Україна понад усе!• 22 мая в 06:19
Это уже проф. выгорание? Учитель...
Работаю учителем уже 20+ лет. Сколько себя помню, всегда было 1,5+ ставки.
Привыкла пахать, ну и соответственно получать нормальные деньги (на сколько это возможно в данной профессии). С войной город оккупировали, переехали семьёй в другой город. Устроилась работать в престижный школу. Условия работы отличные. Но 4 года работаю на две ставки+ дома репетиторство (около 10 часов в неделю). В этом году понимаю, что уже просто не вывожу. Да, конец года, усталость, тяжело. Но это уже, наверное, не просто усталость, а какое-то эмоциональное выгорание.
Я стала срываться на своём ребёнке. Ещё возраст подростковый тяжёлый. Ору постоянно. Муж нервирует. На него не ору, но тоже раздражает. Начала забывать куда и что положила, что сказала и т.п. Не успеваю толком ни готовить, ни стирать, ни убирать дома.
Удерживает стабильность и зарплата - большое количество часов, стаж, категория, клас - после последнего повышения зарплаты получаю 34000 грн.
Считаю, что это неплохая зарплата для учителя и вообще для женщины.
Куда-то уйти, будет зарплата намного меньше, потому что в школах попроще не дают такого большого количества часов. Остаться- означает загнать себя еще в большую депрессию.
Не знаю что хочу услышать. Наверное опыт таких же учителей как я и просто поговорить.
Но усталость капец какая, ещё на фоне войны, наверное уже развивается какой-то птср
Кнопкотиць• 22 мая в 17:38
Ответ дляТвоя космішна
Давайте добавимо ще годину на первірку зошитів, бо все інше, що ви написали тільки на словах. Завідування навчальними кабінетами- це якийсь рід діяльності? Ви хочете щоб я перечислила всі подарунки, а це щось змінить чи заперечить? Всі ми маємо дітей і всі знають, що конверти і подарунки мають місце,чи вам перечислити всі сертифікати, постільні набори, золоті ланцюжки?
Я перерахувала, що входить і за що могла нараховуватись зарплатня. Завідування кабінетами давно безкоштовне. Перевірка зошитів це далеко не година часу, особливо у вчителів української мови. Та й підготовка до уроку займає час, щоб урок був якісним та цікавим.
За весь час роботи у школі не бачила, щоб колегам дарували на новий рік ланцюжки чи постільні комплекти. Максимум коробка цукерок і букет квітів. Думаю, що ваш вчитель краще сам купить цукерки, ніж ви їх будете дарувати не від щирого серця.
Твоя космішна• 22 мая в 17:46
Ответ дляКнопкотиць
Ніхто ж не проти, щоб вчитель сам собі купував цукерки, ви ж самі в курсі які подарунки вам дарують на випуск, на день народження, так перепитуєте що іншим дарують, порівнюючи свої? Підготовка до уроку.......Я теж готуюсь до роботи, мию голову, фарбуюсь, морально готуюсь до трудового дня, згадую комбінацію клавіш, як виглядає мишка, це теж займає час, я завідую своїм столом і мишкою. Готую їх щодня до важкої праці, проходжу курси різні...ви так розказуєте про підготовку до уроку, наче вчитель вперше іде у школу і ніколи не викладав данної теми, не вчив її, сидить ночами зубрить матеріал і так з року у рік.
Кнопкотиць• 22 мая в 17:56
Ответ дляТвоя космішна
Добре, що ваша підготовка полягає в тому, щоб помити голову перед роботою...Я вам написала вище з приводу подарунків. Не купуйте подарунки вчителю! Не бачу сенсу ходити по колу.
Вчитель не зубрить матеріал, він готує цікаві завдання. Це відеоматеріал, інтерактивні ігри, вправи, тести.
Чи ви досі думаєте, що сучасний вчитель обмежується лише дошкою, крейдою та підручником?
Сундучок с каникулами• 22 мая в 18:01
Ответ дляТвоя космішна
У вчителя є можливість пити каву все літо і отримувати за це гроші, а в офісного працівника немає подарунків на всі свята й немає конвертів. Давайте прирівняємо робочий час офісного працівника і вчителя: офісний працівник не має перерви кожні 45 хвилин, не має канікул і працює під час тривог. Вам ще навести приклади, як працюють офісні працівники?
Удалено администрацией...
Я пані прохана...• 22 мая в 18:58
Ответ дляБроніки для Моніки
Ох, я поняла, простите. Тяжело вам( А отец ребёнка не помогает?
Я не обижаюсь и не жалуюсь. Рассказываю, как бывает. Понимаю, что не зная меня лично вы не разберетесь в ситуации. Отец есть у ребенка, и работаем мы вместе, однако, первое жилье в которое мы вложили все деньги стоит уже несколько лет и не особо движется, пришлось начинать сначала. Разные ситуации бывают, моя не самая сложная. Желаю вам всего наилучшего и побольше отпусков!
Області пітьми• 22 мая в 19:07
Ответ дляСамая СоветЧиваЯ
Ну т е вы не в курсе, что мама рядом - ребенку нужна лет до 10? А дальше нужны деньги на обучение, досуг с друзьями и затратные хобби и спорт?
Боже, какая же вы злая. Ваш яд всю тему заплевал.Что, совсем жизнь не удалась?
Самая СоветЧиваЯ• 22 мая в 19:39
Ответ дляОбласті пітьми
А в чем моя злость? В том, что я правду пишу?
КротоТо• 22 мая в 20:05
Ответ дляУкраїна понад усе!
Потому что это стабильность
А репетиторство это доп.заработок. Я беру деньги по факту проведённого урока, а бывает ученик заболел/уехал на каникулы и урок пропускается.
Есть, конечно, мысли взять по минимуму в школе (ставку например), а остальное время взять детей на репетиторство.
Пока еще продумываю варианты.
А сколько вы берете за репетиторство? Может, имеет смысл поднять цены? Или подумать в сторону материалов для других учителей, если вы это умеет делать. Я не знаю, как в математике, но в других предмета учителя могут продавать свои наработки через онлайн-платформы, можно даже на англоязычных сайтах, если технические умения позволяют
Твоя космішна• 22 мая в 20:05
Ответ дляСундучок с каникулами
Удалено администрацией...
Твоя космішна• 22 мая в 20:12
Ответ дляКнопкотиць
Вправи, тести, ігри- все це скачується за три хвилини. Які ігри в 9- 11 класі, вся інфа є на просторах інтернету, ви так розказуєте, наче ніхто не в курсі звідки ті тести, вправи і ігри. Щось я ще не зустріла жодного вчителя, який відмовився від подарунків. Розкажіть краще що вам дарують, як ви обсираєте батьків, як лижете зад батькам з достатком, цікаво ж з перших вуст
Твоя космішна• 22 мая в 20:14
Ответ дляКнопкотиць
16. Зона бойових дій.
То ви викладаєте дистанційно?
Мой завтрак• 22 мая в 20:41
Ответ дляSvitlo_
Зарплата в державних школах плюс-мінус одинакова по країні. Приватні уроки можуть бути значно дешевшими. Можуть бути і 300
Ні, не однакова. Тут он пишуть, що 38 тис. за 20+4 год. Так от у мене стаж 25+, вища к-рія, класне кер-во, інклюзія, 20 годин, зошити - 20 тис. + 2300 за укриття.
Про оплату кабінетів чула ще до 2010 року, мабуть.
І година репетиторства у нас в місті з моїх предметів - 200-300 грн.
Котики-муркотики• 22 мая в 20:56
Ответ дляТвоя космішна
Ви правда думаєте, що в звичайних школах не в Києві усім цим задарюють вчителів? Ніколи поки діти вчились, такого не дарували. На випуск тільки подарунки. А так гарний букет від класу і цукерки.
Апофиозная• 22 мая в 21:16
Ответ дляSvitlo_
Не знаю де вчителі не мають ставки. Хіба в сільських школах.
Луцьк
Мой завтрак• 22 мая в 21:28
Ответ дляТвоя космішна
Вже давно не ведуть конспекти. Пощакласні заклади у Дніпрі, Кривому Розі, Харкові які? Розкажіть будь ласка. Які бесіди з батьками? Я є чат, в який скилається інфа, скопійована з загального чату. Не перебільшуйте, найбільше пердять у воду вчителі, але їх ставлять на місце, двієчниці, які не могли нормально вчитися у школі і змогли вступити лиш в педін, тепер ниють, що не справляються на роботі.
То я в одному з тих міст, про яке Ви написали. Відповім. З понеділка у нас: тиждень безбар´єрності, поведінка на водних об´єктах, ТБ перед літом. Проведи змістовно і здай фотозвіти.
Якщо що, то в мене золота медаль і трохи не вистачило до червоного диплому. Про вчителювання мріяла з дитинства. Уявляєте, так буває...
Горлаю зрання• 22 мая в 22:00
Ответ дляМой завтрак
Берите онлайн.
Ответ дляМой завтрак
В державних може лиш різнитися престижність та доплата за кабінети. А так закони для всіх шкіл одні.
Україна понад усе!
• 22 мая в 22:35
Ответ дляКротоТо
В этом году занималась со старыми учениками 400 грн/60 мин, с новыми 450 грн/60 мин.
Да будет так• 22 мая в 22:43
Автор, не-вчителі не знають, як вимотують діти. 45 хв уроку і 45 хв в офісі це як ад і рай).
Стосовно втоми.
Це капець, ваше навантаження. А воно у вас хронічне, можна казати.
Міняйте щось((
Стосовно втоми.
Міняйте щось((
Твоя космішна• 22 мая в 23:29
Ответ дляКотики-муркотики
А я не в Києві живу, дитина вчиться в звичайному ліцеї
Твоя космішна• 22 мая в 23:31
Ответ дляМой завтрак
Племінник живе у Нововоронцовці, 5 років вже дистанційно, жодного живого уроку, все лиш на самоопрацюванні.
КрестьянинДиор• 22 мая в 23:43
Автор, не знаю, как вы держитесь. Давно в школе не работаю, но когда работала с нагрузкой 35 часов, то это было очень сложно (если качественно готовиться и проводить уроки, а не из разряда ’дети открыли страницу такую и читаем, разбираемся самостоятельно’). Но платили в мои годы работы совсем мало, но и ваша зарплата на две ставки какая-то маленькая. Мои знакомые, которые до сих пор работают в школе (в нашем городе дистанционка со времен пандемии) не жалуются, но понятно, что они уже какой год и ничего не делают (то нет света, нет интернета и т.д.) и получают деньги ни за что.
Броніки для Моніки• вчера в 00:05
Ответ дляЯ пані прохана...
Благодарю. Взаимно. Да, вы правы, каждая ситуация индивидуальная.
КротоТо• вчера в 10:48
Ответ дляУкраїна понад усе!
Это мало. Я, будучи в очень тяжелой финансовой ситуации, плачу 500 грн за 30 минут занятия с логопедом и 550 грн за 30 минут занятия с нейропсихологом. Родители готовы платить больше, если их ребенок привязан к педагогу и есть результат.
И я бы предложила вам, если есть возможность, сделать полдня в среду выходными от всего. Быть учителем в школе - это чрезмерная нагрузка на нервную систему: шум и постоянный контроль многих переменных могут кого угодно свести с ума. Если вы продолжите так истощаться, вы станете хуже учить детей и к вам появятся вопросы от работодателя, дети это будут чувствовать, частная практика просядет. Вам нужно либо брать только одну ставку, либо хотя что-то поменять в структуре рабочей неделе.
Спросите у чата гпт, как быть). Он может подсказать, как правильно провести переговоры с родителями о поднятии цен - у вас они остались на довоенном уровне.
КрестьянинДиор• вчера в 12:55
Ответ дляВиниловая пластинка
Ні, це не профвмгорання, це наслідки того, що ви не відпочиваєте в постійно знаходитесь в стресі
2 ставки і 34 тис?
Я працюю в двох школах. В одній маю ставку(20 годин біля дошки + 4 години занять індивідуальних з дітьми) , в другій лише 10 уроків групових, які проводжу онлайн.
Так от, моя зарплатня в першій школі складає 38 тис, в другій майже 18.
2 ставки і 34 тис?
Ви, мабуть, в київських школах працюєте? У вас за 24 години 38 тисяч, а у автора за 36 годин.
Тут как тут• вчера в 21:09
Ответ дляКротоТо
Чесно кажучи, у моєму оточенні, наприклад, такі ціни і є, це не довоєнні. Ви не рівняйте логопеда і нейропсихолога - їх менше і вони завжди були дорожчі
КротоТо• вчера в 21:34
Ответ дляТут как тут
Ну як сказати, в Києві логопедів насправді повно, конкуренція висока. Та й нейропсихологів (або тих, хто себе ними називає) вистачає. А щодо цін - в моєму районі такі ціни були до війни і ще два роки тому (я раніше адмініструвала курси з англійської, математики та німецької, де була така вартість послуг викладача за годину). Хоча, може, авторка не в Києві.
Тут как тут• вчера в 22:09
Ответ дляКротоТо
Але на курсах викладач отримував лише частину тих грошей, а у автора, як і у більшості шкільних вчителів, ці 450 ідуть цілком їм