Мольфарочка• Изменено 05 июня в 22:46
Клинический психолог, останется ли эта профессия?
И будет ли нужна кому-то?
Смотрю, сейчас какой-то бунт на эту специальность, увеличивают конкурс и места в вузах
Бубль Гум)• 05 июня в 22:48
А куда денется? Сейчас куда не плюнь мамкины психологи и психологини. Эти хоть образованные будут
хутряна володарка• 05 июня в 22:51
є сенс, якщо далі продовжити навчання на психотерапевта.
Але якщо ви про заміну психологів ШІ, то частково так і буде.
Попельшка• 05 июня в 22:52
Ответ дляхутряна володарка
А як психолог може продовжити на психотерапевта? Це неможливо. Заново перепоступати в мед в такому уже віці?
хутряна володарка• 05 июня в 22:53
Ответ дляПопельшка
тобто неможливо?
Психотерапевт може бути з вищою медичною освітою і вищою психологічною. Це ж післядипломна осівта.
Попельшка• 05 июня в 22:54
Ответ дляхутряна володарка
тобто неможливо?
Психотерапевт може бути лише з медичною вищою освітою, чи щось останні роки змінилося і психотерапевтів опустили?
хутряна володарка• 05 июня в 22:58
Ответ дляПопельшка
є спеціалізація в медичному ВУЗі, яка взагалі відірвана від реальної практики і нічому по суті не вчить. Це як лікар Скрипник.
А є навчання в доказовому методі психотерапії - EMDR, схема-терапія, КПТ, ЕФТ і тд. Це дає реальні інструменти для роботи, супервізії, членство в професійних асоціаціях і тд. І на таких програмах вчаться і психологи і психіатри. І психіатрів вчать супервізори, з яких багато психологів.
Попельшка• 05 июня в 22:59
Ответ дляхутряна володарка
Ага, так точно. Навчають, і видають карточки в ламінаті ’діплом’. Може, ми про державні освітні документи поговоримо, а не хто там з шарлатанів навчає?
Мольфарочка
• 05 июня в 23:01
Ответ дляПопельшка
яка ви зашорена
державні заклади про кпт, emdr - навіть і мріяти не можуть,це всесвітньо визнані методи
а от питання до того як вчаться лікарі є і дуже багато, знаю бо є знайомі які за останні 6 років ну вчились так собі м´яко кажучи і мають ламіновані дипломи тепер
Попельшка• 05 июня в 23:02
Ответ дляхутряна володарка
Йомайо, і психіатрів вчать супервізори
Нащо мед тоді, пускайте супервізорів кругом.
Силиконочка• 05 июня в 23:02
Звісно, суспільство травмоване, у багатьох птср. А де ви бачили держзамовлення цьогорічні?
хутряна володарка• 05 июня в 23:03
Ответ дляПопельшка
мій чоловік лікар, закінчив Богомольця, за 6 років базового навчання у нього була психологія декілька тижнів. От і все, що треба знати про підготовку лікарів.
Спеціалізація з психотерапії - декілька місяців. Підхід лікаря і підхід психотерапевта - це кардинально різні історії.
Попельшка• 05 июня в 23:03
Ответ дляхутряна володарка
Так він у Вас може офтальмолог.
хутряна володарка• 05 июня в 23:04
Ответ дляПопельшка
Йомайо, і психіатрів вчать супервізори
вибачте, недооцінили рівень вашого невігластва, тому відповідала серйозно.
Мольфарочка
• 05 июня в 23:04
Ответ дляхутряна володарка
та шо ви таке кажете, є диплом лікаря то зможе все на світі на думку деяких)
Попельшка• 05 июня в 23:05
Ответ дляхутряна володарка
А як треба? Психіатри у нас не проходять супервізію, психотерапевти проходять, але вони медики, а не як тут написано ’псіхологи’.
хутряна володарка• 05 июня в 23:05
Ответ дляПопельшка
Так він у Вас може офтальмолог.
я ж написала протягом БАЗОВОГО навчання на лікарській справі) всі лікарі вчасться разом, це вже потім хтось стає офтальмологом, а хтось психіатром, а хтось хірургом.
Я дивлюсь ви експерД ще той))
Попельшка• 05 июня в 23:06
Ответ дляхутряна володарка
Я дивлюсь ви експерД ще той))
Так він у Вас ніхто. Сімейник звичайний. Чого строчити не по темі.
Мольфарочка
• 05 июня в 23:07
Ответ дляПопельшка
не ставте психіатрів на п´єдестал, з них багато радянських недоумків зі своїми авторськими методиками лікування і знецінення людей взагалі
є хороші,але вони їздять на конгреси і вивчають европейську та американську психіатрію і коштують дуже багато
хутряна володарка• 05 июня в 23:08
Ответ дляПопельшка
бажаю вам знайти гарного психотерапевта, ви його потребуєте.
Попельшка• 05 июня в 23:08
Ответ дляхутряна володарка
Ви ж не хочете сказати, що сімейник - це психотерапевт? Сімейник - це коли не вистачило грошей на спеціалізацію.
хутряна володарка• 05 июня в 23:11
Ответ дляПопельшка
причому тут сімейник? Сімейник за рік стане психіатром і ще за пару місяців психотерапевтом. І сподіваюсь він вас вилікує)))
Якщо ви намагаєтесь зачіпити мене, то не варто, мій чоловік зараз лікар в ЗСУ, військовий.
Попельшка• 05 июня в 23:11
Ответ дляхутряна володарка
Яка різниця де Ваш чоловік, Ви забули основну тему. Перечитайте.
хутряна володарка• 05 июня в 23:12
Ответ дляПопельшка
Скажу вам психотерапевтично - гарного вам вечора)))
Попельшка• 05 июня в 23:13
Ответ дляхутряна володарка
Навзаєм. Чоловік у Вас же не психотерапевтом в ЗСУ, правда? Чарівні літери не допомагають, тут всі такі, не тільки ви.
Викупана• 05 июня в 23:22
Ответ дляхутряна володарка
Вот не нужно про специализацию по психотерапии декілька місяців.
Не противоставляйте им ваши многогодичные курсы, когда там 3-4 встречи за год по 3 дня.
А на специализации обучение каждый день 4 месяца по 8 часов.
Умножте 20 дней в месяце на 4 месяца и на 8 часов. И сравните с несколькими часам за год
Викупана• 05 июня в 23:26
Ответ дляПопельшка
Так, за останны рокі змінилось багато.
Психологи вже можуть бути психотерапевтами.
Медичні психологи можуть вже стати психіатрами, наркологами, дитячими психіатрами, сексопатологами тощо.