Скорая помощь• 28 июля 2015

Сусід гонить худобу попвд пліт бабусі.худоба топче квіти.чи є чкамь управа?

Бабця простть не гнати корів попід пліт бо посадила квіти попри дорогу.сусідові пофіг.його тато працює в сільраді.сусвд каже що два метри ввд дороги то не е приватне а держ.і йому бацдуже що його клрови топчуть бабині квіти.що робити?
Булку Дай• 28 июля 2015
Ответ дляНакрыло-не отпускает
сусід ’гонить’ - це українською??!
Довідка: гнати, АЛЕ
я жену,
він жене
вони женуть
ги... а як же вираз ’гнати гоном’?
чи ’Куди Макар телят не ганяв’

Накрыло-не отпускает• 28 июля 2015
Ответ дляБулку Дай
ги... а як же вираз ’гнати гоном’?
чи ’Куди Макар телят не ганяв’
все вірно, гнати - інфінітивна форма і відмінюється по правилах
інфінитиви ’гнати’ и ’ганяти - абсолютно різні
гнати - він жене
ганяти - він ганЯЄ
Сусід ГОНИТЬ - повна безграмотність!
Булку Дай• 28 июля 2015
Ответ дляНакрыло-не отпускает
гнати - він жене
ганяти - він ганЯЄ
Сусід ГОНИТЬ - повна безграмотність!

ви не праві...
http://sum.in.ua/s/ghnaty
Не против• 28 июля 2015
Ответ дляБулку Дай

Ну по перше - Україна велика і українська мова навіть фонетично відрізняється у різних регіонах. Тобто те що у вас вуха в´януть - зовсім не значить що людина не україномовна. Вимова + усталені виразі різні у різних регіонах. (так само і із російськомвними дречі)
По дурге дуже важливе оточуюче мовне середовище - якщо всі говорять ’ляда’ та ’льохи’ - то теж так будеш казати ,а не ’горище’ та ’підвал’.
Як на мене саме це свідчить про живу українську мову (тобто мовою розмовляють постійно).
А ось коли людина розмовляю дуже літературною, ідеальною мовою, то як на мене, це свідчить що людина не має укрїнську мову за рідну (ну тобто я не вірю в розмовну ідеально-літературну українську мову біз певних діалектичних сообливостей).
Ееее,нііі,я маю на увазі коли людина САМЕ російськомовна,от тоді вуха в*януть))) це цирк на дроті)))
А *живу*, як Ви кажете українську мову, з діалектизмами, з етнічними особливостями регіону я просто сильно-пресильно люблю!!!
Вслуховуюсь і заслуховуюсь коли хтось так розмовляє і завжди чомусь стараюсь підлаштуватись під співрозмовника і розмовяти ну хоча б трошечки схоже!!!(не путати з суржиком,ось його я справді не люблю).
Живу на Закарпаття,хто не бував тут, той і уявити не може як тут цікаво розмовляють люди...майже в кожному селі свій говір,причому взагалі не схожий один з одним...буває коли звоню в Київ по роботі,(звичайно на роботі лише *правильна* українська мова) а вони просять- ні,ні,поговоріть з нами по ВАШОМУ))) нам так цікаво слухати!!!
автор Скорая помощь • 28 июля 2015
Ви ще посваріться через слово гонить))))ну істи тут не дай.а напиши так як говориш і все-дебати повчальні гарантовані)))
Булку Дай• 28 июля 2015
Ответ дляНе против
цікава ситуація... коли хтось вчить іншу мову, то зазвичай носії мови це схвалюють і підтримують - бо добре коли кількість людей, що розмовляють певною мовою, збільшується.
Українскій мові не пощастило історично - її намагалися винищіти (і частково це вдалося). ТОж зараз, коли українська мова повертається у традиційно російськомовні регіони, носії укр. мови замість того аби цей процес підтримувати і схвалювати, чомусь постійно ображають тих хто не володіє українскою досконало, але бажає вчитися і розмовляти.
Поясніть мені - звідки таке зневажливе відношення до тих хто розмовляє (може і не завжди правильно) державною мовою? Ви таким чином самостверджуєтеся чи що?
Не против• 29 июля 2015
Ответ дляБулку Дай
А Ви мене не правильно зрозуміли! Ну або зрозуміли так як хотіли зрозуміти))
Будь-які старання людини розмовляти на іншій мові (відійдем від укр.,нехай буде просто ІНША, англійська,німецька ,іспанська ...не важлво...) завжди похвально, і цей процес я підтримую і схвалюю!)
Бо ще в школі нас вчили що скільки мов ти знає стільки разів ти людина, пам*ятаєте?-)
Був час в студентські роки, я працювала в кафе і пам*ятаю такий випадок коли мене компанія молодиків попросили *бутилочку пива*(на рос.мові), я перепитала *яку саме пляшку пива?*, у відповідь почула дружній регіт і *Дєвушка, как каку сямє пляшку піва,вот таку трам-пара-рам...* тобто це намагання спеціально спотворити мову щоб поглумитись,самим,вибачте,*поржати* з цього,бо саме так це і було, щоб показати перевагу свою над кимось... чи щось інше, я не знаю...було не дуже приємно...але було це давненько.
Булку Дай• 29 июля 2015
Ответ дляНе против
я зрозуміла так як воно є... ваше зневажливе ’цирк на дроті’ просто неможливо по іншому зрозуміти.
Я розумію, що це є певна моральна компенсація за роки, коли розмова українською вважалася ознакою ’селюка’(або чогось такого). Але ж навіщо ви уподібнюєтеся до тих, хто у свій час робив вам неприємне отакими принизливими зауваженнями - чим ви відрізняєтеся від них?
Не против• 29 июля 2015
´´ Поясніть мені звідки таке зневажливе ставлення?.. ви що таким чином самостверджуєтесь?.. чим ви відрізняєтесь від них?..´´ Еееемммм, я щось трошки не розумію... я здається, по відношенню до Вас,в
подібному стилі не дозволяю собі писати,чи Ви вирішили попрацювати моїм особистим психоаналітиком чи то навпаки,можливо у Вас якісь комплекси з цього приводу? Я висловлюю свою думку, без підтекстів, які Ви так старанно вишукуєте...можна? Дякую!))

Булку Дай• 29 июля 2015
Ответ дляНе против

З-за таких як ви люди і не починають говорити українською, соромляться, бо потім отакі як ви, тикають писком, що в них ’вуха в´януть’ чи це ’цирк на дроті’.
Не против• 29 июля 2015
Мамцю рідна!!!! Та ви не в собі, випийте заспокійливого, може попустить!
Булку Дай• 29 июля 2015
Ответ дляНе против
може наступного разу подумаете перед тим як глузувати із чиєїсь неправильної вимови.