре з батьками.
Ответ дляТримаю свічку
В Білорусь вона без проблем про їде, якщо є паспорт рф. Чому це вона не потрапить в Білорусь як громадянка рф?
Я теж точно не знаю, але пишуть, що зараз вже залишають російські паспорти, раніше забирали
Тримаю свічку• вчера в 22:50
Ответ дляНаодинцi
Мені все одно як по російським паспортам їдуть в Білорусь. Вона з Білорусі не в´їде в Україну без закордонного паспорта або посвідчення особи на повернення в Україну.
Тримаю свічку• вчера в 22:54
Ответ дляНаодинцi
Ви впевнені? Зараз може щось змінилось, але раніше можна було, 2024 рік наприклад
Так.
Флюорография гуся• вчера в 23:02
Вахахах, пока читала - наржалась Смешалось все в доме облонских 🤣🤣🤣
ОбережнаЯ• вчера в 23:03
Ответ дляПоторописька
Цікава тема. В мне подібна ситуація, але я хочу батьків, 72 та 76 років забрати в Україну для догляду. Вони громадяни рашки, але ще до війни в них була отримана посвідка на постійне проживання в Україні. Прочитала тут що з посвідками пускають, а мені нещодавно сказала що всі посвідки з початком війни анульовані. От і як бути?
Не вірте, не анульовані і пускають. 100%, нехай їдуть
Криниця щастя• вчера в 23:06
Ответ дляВсе знаю від і до
вона громадянка і України. Якщо паспорт протермінований або втрачений напевно можна відновити через посольство третьої країни - Казахстан, Арменія.