мистерЛяпсус• 20 августа 2017
Брынза. Кто делает сам из магазинного молока, какие закваски и ферменты?
Девочки, поделитесь, пожалуйста, рецептом удачной домашней брынзы из магазинного молока (у меня нет надежного продавца домашнего). Если кто-то делал, конечно. Какие используете закваску и ферменты? Сколько по времени получается и по деньгам? Я, например, покупаю 250 г за 36-38 грн, интересно, будет ли домашняя выходить дешевле или хотя бы так же.
Заранее спасибо всем, ответившим по теме.
Деловитая• 20 августа 2017
Ответ длямистерЛяпсус
Спасибо за ответ.
Коли жарите м´ясо - соліть вже аж на тарілці
мистерЛяпсус
• 20 августа 2017
Ответ дляДеловитая
Я только рыбу запекаю и то без соли )
Но суть поняла, спасибо.
мистерЛяпсус
• 20 августа 2017
Ответ дляДеловитая
Мне соли вообще-то не рекомендовал употреблять врач, но именно помидоры знакомый химик советовал есть с солью (я ем с брынзой соленой), говорил, что так больше пользы от помидор можно получить.
Деловитая• 20 августа 2017
Ответ длямистерЛяпсус
Я только рыбу запекаю и то без соли )
Но суть поняла, спасибо.
Питання для перевірки: чому малосольний огірок - солоний?
мистерЛяпсус
• 20 августа 2017
Ответ дляДеловитая
Боюсь, будет мне два... Но все же решусь:
Соль - концентрированное вещество, оно стремится раствориться в менее концентрированном - жидкостях огурца. Проникла в огурец, поэтому?
Деловитая• 20 августа 2017
Ответ длямистерЛяпсус
Але ж осмос працює зовсім навпаки: розсіл більш солоний, значить осмос має виганяти воду/сік з огірка назовні ?
мистерЛяпсус
• 20 августа 2017
Ответ дляДеловитая
А я не вижу этого противоречия. Я думала, соль (из рассола) выгнала часть жидкостей огурца в рассол, а потом, когда концентрация соли сравнялась, рассол ’впитался’ в огурец... Сейчас вообще единицу поставят )
мистерЛяпсус
• 20 августа 2017
Ответ дляДеловитая
Я знаю, что там еще молочнокислые бактерии вступают, брожение начинается, но не знаю, связано ли это с вопросом.
Деловитая• 20 августа 2017
До речі чому от огірки перед закатуванням замочують - вони реально набирають води, +5-10% маси тільки так.
***
Викрутились )))
Сіль в огірки заганяє дифузія - в виді розчину, а сік з них виганяє осмос - от так і розсіл крутиться )))
***
Викрутились )))
мистерЛяпсус
• 20 августа 2017
Ответ дляДеловитая
***
Викрутились )))
***
Викрутились )))
Блин, еще диффузию учить теперь )
Спасибо. Очень интересно было!
А мы не замачиваем огурцы, прямо с грядки. Или, если мало - закрываем вакуумной крышкой и держим в холодильнике, пока наберется банка.
Спасибо. Очень интересно было!
Деловитая• 20 августа 2017
Ответ длямистерЛяпсус
Блин, еще диффузию учить теперь )
Спасибо. Очень интересно было!
Під маринад і закатку краще мочити...
Любителі так взагалі дистильованої води не жаліють - тоді огірки в банці, як живі ))
мистерЛяпсус
• 20 августа 2017
Ответ дляДеловитая
Під маринад і закатку краще мочити...
А-а, я про квашенные.
Но инфа пригодится!
мистерЛяпсус
• 20 августа 2017
Ответ дляДеловитая
Під маринад і закатку краще мочити...
Я Вас узнала, уважаемый Green *** )
Всегда приятно с Вами пообщаться.
Деловитая• 20 августа 2017
Ответ длямистерЛяпсус
А-а, я про квашенные.
Но инфа пригодится!
Квашеним теж не помішає, але не так критично...
А от помідори - порве що тузик грілку )))
***
Жара... поки не спаде - тільки лузати насіння за компом.
***
мистерЛяпсус
• 20 августа 2017
Ответ дляДеловитая
***
Тоже пережидаю тут )
Играю у края• 20 августа 2017
Ответ дляДеловитая
Можна зняти з вогню взагалі, просто так швидше робиться.
Сол - десь ложку на 3л.
Ферментом є домашня сметана чи простокваша... або оцет.
Сол - десь ложку на 3л.
Прикольно, спасибо, попробую!
ЛиЗа_ЛюБиТ_КаПрИзЫ• 20 августа 2017
я готову головку в розсіл сольовий нe кладу, лиш обмашую сіллю раз, другий, завeртаю в пeргамeнт і в холодильник, нe любою пeрeсолeнe, щаичайно можна у розсіл сольовий покласти, алк ми за тмждeнь порцію зідаємо,далі знову робою щ 4л.молока
Сичудний фeрмeнт і смeтана різні рeчі до рeчі при приготувані бринзи, можна бeз смeтани, алe бeз сичужного фeрмeнту ніяк. Вони виконують трошки різні функціі, я пeрeпробувпла багато способів, поки знайшла свій рeцeпт.
Деловитая• 20 августа 2017
Ответ дляМама фифти цента
З сичужним ферментом можна взагалі навіть косичку робити.
А так, хто який смак хоче досягнути. З ферментом будемо йти в сторону моцарели, можливо саме його смак Вам подобається більше.
Тільки от без сметани все таки не обійтися: м´які сири такого типу люблять в ній купатися при вживанні

ЛиЗа_ЛюБиТ_КаПрИзЫ• 20 августа 2017
Ответ дляДеловитая

згодна абсооютно, і цікаво, що самe магазинна смeтана дала самий вірний смаковий рeзультат в моій бринзі. Моцарeллу буду робити, вжe робила, алe трохи спутала рацeпти, то вийшла нe зовсім моцарeлла, алe дивилася чудовe відeо з мінізаводу в Італіі, то дeякі момeнти мeні сподобались попробую щe з ними, аюцe як скінчиться сeзон помілорів, бо зараз до сніданку чи вeчeрі: помідоп порізала кружальцями, присипала справжньою сванською сіллі і звeрху пласт бринзи
До рeчі ідeя робити дома бринзу зявилася впeршe самe після відвідин Грузіі: грузини вони ліниві , а на базарах сирів різноманіття... ну думаю, в чому цимeс... стала цікавитися,фeрмeнт тeж як сувeнір привeзла звідти(у нас нe звeртала уваги просто), на моє питання у сільському магазині: що то такe в пляшeчці? хочу щось особливe на сувeнір.. відповідь: то тeбe нe надо, это сыр делать... ага, беру дві пляшeчки(при курсі 12 за дол, було на гривні по 7грн пляшeчка, чудовий увeнір!), стояли в мeнe пляшeчки з фeрмкнтом довго в холодильнику, поки купивши в магазині від виробника сир (на сирний суп )та творог(на випічку паски)нічого путнього нe вийшло....от і пeрeйшла на дом.виготовлeння
мистерЛяпсус
• 21 августа 2017
Ответ дляДеловитая
***
А что Вы думаете о таком рецепте кетчупа (мне недавно попался):
Кетчуп
3 кг помидор пропустить через мясорубку, уварить в кастрюле часа 1,5 до выпаривания лишней жидкости, добавить пропущенный через мясорубку репчатый лук (примерно полкило), 2-3 яблока Антоновка или штук 15 слив, 500 г красного болгарского перца, поварить еще около часа, затем в блендере измельчить большую головку чеснока, пучок базилика, острый перец; добавить тимьян, гвоздику, соль, сахар, черный перец - и варить все вместе еще минут 10, потом разлить по стерилизованным банкам и закатать.
?
Кетчуп
?
Деловитая• 21 августа 2017
Ответ длямистерЛяпсус
Кетчуп
?
Кетчуп
?
Запаритесь випарювати
Краще:
1) Різати помідори і вичищати серединки, а вже потім м´ясорубка.
2) Додатково загустити крохмалем.
Краще:
2) Додатково загустити крохмалем.
мистерЛяпсус
• 22 августа 2017
Ответ дляДеловитая
Запаритесь випарювати
Краще:
2) Додатково загустити крохмалем.
Краще:
2) Додатково загустити крохмалем.
Спасибо за ответ.