МинерАлочка• 30 июня 2014
Вам подобається українська мова?
Даха-сваха• 01 июля 2014
Ответ дляДиректор Пляжа
рыгающий смайлик под стихами может поставить только первобытный человек
зилиили душевнобольнлй. С таких спрос минимальный- пожрать да пос..ть а на большее ума нет
Ответ дляpretty baby
Ось для Вас скопіювала с Вікі, що таке діалект)) і до чого тут, те що чується і як вимовляється?
Це власне слова, які використовуються в мові спілкування.
Тому коли пишуть, що на ЗУ нема чистої української мови, вкажіть де саме я вживаю слова, яких нема в чистій українській мові.
А діалект у нас звісно є, тільки не можна казати, що НЕМА чистої української мови
Діалект (грец. , dialegomai «розмовляти, спілкуватись, вести розмову один з одним» звідки — наріччя, говір, мова, якою спілкується між собою певна група людей) — різновид мови, що вживається як засіб порозуміння особами, пов´язаними між собою територією, фаховою або соціальною спільністю. Відтак, розрізняють територіальний і соціальний різновиди діалектів. Найчастіше поняття діалект уживають у значенні територіального діалекту, натомість на означення соціального діалекту уживають терміни соціолект або жаргон, арґо, сленг, просторіччя як різновиди соціодіалектів.
Територіальний діалект — різновид національної мови, якому властива відносна структурна близькість і який є засобом спілкування людей, об´єднаних спільністю території, а також елементів матеріальної і духовної культури, історично-культурних традицій, самосвідомості.
о Боже мій, що ж ви так рознервувалися?
можливо, для ’те, як вимовляється’ є якийсь інший термін , а не ’діалект’, вибачте, я технарь, не лінгвіст.
Але й сперечатися про те, шр ВИМОВА, інтонація суто укр. слів у різних р-нах України різниться, сподіваюся, ви не будете заперечувати?
Любовь Калистратовна• 01 июля 2014
В Украине государственный язык -украинский! ТОЧКА!!! Один из самых красивых языков!
Если же кто-то знает и говорит еще на каких -то языках, то это только плюс!
Директор Пляжа• 01 июля 2014
Ой, девочки, так везде так, вы послушайте как в Екатеринбурге разговаривают и в Москве, например.
А во Франции в каждом регионе вообще очень разнится, и ничего, живут люди и процветают.Разве в этом дело.
Ответ дляЛюбовь Калистратовна
А иногда знать другие языки - это необходимость, чтобы не получилось как в анекдотах типа этого Пригласил хохол кума москаля на шашлык, а живут они рядом, но по разные стороны границы. Ждёт-пождёт, нет приглашенного... пошел навстречу. Видит сидит москаль под бигбордом и плачет. Хохол спрашивает, мол, чего это Вы куме плачете, да и в гости не идете? А тот отвечает: ’Как же мне идти, когда здесь (на бигборде, то бишь) написано - Не х.й шастать’... Хохол говорит: ’Вы ж, куме, читать не умеете - Нехай щастить’.

Українська мова насправді неначе соловейко співає,ось такою вона була для мене завжди. Ще з дитинства,коли до нас в клас (руський)увійшла вчителька з укр. мови та літератури. Сиділа і тільки її слухала,навіть не зміст речення, а саме мелодію. Але я на жаль можу розмовляти тільки на суржику,тому спілкуюсь на російській мові. Доньку віддала в укр.школу. У нас 3 школи російських і 1 українська (Хар. обл). Тому не розумію яка ’насильственная украинизация’ відбувається.
Я б такое не носила, но продаю• 01 июля 2014
Ответ дляСаечка
В школах во многих так и говорят на испанском. А что вы про Швейцарию умолчали? и про Канаду?
Послухайте, що Ви з тією Канадою та Швейцарією чіпляєтеся? там ЗОВСІМ інше підгрунтя для мовного питання, аніж у нас. Там КОНФЕДЕРАЦІЇ, співдружність, Канада, США - сворювалися різними народами (дивно, чому, жодна з корінних мов не є державна? я про індіанців)
не хочеться відчути і себе тут індіанцем
історично українці змушені були виборювати свою незалежність і право на самоідентифікацію, атрибутом якої і є мова
кожен з загарбників усіляко забороняв мову - як росіяни (царська Росія), так і поляки (на ЗУ українських шкіл практично не було - польською мовою та німецькою - це до війни)
потім СРСР знову з рос.мовою
тому це питання таке болюче
тому державна мова ОДНА!
потім СРСР знову з рос.мовою
тому це питання таке болюче
тому державна мова ОДНА!
Директор Пляжа• 01 июля 2014
Ответ дляЯ б такое не носила, но продаю
потім СРСР знову з рос.мовою
тому це питання таке болюче
тому державна мова ОДНА!
потім СРСР знову з рос.мовою
тому це питання таке болюче
тому державна мова ОДНА!
Дюагональ• 01 июля 2014
Нет, никогда не была её фанатом, а после последних событий она мне противна...
Сало уронили блин! Хероям сала!
Дюагональ• 01 июля 2014
На гимн у меня уже вообще нервный тик начинается. Хотя я украинка по рождению...Вот до чего людей довели.
Директор Пляжа• 01 июля 2014
Девочки, а вы заметили, что те , кто любит украинскую мову, пишут о ее красоте, стихи, историю, а троли пишут только гадости разные и оскорбления ? Мне кажется, это свидетельствует о развитии человека. Все таки знания способствуют повышению интеллекта человека, как говорится’ сколько языков ты знаешь, столько раз ты человек’.
Чумачечая_• 01 июля 2014
Ответ дляДиректор Пляжа
Угу, полностью согласна
мадам Везувий• 01 июля 2014
Ответ дляpretty baby
Що означає западенський діалект?
Я пишу на западеньському діалекті?
Наприклад, у Східній Польщі інтонація, вимова, говірка відрізняється від тієї, якою розмовляють поляки Львова, так само як і Західної і Східної частини Польщі.
Перечитайте, де в мене западенський діалект, вкажіть мені, може я не бачу
?
Я пишу на западеньському діалекті?
?
Я не собираюсь вам ничего доказывать. Здесь спросили мнение, и я его высказала, так же как и вы.
Если вам интересно, то перечитайте еще раз ранее мной написанный овтет. Я говорила о специфическом диалекте, который я слышала и не единожды от жителей Западной Украины. Но это не означает, что он будет или есть у всех. Наречие и диалект, своеобразный говор не передать письмом, его можно уловить и услышать при общении с человеком. Я описала как это выглядит на примере нашего певца Олега Скрипки. У него ярко выраженно по моему мнению это.
И я не вижу ничего обидного в том, что кто-то считает не такой мелодийным и созвучным такой вот именно акцент и воспроизведение украинского языка.
А я на шпагате• 01 июля 2014
Ответ дляЛеска
До прикладу слово ’полонина’ вимовяється з м’яким Л - ’польонина’, також ’бульи’, пригадайти вимову Олега Скрипки, та навіть взяти чоловіка якого небудть с карпатської полонини, то вимові укр слів нам, що не звикли до їх особливого звучання, здасться не зрозумілим, подекуди смішним :-)
Ну і також запозичені слова з іншої мови, як правило, країни, що межує поруч, а також слова специфічні для саме цього конктерного району.
Миделко, мешти, полядвиця - ви не почуєте в центральній Україні.
Я сама зі Львова, корінна львів’янка. І писала Вам, що так, у нас є діалекти, кожна область має свій. Але це не означає, що у нас нема чистої української мови, а один діалект. Сподіваюся Ви не будете прирівнювати мовленнєве спілкування усіх жителів ЗУ із вимовою дядька з полонини.
Слово ’полонина’ у Львові вимовляють із твердим ’Л’, вперше чую про ’польонину’. Мидло, мешти, полядвиця і таке інше вживаються, але це не означає, що на ЗУ нема чистої української мови і розмовляють лише на діалекті.
Ви мабуть чули пісню Квітки Цісик ’Верше’, так ось це є українська мова, яка з покон віків вживалася на Лемківщині - етнічній українській землі, і так там є специфічні слова. І українська мова ЗУ відрізняється від мови Центральної України. Але не можна сказати, що Франко не писав літературною мовою, в нього теж є специфічні слова. Просто мови регіонів відрізняються, от і все.
А я на шпагате• 01 июля 2014
Ответ длямадам Везувий
Мені не потрібно нічого доводити, Ваша думка мені байдужа. Попередньо Ви не писали що він не у всіх, а прирівняли до всіх. Може Вам варто перечитати?
Любовь Калистратовна• 01 июля 2014
Украинский язык багат диалектами, ну и что? Это только делает его багаче.
у меня село 130 км от Киева ( возле Чернобыля ). Там тоже говор отличается от моего черкасского. Муж с села недалеко от Умани, там свои нюансы. О чем спор? Диалекты не загрязняют язык!
Бесконечность-не предел• 01 июля 2014
Раньше ровно относилась, могла и книгу на укр языке прочитать , теперь НЕНАВИЖУ! Вызывает злость и раздражение!
А я на шпагате• 01 июля 2014
Ответ дляЛюбовь Калистратовна
Спір про те, що в Україні є і чиста українська мова. Бо бачу більшість тут пишуть, що її нема або ж просто не хочуть цього визнавати
мадам Везувий• 01 июля 2014
Ответ дляpretty baby
Слушайте, я вам не писала. Верно? Хоть этого вы не отрицаете?! Если вам байдужа моя думка, идите мимо, зачем вы мне пишите и так активно пытаетесь навязать свою точку зрения. Представьте себе, в жизни, не все считают так как вы, и нужно с этим как-то мириться и уважать мнение других людей. Вы мне написали, требуете каких-то объяснений, потом фыркаете в ответ. Я вас не оскорбила.
И если вы таки не умеете читать, может вам перевести?
Еще раз мой первый ответ прочтите, спец. для вас копирую текст
’Мне нравится украинская речь, язык без западынского диалекта. Просьба не принимать это в обиду, тем, кто живет на т-рии Западной Украины. У меня от туда достаточно много знакомых. Не у всех эта специфическая речь, но все же. ’
Разве в последнем предложение я не написала что специфическая речь не у всех?! Или вы в упор не видите того что есть?!
Любовь Калистратовна• 01 июля 2014
Может я и не права. Но чиста укрїнська мова, это те же диалекты. А суржик это русские слова на украинский манер.
Мне всегда было интересно когда в соседней области какой-то предмет называют по-другому.
А я на шпагате• 01 июля 2014
Ответ длямадам Везувий
Чому такі як Ви мають мені розповідати, що в нас говорять на діалекті? Я Вам написала, що не зовсім так, не розумію що це Ви так завелись?
РокерША• 01 июля 2014
Ответ дляЛюбовь Калистратовна
Часто у сусідніх селах один і той самий предмет по-різному називають :)
Ответ дляДюагональ
Мы с Вами разной реальностью живем... У меня сейчас гимн вызывает слезы - слезы за тех, кто погиб в этой борьбе - не нервный тик, не тошноту, а именно слезы и сердце болит за свою страну... Сердце кровью обливается, когда мой украинский флаг сжигают, когда кто-то на моей земле поднимает чужой флаг, когда рушат украинскую символику.... Вот за это мне больно... Мне больно за то, что в Донецкой и Луганской области орудуют ’чужие’... Мне больно за то, что нашу украинскую армию называют карателями за то, что они защищают СВОЮ землю.... Очень жаль, что в Вас нет хотя бы одного из этих чувств... Если Вам станет легче от того, что во всем виноват Майдан, Америка, ЕС, олигархи, то думайте, как хотите... Но перед этим подойдите к зеркалу и спросите себя - ’Что я сделала для своей станы?’ Этот вопрос нужно задать КАЖДОМУ, кто ищет виноватого... Это не кто-то Вас довел до этого - это Вы сами себя до этой мысли довели... Слава Украине!!! Вечная память всем погибшим!!
P.S. Я против Майдана, но я КАТЕГОРИЧЕСКИ против того, чтобы мою страну раздирали на части!
Ответ дляДиректор Пляжа
Согласна