Карапулька• 13 мая в 12:19

У Польщі почали анульовувати ліцензії українським лікарям

У Польщі припинили дію ліцензій для 146 лікарів, які не є громадянами ЄС. Більшість із них — українські медики. Рішення пов’язане з відсутністю підтвердження знання польської мови на рівні B1. Про це повідомляє видання Interia.

Рішення ухвалила Вища медична рада Польщі (Naczelna Rada Lekarska). Головною підставою стало те, що частина лікарів, які працювали за умовними дозволами, не надала документального підтвердження знання польської мови на рівні B1.

У відомстві зазначили, що анульовані ліцензії не підлягають повторному отриманню. Щоб повернутися до професійної діяльності, лікарям доведеться проходити повну процедуру визнання кваліфікації — від нострифікації диплома до складання державного іспиту LEK.

За оцінками керівництва медичної ради, нині в польській системі охорони здоров’я працює близько 3000 лікарів з України. Водночас приблизно тисяча з них досі не підтвердила знання польської мови необхідним сертифікатом.

Президент Вищої медичної ради Лукаш Янковський наголосив, що питання мовної компетенції є принциповим.

«Якщо хтось не розмовляє польською, він не повинен працювати лікарем у Польщі», — заявив він.

У Польщі триває дискусія щодо умов роботи іноземних медиків. Міністерство охорони здоров’я Польщі планує продовжити ще на рік можливість роботи для лікарів без підтвердженого рівня мови.

У Вищій медичній раді цю ініціативу критикують, вважаючи, що навіть рівень B1 є недостатнім для якісного надання медичної допомоги.

Янковський також зазначив, що зниження мовних вимог було вимушеним кроком через дефіцит медичних кадрів у лікарнях, однак це створило ризики для стандартів лікування.

Пільговий режим, запроваджений після початку повномасштабної війни, поступово завершується. Чинні дозволи на роботу залишатимуться дійсними до осені 2029 року.

До цього часу іноземні лікарі мають або повністю підтвердити свою кваліфікацію відповідно до європейських вимог, або припинити роботу в польській системі охорони здоров’я.
Лялька в колисці• 13 мая в 12:20
А как им вообще разрешили без языка работать? Это же одно из главных требований

Дівчина Гілмор• 13 мая в 12:20
Куча часу було вивчити
So_so• 13 мая в 12:22
Читаю такие посты тут и понимаю, что у злорадствующих ума ноль.
Наши врачи выехали - МЫ без врачей, у нас выехало огромное количество специалистов и такое же погибло (и ещё погибнет).
Но мы обрадуемся, что 146 врачей в Польше не сдало экзамен, вот дураки.
Лялька в колисці• 13 мая в 12:22
Ответ дляДівчина Гілмор
Куча часу було вивчити
Купа
Дівчина Гілмор• 13 мая в 12:22
Ответ дляЛялька в колисці
Купа
Діствітєльно
Лялька в колисці• 13 мая в 12:22
Ответ дляДівчина Гілмор
Діствітєльно
Yep
Та легко!• 13 мая в 12:23
Удалено администрацией...

автор Карапулька • 13 мая в 12:23
Ответ дляЛялька в колисці
Купа
Купа купи
КрестьянинДиор• 13 мая в 12:23
Было уже
автор Карапулька • 13 мая в 12:23
Ответ дляКрестьянинДиор
Было уже
Вже припинили після попердження
Дівчина Гілмор• 13 мая в 12:24
Ответ дляSo_so
Так ніхто ж не радується, просто це так преподносять, типу поляки такі погані
автор Карапулька • 13 мая в 12:25
Це не поляки погані, а наші лікарі не хочуть вчити мову.
дамаАмстердама• 13 мая в 12:31
Ответ дляSo_so
Так они вернутся и мы будем с врачами
So_so• 13 мая в 12:32
Ответ длядамаАмстердама
Так они вернутся и мы будем с врачами
Надеюсь, это сарказм. Вы знаете какие условия труда там и здесь?
дамаАмстердама• 13 мая в 12:32
Ответ дляЛялька в колисці
Купа
Вот видите, наши за всю жизнь не выучили, а врачи за 4 года должны
автор Карапулька • 13 мая в 12:33
Ответ длядамаАмстердама
Так они вернутся и мы будем с врачами
Це було б дуже гарно для нас
дамаАмстердама• 13 мая в 12:34
Ответ дляSo_so
Мне все равно, я здесь( дома) и язык выучила, работаю на наших условиях, им надо было учить язык. Для тех условий есть конкретные требования!
Лялька в колисці• 13 мая в 12:34
Ответ длядамаАмстердама
Вопрос не в том, должны или нет, вопрос в том, кто им разрешение дал работать без знания языка
So_so• 13 мая в 12:34
Ответ длядамаАмстердама
Им тоже всё равно, они сдадут экзамен и всё. Нам не все равно - наш уровень жизни падает, в том числе медицина.

Анонім Завгосп• 13 мая в 12:35
Ответ дляТа легко!
Удалено администрацией...
автор Карапулька • 13 мая в 12:35
В них 4 роки була можливість вивчати мову и здавати іспит, але ж вони не зробили цього. Чому?
Анонім Завгосп• 13 мая в 12:39
Ответ дляКарапулька
Так там не про вмключно наших лікарів, а взагалі про лікарів- іноземців! Не и
плутайте мяке з теплим. Навіть з жовтня припинено ліцензії 146 іноземцям, а в Польщі працює 3тис укр.лікарів.
Анонім Завгосп• 13 мая в 12:37
Ответ дляКарапулька
І що?
На циголках• 13 мая в 12:39
Ответ дляЛялька в колисці
Цікаво... А в Україні ці вимоги чомусь дуже обурюють російськомовних... Тут не треба знати мову своєї країни?
автор Карапулька • 13 мая в 12:39
Ответ дляАнонім Завгосп
У Польщі припинили дію ліцензій для 146 лікарів, які не є громадянами ЄС. Більшість із них — українські медики

Більшість!
Анонім Завгосп• 13 мая в 12:41
Ответ дляКарапулька

Більшість!
Із 3тис укр медиків які працюють в Польщі? Це мізер
автор Карапулька • 13 мая в 12:40
Ответ дляАнонім Завгосп
І що?
Нічого! Підуть працювати або на смітниках, або до дому українську вивачати.
Лялька в колисці• 13 мая в 12:40
Ответ дляНа циголках
Они знают укр, просто предпочитают на рус говорить. Хотя моя семейная очень старается. Суржик капец только терминология на укр отскакивает налегке, а обычные слова, когда спешит, прям суржик
Анонім Завгосп• 13 мая в 12:40
Ответ дляКарапулька
Тю, працюватимуть далі
автор Карапулька • 13 мая в 12:41
Ответ дляАнонім Завгосп
Тю, працюватимуть далі
Без знання мови нема ліцензії