В день Конституції України, просто нагадаю Вам про ось це.
А ще, знаєте як зрозуміти, що в країні на цю Конституцію відверто плюють!?
Це коли крім порушено прав і свобод громадян, корупції і беззаконня. Приймання антинародних законів проти громадян.
Народу заявляють, що КОНСТИТУЦІЯ НА ПАУЗІ!
Конституція, це не меню, де можна обирати лише зручні страви.
Вона НЕ МОЖЕ бути «на паузі».
І всі закони, які приймаються в країні, мають відповідати Конституції і не суперечить їй.
Інакше вони є юридично незаконними і ЗЛОЧИНИМИ.(с)
А ще, знаєте як зрозуміти, що в країні на цю Конституцію відверто плюють!?
Це коли крім порушено прав і свобод громадян, корупції і беззаконня. Приймання антинародних законів проти громадян.
Народу заявляють, що КОНСТИТУЦІЯ НА ПАУЗІ!
Конституція, це не меню, де можна обирати лише зручні страви.
Вона НЕ МОЖЕ бути «на паузі».
І всі закони, які приймаються в країні, мають відповідати Конституції і не суперечить їй.
Інакше вони є юридично незаконними і ЗЛОЧИНИМИ.(с)
10
1
Сьогодні ми часто чуємо про «неможливість» або «недоцільність» виборів.
З однієї сторони зрозуміло, війна, це екзистенційний виклик. І проведення виборів під час бойових дій, дійсно складний процес, а в деяких моментах майже нереальний.
Проте війна не має ставати зручною ширмою для ігнорування Основного Закону. Варто пам’ятати фундаментальні істини, на яких тримається держава.
Влада має термін придатності!
Згідно зі Статтею 103 Конституції, Президент обирається терміном на п’ять років.
Це не побажання, це чітка часова межа мандату, який народ дає своєму представнику. В Україні немає «безстрокових» лідерів.
Демократія відрізняється від диктатури саме тим, що влада є тимчасовою та підзвітною.
У Конституції України немає жодної статті, яка б прямо дозволяла продовжувати термін повноважень Президента через воєнний стан.
Так, Стаття 108 говорить, що Президент виконує обов’язки до вступу на пост наступника. Але це технічний запобіжник проти хаосу, а не юридична «лазійка» для того, щоб п’ять років перетворилися на десять без волевиявлення народу. Це означає лише механізм безперервності влади, щоб не виник вакуум керівництва. Але це не є прямою нормою про продовження строку повноважень, це радше технічний запобіжник на випадок затримки передачі влади.
Фундамент нашої незалежності, Стаття 5 Конституції: «Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові... Ніхто не може УЗУРПУВАТИ державну владу».
Воєнний стан, це інструмент для оборони країни, а не інструмент для консервації політичного режиму. Якщо надзвичайний стан використовується для того, щоб відкласти вибори на невизначений термін і утримати контроль, це прямий шлях до порушення принципу народного суверенітету.
Чому це важливо саме зараз?
Якщо країна воює за демократію проти системи, де влада є довічною. Ми не маємо права стати схожими на свого ворога. Навіть якщо фізичне проведення голосування в окопах чи під обстрілами сьогодні виглядає складним, ми повинні мати чітку правову відповідь- як і коли народ поверне собі право визначати владу?
І слова «після війни», це не відповідь.
Якщо єдиною умовою проведення виборів є «кінець війни», то у політиків з’являється страшна спокуса- зробити війну НЕСКІНЧЕНОЮ.
Коли мир означає втрату крісла, імунітету та бюджетних потоків, чи буде така влада щиро прагнути миру?
Історія вчить, режими, що тримаються на «надзвичайних ситуаціях», часто самі стають зацікавленими у збереженні цих ситуацій.
Будь- спроба перетворити тимчасовий захисний механізм, військовий стану на інструмент безстрокового правління- це і є шлях до узурпації, яку прямо забороняє Конституція.
Влада належить народу. І цей мандат політиків не може бути вічним.
Воєнний стан, це необхідний інструмент для оборони країни.
Але водночас історія багатьох держав показує, що надзвичайні режими інколи можуть використовуватись владою для затягування політичних процесів і збереження контролю.
Воєнний стан не скасовує Конституцію.
Він не скасовує принцип народного суверенітету. І він не може перетворюватися на інструмент безстрокового утримання влади. І він не скасовує базові права і свободи громадян. Мало того, у самій Конституції, є перелік статей, які не можуть бути обмежені навіть під час війни або військового стану.
Ця влада перебуває на своїй посади майже 2 роки понад Конституційного терміну ( майже 7 років в цілому).
Ця влада обіцяла прийти на один строк, і закінчити війну. А якщо не зможе, обіцяла піти, щоб прийшла інша людина, яка зможе закінчити війну.
І ця влада не може привести країну ні до миру, ні тим більше до перемоги.
Ця влада втратила довіру до себе! І бажання мільйонів громадян України, це не зрада держави і не заклики до протиправних дій. Ніхто не закликає до дій, які порушують закон чи шкодять країні!
Ніхто не призиває до повалення конституційного ладу в країну.
Як раз таки навпаки, люди призивають до дотримання закону і Конституції.. і обіцянок самої влади!
Це свідоме і законе право кожного громадянина!(с)
З однієї сторони зрозуміло, війна, це екзистенційний виклик. І проведення виборів під час бойових дій, дійсно складний процес, а в деяких моментах майже нереальний.
Проте війна не має ставати зручною ширмою для ігнорування Основного Закону. Варто пам’ятати фундаментальні істини, на яких тримається держава.
Влада має термін придатності!
Згідно зі Статтею 103 Конституції, Президент обирається терміном на п’ять років.
Це не побажання, це чітка часова межа мандату, який народ дає своєму представнику. В Україні немає «безстрокових» лідерів.
Демократія відрізняється від диктатури саме тим, що влада є тимчасовою та підзвітною.
У Конституції України немає жодної статті, яка б прямо дозволяла продовжувати термін повноважень Президента через воєнний стан.
Так, Стаття 108 говорить, що Президент виконує обов’язки до вступу на пост наступника. Але це технічний запобіжник проти хаосу, а не юридична «лазійка» для того, щоб п’ять років перетворилися на десять без волевиявлення народу. Це означає лише механізм безперервності влади, щоб не виник вакуум керівництва. Але це не є прямою нормою про продовження строку повноважень, це радше технічний запобіжник на випадок затримки передачі влади.
Фундамент нашої незалежності, Стаття 5 Конституції: «Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові... Ніхто не може УЗУРПУВАТИ державну владу».
Воєнний стан, це інструмент для оборони країни, а не інструмент для консервації політичного режиму. Якщо надзвичайний стан використовується для того, щоб відкласти вибори на невизначений термін і утримати контроль, це прямий шлях до порушення принципу народного суверенітету.
Чому це важливо саме зараз?
Якщо країна воює за демократію проти системи, де влада є довічною. Ми не маємо права стати схожими на свого ворога. Навіть якщо фізичне проведення голосування в окопах чи під обстрілами сьогодні виглядає складним, ми повинні мати чітку правову відповідь- як і коли народ поверне собі право визначати владу?
І слова «після війни», це не відповідь.
Якщо єдиною умовою проведення виборів є «кінець війни», то у політиків з’являється страшна спокуса- зробити війну НЕСКІНЧЕНОЮ.
Коли мир означає втрату крісла, імунітету та бюджетних потоків, чи буде така влада щиро прагнути миру?
Історія вчить, режими, що тримаються на «надзвичайних ситуаціях», часто самі стають зацікавленими у збереженні цих ситуацій.
Будь- спроба перетворити тимчасовий захисний механізм, військовий стану на інструмент безстрокового правління- це і є шлях до узурпації, яку прямо забороняє Конституція.
Влада належить народу. І цей мандат політиків не може бути вічним.
Воєнний стан, це необхідний інструмент для оборони країни.
Але водночас історія багатьох держав показує, що надзвичайні режими інколи можуть використовуватись владою для затягування політичних процесів і збереження контролю.
Воєнний стан не скасовує Конституцію.
Він не скасовує принцип народного суверенітету. І він не може перетворюватися на інструмент безстрокового утримання влади. І він не скасовує базові права і свободи громадян. Мало того, у самій Конституції, є перелік статей, які не можуть бути обмежені навіть під час війни або військового стану.
Ця влада перебуває на своїй посади майже 2 роки понад Конституційного терміну ( майже 7 років в цілому).
Ця влада обіцяла прийти на один строк, і закінчити війну. А якщо не зможе, обіцяла піти, щоб прийшла інша людина, яка зможе закінчити війну.
І ця влада не може привести країну ні до миру, ні тим більше до перемоги.
Ця влада втратила довіру до себе! І бажання мільйонів громадян України, це не зрада держави і не заклики до протиправних дій. Ніхто не закликає до дій, які порушують закон чи шкодять країні!
Ніхто не призиває до повалення конституційного ладу в країну.
Як раз таки навпаки, люди призивають до дотримання закону і Конституції.. і обіцянок самої влади!
Це свідоме і законе право кожного громадянина!(с)
5
1
Конституція України
Розділ II. Права, свободи та обовязки людини і громадянина
Стаття 27
Кожна людина має невід´ємне право на життя.
Ніхто не може бути свавільно позбавлений життя. Обов´язок держави — захищати життя людини.
Кожен має право захищати своє життя і здоров´я, життя і здоров´я інших людей від протиправних посягань.
Розділ II. Права, свободи та обовязки людини і громадянина
Стаття 27
Кожна людина має невід´ємне право на життя.
Ніхто не може бути свавільно позбавлений життя. Обов´язок держави — захищати життя людини.
Кожен має право захищати своє життя і здоров´я, життя і здоров´я інших людей від протиправних посягань.
5
Natal_ka91• 56 минут назад
Просто нею користуються вибірково і де зручно. Згадують про обов´язки (які, до речі, для всіх, а не для конкретної статі), права прикривають воєнним станом. На війну можна списати багато речей, відправити неугодних. Я щиро вірю, що колись ми-таки станемо реально правовою державою, і що це буде ще за нашого життя.
Красавишна-Улыбавишна• 52 минуты назад
Мы не отстояли свою Конституцию и значит дальше будет хуже. смысл праздновать исторический факт, не поддерживая его? у нас была одна из самых лучших , продуманных Конституций и мы её просрали.
Мнения, изложенные в теме, передают взгляды авторов и не отражают позицию Kidstaff
Похожие темы:
Назад Комментарии к ответу


