Харчовий тріль• 21 мая в 11:08

Як український бренд PRACTIK змінює підхід до харчування домашніх улюбленців

Ставлення до раціону домашніх тварин в Україні помітно змінилося за останнє десятиліття. Власники дедалі частіше цікавляться складом, походженням інгредієнтів і принципами виробництва, обираючи корм для собак та котів не за яскравою упаковкою, а за реальною поживною цінністю. Одним із брендів, що формує цю нову культуру годування, став PRACTIK - український виробник повного циклу, який із 2014 року послідовно втілює філософію «їжа, а не корм». Компанія самостійно створює рецептури, підбирає сировину, виготовляє продукцію, фасує й контролює весь шлях товару до кінцевого покупця.

Від особистого запиту до власного виробництва

Історія PRACTIK почалася з простої ситуації: засновник шукав для свого собаки продукт із зрозумілою рецептурою, якісними інгредієнтами й адекватною ціною - і не знайшов. Замість компромісу він створив власне виробництво. Із самого початку компанія будувалася навколо переконання, що основою щоденного раціону має бути свіже м'ясо та функціональні добавки, а не дешеві наповнювачі. До розробки перших формул залучили ветеринарів і дієтологів, які допомогли закласти науковий фундамент бренду. Сьогодні головний виробничий майданчик розташований у Дніпрі, а окремий цех для сушених ласощів і печива відкрито у Рогозові з 2023 року.

Що робить рецептури особливими

PRACTIK робить ставку на доказовий підхід: кожен інгредієнт виконує конкретну роль у складі. Рецептури розробляють відповідно до рекомендацій FEDIAF - Європейської федерації індустрії годування тварин, а виробництво сертифіковане за стандартом ДСТУ ISO 22000. Серед ключових принципів бренду варто виділити:

  • високий вміст м'ясних компонентів (у лінійці Fresh класу холістик - понад 70%, з яких щонайменше 50% становить саме свіжий продукт);
  • використання індички, лосося та ягняти як основних джерел білка;
  • відсутність штучних барвників, ароматизаторів і підсилювачів смаку;
  • адаптація формул під вік, розмір, активність і стан здоров'я тварини.

Окрім базових раціонів, компанія розвиває лінійку функціональних продуктів - зокрема топери на основі гідролізованої печінки, що покращують апетит і підтримують травлення. У розробці нових позицій також використовують інструменти аналізу даних і штучного інтелекту для моделювання рецептур та перевірки сумісності компонентів.

Стійкість попри війну

Повномасштабне вторгнення не зупинило роботу бренду, хоча й створило серйозні виклики. У вересні 2025 року російський дрон зруйнував склад із продукцією. Проте вже за добу PRACTIK відновив відправки з виробництва, а приблизно за 100 годин організував логістику через фулфілмент Нової пошти. Команду не скоротили, виробництво не зупинили - натомість перерозподілили ресурси й знайшли нове приміщення. Показово, що загальний обсяг замовлень за останні роки навіть зріс: частина споживачів свідомо перейшла на вітчизняні продукти, а ставлення до харчування чотирилапих загалом стало уважнішим.

Якісний раціон формується задовго до того, як гранули потрапляють у миску. Він починається з підбору сировини, проходить через науково обґрунтовану рецептуру, технологічний контроль і відповідальне зберігання. Досвід PRACTIK переконливо демонструє, що українське виробництво здатне конкурувати з імпортними брендами не лише ціною, а й реальною якістю щоденного харчування для домашніх улюбленців.