Все знаю від і до• 13 апреля в 18:45

Як громадянці РФ, народженій в Україні, в´їхати в Україну (догляд за батьками)

Дано: жінка 57 років, українка, громадянство РФ отримане за багато років до всіх подій. Потрібно приїхати в Україну для догляду за літніми батьками чи забрати їх до себе. Чи є можливість в´їхати в Україну і як - через Молдову, Білорусь (не через ЄС, паспорт не біометричний), які підтверджуючі документи потрібні, візи, чи потрібно проходити якісь перевірки? Прошу відповіді по суті, важливі думки типу "оставайтесь на болотах" залиште при собі.
Сизоока бестія• 13 апреля в 23:07
Ответ дляЦигарний шланг
Если есть возможность и связи сделать видно жительство в Казахстане , Узбекистане и так далее и заехать но для этого должны быть деньги и связи и все это делается
Не делается это никак сейчас. Даже детям. Старикам. За все время введения визового режима, виза выдана всего несколько раз

Сизоока бестія• 13 апреля в 23:08
Ответ дляЭкстрасенсиХаЯ
Визу нужно делать. Надо группы искать на фейсбуке
Ее не дают. Никому
Криниця щастя• 13 апреля в 23:09
Ответ дляНаодинцi
Треба вклеювати фото в певному віці. Але якщо не вклеєно, все одно на кордоні пропускають. Питання в тому, що у автора нема навіть і книжечки. Може в неї забрали паспорт України, може вона відмовилась від громадянства України, коли отримувала громадянство росії
Ну то може звернутись в посольство і сказати, що паспорт вкрали, загубила. Бувають же такі випадки.
Сизоока бестія• 13 апреля в 23:10
Ответ дляВсе знаю від і до
Ні, українського паспорта немає, в ті часи ще не було подвійного громадянства.
Вам только вывозить пожилых людей. Никаких вариантов больше нет. Мы это проходили( и это с условием, что у мамы моей гражданство Украины есть
Сизоока бестія• 13 апреля в 23:11
Ответ дляЦикавенная
Не пишите ерунду. Моя тетя постоянно ездит точно в такой же ситуации
Куда ездит? С рос паспортом на территорию Украины?
Наодинцi• 13 апреля в 23:17
Ответ дляКриниця щастя
Може і так. Але автор щось мовчить що там і як було з паспортом
Сизоока бестія• 13 апреля в 23:17
Ответ дляБабуся мороз
Ваши родные 80+ проходили фильтрацию?
У нас бабушка 78 лет, фильтрация была в виде отдельного коридора в аэропорту. Проверили документы (был только паспорт Украины), телефон не спрашивали. Она с Западной Украины. Спросили к кому едет и куда. Там была очередь, но пожилых людей и тех, кто с детьми маленькими сказали сотрудники аэропорта пропустить вперед.
Пані_Перчик• 13 апреля в 23:32
А вона офіційно вийшла із українського громадянства? У неї є лист, підписанний президентом, що це підтверджує? Якщо ні, то у неї є українське громадянство. Нехай їде у консульство у Мінську і питає, що робити.
ШанельКуКу• 14 апреля в 00:03
Ответ дляПоторописька
Цікава тема. В мне подібна ситуація, але я хочу батьків, 72 та 76 років забрати в Україну для догляду. Вони громадяни рашки, але ще до війни в них була отримана посвідка на постійне проживання в Україні. Прочитала тут що з посвідками пускають, а мені нещодавно сказала що всі посвідки з початком війни анульовані. От і як бути?
Кто вам такую чушь сказал?)) Никто ничего не аннулировал, полно у нас граждан рф с пмж и внж. И они спокойно катаются через Молдову вообще без проблем.

ШанельКуКу• 14 апреля в 00:05
Ответ дляПоторописька
Тобто ви думаєте що вони і зараз заїхати можуть? А як? Через Молдову?
Лично я не думаю, а знаю 100% Из Молдовы авиа в рф с пересадками в Армении, Грузии или Турции (кому как нравится)
Хтомолодець? Я!• 14 апреля в 00:14
В´їзд в Україну для громадян РФ можливий, але процес суттєво ускладнений діючим візовим режимом та закриттям прямих пунктів пропуску.
Посольство України в Республіці Білорусь
1. Маршрут в´їзду: Молдова vs Білорусь
Через Молдову (Рекомендовано): Це наразі основний шлях. Оскільки паспорт не біометричний, ви не можете скористатися авіасполученням через ЄС без транзитної візи, тому зазвичай обирають переліт з РФ до Кишинева (через Туреччину, Вірменію чи Грузію) з подальшим наземним перетином кордону з Україною.
Через Білорусь (Неможливо): Офіційні пункти пропуску на кордоні України з Білоруссю повністю закриті для в´їзду іноземців з 28 лютого 2022 року. Прямий в´їзд цим шляхом для громадянки РФ наразі неможливий.
Міністерство закордонних справ України
2. Віза та паспортні вимоги
Візовий режим: З 1 липня 2022 року для всіх громадян РФ в´їзд в Україну здійснюється виключно за візою.
Вам потрібно оформити короткострокову візу (тип С) для приватних поїздок.
Оскільки консульства України в РФ не працюють, документи подаються через візові центри VFS Global у третіх країнах (наприклад, у Молдові, Грузії чи Казахстані).
Паспорт: В´їзд можливий лише за дійсним закордонним паспортом (біометричним або не біометричним). За внутрішнім російським паспортом в´їзд заборонено з 2015 року.
Міністерство закордонних справ України
3. Необхідні документи
Для підтвердження гуманітарної мети поїздки (догляд за батьками) на кордоні та для візи знадобляться:
Нотаріально завірене запрошення від батьків (громадян України).
Копії документів про спорідненість (ваше свідоцтво про народження) для підтвердження, що вони ваші батьки.
Медичні довідки про стан здоров´я батьків, що підтверджують потребу в сторонньому догляді.
Підтвердження фінансового забезпечення (виписка з банку про наявність достатніх коштів на період перебування).
Поліс медичного страхування, що покриває витрати в Україні.
ЮСТИКОН
4. Перевірки (Security Check)
Будьте готові до посиленого контролю на кордоні:
Інтерв´ю: Прикордонники проводять детальне опитування щодо мети візиту, політичних поглядів та попередніх відвідувань окупованих територій.
Перевірка гаджетів: Можуть перевіряти вміст телефону (соцмережі, контакти, листування).
Перевірка за базами: Дані звіряються з реєстрами осіб, яким заборонено в´їзд.
Visit Ukraine Today
Зверніть увагу: Наявність візи не гарантує 100% в´їзду. Остаточне рішення приймає прикордонник безпосередньо у пункті пропуску.
BestTarif.ua
автор Все знаю від і до • 14 апреля в 00:24
Ответ дляХтомолодець? Я!
1. Маршрут в´їзду: Молдова vs Білорусь
Міністерство закордонних справ України
2. Віза та паспортні вимоги
Міністерство закордонних справ України
3. Необхідні документи
ЮСТИКОН
4. Перевірки (Security Check)
Visit Ukraine Today
BestTarif.ua
Дякую!
Полтавська галушка• 04 мая в 06:40
Ответ дляВсе знаю від і до
Не знаю, які процедури проходили, але українського паспорта точно немає.
Тільки вивозити батьків. Транспортують і лежачих, були б гроші. Моя однокласниця свою лежачу маму в 100 кг вивезла в Німеччину. Просто чи батьків пустять в рашку? Як варіант оплачувати доглядальницю, онлайн допомога)