Аноним• 31 июля 2012
Чи варто брати державний кредит на навчання?
У мене питання до молодих людей або їхніх матусь.
Донька не пройшла по балам на держзабезпечення.
Пропонують державний пільговий кредит. Вступаємо в педколедж, чи реально відпрацювати після навчання 5 років на державній роботі, чи можливо найти місце,
Може хтось віддавав, чи віддає кредит на навчання з процентами, в такому випадку чи це напрягає, чи важко скласти сумму, щоб віддати. Питаю тих, хто кілька років тому закінчив ВНЗ, або їхніх рідних, які знають ситуацію з перших вуст.
Боязко звязуватись з кредитами, ніколи не брала. Тим більш у держави.
Відговоріть, або підтримайте, дякую за кожен коментар і за кожну думку.
kaplja_absenta• 31 июля 2012
Мы брали кредит, когда я училась и так же на брата брали на обучение. На меня брали на каждый год обучения до 3 курса, на 3 получилось так что освободилось держзамовлення и меня перевели. Прикольно то, что он как беспроцентный был до конца обучения+1 год, а потом под 3% кажись. В общем закрыть реально, как и любой кредит. Просто лучше большую часть денег вернуть именно во время учёбы.
Аноним
• 31 июля 2012
Ответ дляkaplja_absenta
Спасибо большое, а если отработать 5 лет, или это не реально.
Аноним• 31 июля 2012
беріть, однозначно.
відсотки і сума кредиту повертаються через рік після закінчення ВНЗ (або й раніше, якщо є вільні гроші). та й відсотки там смішні (3%). не забувайте про інфляцію, яка з*їдає цю суму. знайдіть на сайті Верховної Ради постанову про пільговий кредит і вичитайте все самі.
у нашому ВНЗ таких кредитів виділено дуже мало, тому якшо Вам пропонують - то погоджуйтесь.
хоча ще питання - списки вступників будуть тільки завтра, потім вони оновлюються ще 2 рази (залежно від прийнятих оригіналів документів). тому як Ви СЬОГОДНІ знаєте???
на платну форму зараховують до середини серпня. впевніться 100%, що балів на бюджет не вистачає за цими трьома списками, а тоді вже беріть кредит.
Аноним
• 31 июля 2012
Ответ дляАноним
беріть, однозначно.
Ми багатодітна сім´я, тому я сьогодні пішла взнати, як працює закон про охорону дитинства, де написано, що діти з таких сімей звільняються від оплати за навчання. Дитина отримала трохи занизький бал, я це вже знала, по результатам екзаменів,і по спілкуванню з іншими дітьми після 2 екзамену.
Так от, мені сказали, що є можливість державного кредитування, якщо я сама його доб´юсь. Тому і питаю чи варто. Бо хотіла здавати документи в якесь училище вже.
Аноним
• 31 июля 2012
Ответ дляАноним
беріть, однозначно.
Якщо не важко роз´ясніть, як це?
Аноним• 31 июля 2012
оскільки абітурієнти можуть подавати копії своїх документів в декілька ВНЗ, то дуже часто кандидати з високими балами проходять в декілька унів-тів і відповідно обирають собі найкращий. людина зараховується на навчання, якщо принесе ОРИГІНАЛИ атестата і додатка. якщо, здається протягом 3-х днів після опублікування списків, умовно кажучи з 20 державних місць є оригінали від 5 людей, то список оновлюється і зміщається на 15 позицій нижче. і вже ті, хто був 21-35 - знову претендують на бюджет. і так потім ще раз.
Аноним
• 31 июля 2012
Дякую за розгорнуту відповідь, але так, як (нам уже сказали) що приблизно 4 бали дитина не дотягує, то нема надії, навіть якщо відсіється половина відмінників.
Ми після 9 класу, поступаємо на 1-й курс.
Аноним• 31 июля 2012
ни в коем случае!! я работаю юристом в мин образования! сскажу кратко - вы очень переплатите в итоге. Очень многие дети после окончания такого обучения много лет судятся с вузами. Не вздумайте!
Аноним
• 31 июля 2012
Ответ дляАноним
Дякую, а Ви не могли б підказати, чи виконується закон про охорону дитинства, ст.19, і як добитись його виконання.
я училась в кредит. закончила в 2006г.
не в курсе какие нынче цены, лично я плачу 70 грн в месяц.
вроде если рождается ребенок, то кредит должен стать беспроцентным. точно не узнавала.т к 70 гривен не напрягают.
не забудьте что стипендию ребенок получать не будет пока учится на кредите. может вам лучше подождать годик, походить на курсы подготовительные?
Аноним• 01 августа 2012
Ответ дляАноним
а за що переплата???
Аноним
• 01 августа 2012
Обдумав все, решила не брать кредит, в крайнем случае попробуем поступить на следующий год. Жаль только, что законы в нашей державе пишутся только для красного словца. А к ним столько постанов, что не видно за ними сам закон, и он практически анулируется.