Клин_Кляйн• 22 апреля в 19:20
Підкажіть, будь ласка, по ситуації з 4 ДФ.
Всі сторони — ФОП (2–3 групи ЄП): ФОП орендує приміщення у ФОП і передає його в суборенду іншому ФОП.
Чи правильно, що у всіх цих операціях 4ДФ не подається, оскільки виплати здійснюються між ФОП?
Фоп орендодавець і фоп орендар не подавали 20 ОПП, фоп суборендар мабуть подавав 20 ОПП, бо є в магазині касовий апарат
Фоп орендодавець-фоп орендар-фоп суборендар
Такий ланцюжок
Дякую
Такий ланцюжок
Дякую
Клин_Кляйн
• 22 апреля в 19:24
Колись дивилася ефір Марʼяни Кавин, вона відповідала, що не подавала б. Якщо виникнуть питання - легше сплатити штраф. Якось так
Цікаво хто що про це думає
Робот Вертер• 22 апреля в 19:30
Хочете позицію податкової- зателефонуйте на гарячу лінію, або боту задайте питання.
Можете послухати Мар´яну.
І прийняти рішення для себе
Можете послухати Мар´яну.
І прийняти рішення для себе
Герцогиня• 22 апреля в 19:30
Ответ дляЕдинорог помог
Орендодавець має 20 опп подавати
Як і орендар.
Герцогиня• 22 апреля в 19:33
’ФОП орендує приміщення у ФОП’- отже, цей ФОП платить орендну плату ФОПу, відповідно, має подавати 4-ДФ.
Як і той ФОП, що платить за суборенду.
Клин_Кляйн
• 22 апреля в 19:36
Ответ дляГерцогиня
Як і той ФОП, що платить за суборенду.
Суборендар не подає
Може тому і не треба воно нікому? Легше заплатити 1000 грн штрафу ніж морочитист
Единорог помог• 22 апреля в 19:37
Ответ дляКлин_Кляйн
Суборендар не подає
Всі подають, пдфо і вз не платять, ознака доходу 157
Герцогиня• 22 апреля в 19:37
Ответ дляКлин_Кляйн
Суборендар не подає
Формально ФОП не є податковим агентом для іншого ФОП і не зобов’язаний відображати виплати в 4ДФ.
Однак податкова наполягає на зворотному і рекомендує відображати такі виплати із ознакою доходу «157».
За неподання 4ДФ можливі штрафи, хоча юридично підстава для них є спірною.
Найпростіший варіант – подавати 4ДФ і не витрачати ресурси на суперечки з податковою.
Джерело:
Клин_Кляйн
• 22 апреля в 19:41
Ответ дляГерцогиня
Джерело:
Так, я це читала
Так само і про 20 опп читала і спеціально не подавала
Вони кажуть подавати- але деякі консультанти радять не світитись
Герцогиня• 22 апреля в 20:14
Ответ дляКлин_Кляйн
Так, я це читала
То не світіться.
Відповідати вам.
ФФФФристайла• 22 апреля в 20:24
А у мене трохи інша ситуація.Я просто фізособа,здаю приміщення в оренду ФОПу,договір є,сплата оренди раз на півроку,а недавно вичитала,що потрібно 20-0пп і мені,як орендодавцю і орендарю.Пішла в податкову,то по мені взагалі не знають,кажуть телефонуйте на гарячу лінію.На гарячій перемикали три рази,нарешті кажуть так,обидві сторони.От що тут скажете.
Без паники• 23 апреля в 20:54
Ответ дляФФФФристайла
20-ОПП подают только ФОПы. Вы должны зарегистрироваться ФОПом для сдачи в аренду помещения.
Сейчас вы подаёте декларацию физлица и показываете доход от аренды? ФОП, который арендует у вас помещение должен удерживать с вас подоходный налог и военный сбор и платить эти налоги. Так же он должен показывать выплату вам дохода в 4-ДФ.
ФФФФристайла• 23 апреля в 20:56
Ответ дляБез паники
я же имею право сдавать в аренду и просто как физлицо,а фоп при этом высчитает ПДФО И В\ЗБ
ФФФФристайла• 23 апреля в 20:57
Ответ дляБез паники
Декларация раз в год,а на горячей линии налоговой ответили,что физлица тоже подают 20-опп
Без паники• 23 апреля в 20:58
Ответ дляФФФФристайла
Да, если это действительно так делается. И вы должны до 30 апреля подать декларацию о доходах, в которой вы указываете вашу зарплату, налоги с неё и отдельно доход от сдачи в аренду с удержанными налогами.
Без паники• 23 апреля в 20:59
Ответ дляФФФФристайла
Нет, закон не предусматривает подачу 20-ОПП физлицами. Через электронный кабинет вы не сможете сдать этот отчёт. В вашем аккаунте нет раздела введение отчётности поскольку у вас не зарегистрирован ФОП.
Без паники• 23 апреля в 22:07
Ответ дляzanna76
Есть,уже пробовала заполнять...
Значит вы когда-то были оформлены ФОПом и ваш аккаунт выглядит как для ФОПов.
Вот как выглядит кабинет у физлица. Покажите где там раздел введення звітності.
ФФФФристайла• 24 апреля в 10:49
Ответ дляБез паники
да,раньше 3 года назад закрыла ФОП.
ФФФФристайла• 24 апреля в 10:51
Просто в налоговой сами толком не могут об2яснить по 20-0пп и 4 ДФ.Посоветовали вообще прописать в договоре оплату раз в год,чтобы раз в год сдать 4-ДФ ФОПу .
Без паники• 24 апреля в 15:58
Ответ дляФФФФристайла
да,раньше 3 года назад закрыла ФОП.
Если вы сейчас будете отправлять какую-то форму или отчётность в налоговую она просто не примется. Вам будет писать что такой налогоплательщик не состоит на учёте в налоговой.
Герцогиня• 24 апреля в 22:15
Ответ дляБез паники
Натискаєте на Додатково (у вас внизу на скріні), там буде Введення звітності.