Аноним• 14 декабря 2012

Конфлікт між дітками в садочку. Як врегулювати?

Здраствуйте)
ситуація в садочку.

малому 4 роки, записані в садочок з минулого року, але по факту почали ходити тільки з цього року.
в садочку є хлопчик, який ходить з 2-х років в садочок, старший дещо за мого.
Мій малий - активний, імпульсивний, емоційний, впертий. Хлопчик, з яким конфлікт теж активний, впертий але більш тримає емоції в собі, часто поводить себе агресивно.
У них конфлікт.
Вперше побачила, коли у вересні забирала малого з площадки на дворі. до нього підійшов цей хлопчик ще одним хлопчиком, сказав, що моєму 0 років, що його образило), заламав руку в зап"ястку. Мій відразу почав голосно плакати. Той сміючись з іншим, стукнули один одного в долоні - типу досягли мети. Якраз в цей час прийшла мама хлопчика, поговорила з малим, потім підійшли до Дениса і той хлопчик, переступаючи через себе, попросив вибачення. Мій в таких ситуаціях відходить трохи повільно і, коли я відкрила рот, щоб сказати: "Ок, мир", штовхнув його. Хлопчик почав кричати, жестикулюючи, ідучи: "Тобі капєц, завтра прийдеш в садочок, тобі капєц, я тебе урою!"
тоді я сподівалася, що то мине.
аж ні...

Малого відводив і заводив чоловік деякий час, садочок біля його роботи. І тут після чергового разу, коли малий пожалівся, що той хлопчик його б"є, думаю, тра піти, подивитися, розпитати виховатильок...
Все виявилось гостріше, ніж я очікувала.

запитувала в обох виховательок. Бачать з об"єктивних і суб"єктивних апричин ситуацію вони дещо по-різному.
Запитала у ЖМ (буду писати ініціали).
- Здраствуйте, як малий себе веде?
- Ну буває по-різному. З А (ім"я хлопчика починається на цю літеру) помиритися не можуть.
- І хто починає?
- Ну як коли. Просто Денис завжди плакати починає, а А не плаче. Навіть, коли А просто підходить до Дениса, той може почати плакати. Але коли була А посадила біля себе, то Денис сам почав до нього йти, щоб вияснити відносини.
- Я була свідком того, що саме А почав...
- Ну ...
- Ок, добре, дякую, поговорю з малим.

В іншої виховательки погляд, за її словами такий: А часто веде себе агресивно по відношенню до діток, але от тільки мій малий так ведеться на нього. А - старший, мій малий недавно ходить в садочок, от А і відривається на слабшому, типу так. Ну і Денис, коли щось не по його, починає так кричати і протестувати ... (прямо до ситуації не відноситься). А відчуває себе лідером і хоче, щоб дітки йому підчинялися. Він рідко плаче і тримає емоції в собі, ніколи не вибачається. Хоча, зранку, буває, теж плаче, коли приводять в садочок.
"Дениса і А вже спати положили в різні сторони, постійно розводять в різні кутки, а вони всеодно постійно "счіплюються", я (вихователька) вже їм кажу, що переведемо Вас в різні групи.

Ситуація, яку сьогодні я застала, коли прийшла за малим в садочок.
заходжу. Мама одягає А. хлопчик мене впізнав і почав мені казати, що Денис - ..., обізвав, коротше. Тут вибігає мій малий, А обзиває його, мій малий обзиває А. Стає біля А на лавочку, ще пару слів з обох сторін і вони починають штовхати один одного. Розбороняємо. Трохи заспокоїлися. потім - по-новій. А штовхає Дениса, він спотикається з лавочки. не скажу, що вдарився, але починає голосно плакати. знову обмінюються обзиваннями, типу "дурний" і тп...

Вийшла вихователька і в розмові знову натякнула мені, щоб розвести в різні групи.

Ну, наприклад, я не хочу переводити малого в іншу групу. Виховательки хороші, малий вже як не як, звик до групи і в садочок іти хоче. Та й не факт, що в іншій групі не буде своїх ньюансів.
Майже впевнена, що мама А теж не хоче малого переводити.

Сказала виховательці, що, може, до психолога в садочку сходити, вона якось нейтрально відреагувала...

Чи можна якось цей конфлікт між малими врегулювати? Можливо, у когось була подібна ситуація?

Вибачте, за кількість тексту. Дякую)
ldemchuk• 15 декабря 2012
Всех ответов не читала,но дам совет,который я запомнила с детства от мамы-если ты не можешь( нехочешь, несейчас) победить врага- подружись с ним.
С этим правило я досихпор,у меня нет врагов,я всех их превратила в своих друзей.
И вам,автор,посоветую-подружите мальчиков(ессетно не в саду,а за его стенами)и возможно они будут ЛУЧШИМИ друзьями.

ldemchuk• 15 декабря 2012
Ответ дляАноним
Пригласите А в гости, пусть дети поиграют, в присутствии мам, мирно попивающих кофе.
Только предупредите сына, что мальчик к Вам придёт и с ним нужно делится игрушками- это обязательное условие.
Так ’’враги’’ могут стать хорошими друзьями.
_krapka_• 15 декабря 2012
Ответ дляАноним
я уверенна на 100%, что ребёнок скажет нет, я не хочу, чтобы А приходил... мало ого, играть они не будут, так как они ягоды разных полей!
автор Аноним • 15 декабря 2012
Ответ для_krapka_
дякую, вже відповіла, що додому запрошувати не планую, а от про зустріч на нейтральній території є думки
автор Аноним • 15 декабря 2012
щойно запитала в малого, щоб побачити реакцію.

Кажу: Денис, давай запросимо А з садочка в гості’
Він, подумав пару сек і ’Ні! Це не його дома, а наша! Розумієш?’
Я: ’То він прийде, Ви трохи пограїтесь - і піде’
Малий з усмішкою: ’Ну, давай.’
Apassionata• 15 декабря 2012
Ответ дляldemchuk
Просто как в мультике про Крошку-Енота :)
_krapka_• 15 декабря 2012
Ответ дляАноним
главное не пытайтесь задобрить А, подлизаться с дружбой к нему....только хуже будет!
Nikocha• 15 декабря 2012
Знаете, что я вам скажу в такой ситуации - отдайте ребенка в спортивную секцию, очень хорошо на айкидо. Моей старшей помогло стать уравновешеней и при желании может за себя постоять. При чем это больше защита чем нападение, а как характер корректирует - вообще сказка.
Ну а то что такой конфликт у вас есть - это вина воспитателей. Они должны следить и пресекать.
автор Аноним • 18 декабря 2012
виявляється, хлопчик А багатьох діток ображає, і не лише в садочку...