сама себе прекрасная• 19 июня 2018
Діти виросли, будинок нам завеликий. Накидайте ідей, що з ним робити, а?
Діти виросли, так що будемо жити тільки ми вдвох з чоловіком. Продавати будинок якось не дуже хочеться, все-таки класне місце, приємне, звикли тут. Але ну дуууууже вже нам багато буде!
У кого може схожий досвід чи просто ідеї, що з цим усім робити? Як би ви зробили?
Зараз хочеться щоб мінімум зусиль на нього, а не купу часу витрачати на те, на се. Може, щось таке тут на ділянці зробити, щоб не вимагало уваги? Навіть не знаю, що. Або якось використати, щоб хоч користь з цього була. Тільки не врожай, ті черешні-вишні й так поперек горла стоять. Саме зараз активно варення закриваємо вишневе, та ну його...
Не знаю, може й справді краще продати і купити щось менше... Але вийде в результаті, що просто поміняли більше на менше, бо витрати на оформлення саме й закриють цю різницю цін. А в квартиру не хочу. От і заплуталася. Допоможіть розплутати. )))) Вирішувати то ясно, що будемо вдвох з чоловіком, просто може хтось щось підкаже розумне. )))
По конкретиці:
Будинок десь 80 кв.м. і ділянка 10 соток. 4 кімнати, ще й мансарда (недороблена, просто місце під неї). Плюс ще один будинок з двох кімнат на ділянці, використовується фактично як сарай для різного хламу (там немає опалення). Плюс ще два маленькі сараї, все руки не доходили доваляти, вони у чоловіка знову ж таки під різний хлам. Все решта - ну город трохи, але він набрид, хочу залишити кілька грядок і досить. Сад - ну як сад, просто розкидано по всій ділянці дерев та кущів. Власне, і все.
По конкретиці:
Парасюха• 19 июня 2018
Ответ длясама себе прекрасная
Мабуть, все-таки треба з хвойними щось придумати.
Я й так вже клен посадила, саме біля входу. Листя восени дуже красиве. )))
Може, й правда плюнути на ті плодові дерева, перетворити сад на ліс?
Щось у цьому є....
Одне другому не мішає. У нас і хвойні і плодових повно.
А щодо хвойні не приживаються, прочитайте які хвойні до Вашого регіону підходять. Звісно, що туї та ялини може і не будуть, а от сосни ,кипариси та ялівці можуть і прижитися.
сама себе прекрасная
• 19 июня 2018
Ответ дляХикориДикори
У моей бабули 50 соток и то не ноет... нужно шевелиться, а то заржавеете...
Та мені є куди рухатися. Постійно часу не вистачає. Навіть зараз то на форум одним оком, то в двох інших вікнах з замовниками спілкуюсь. І ще треба поставку оплатити, треба хоч відволіктися на хвилинку нормально, а то ще не те і не туди перерахую.
сама себе прекрасная
• 19 июня 2018
Ответ дляДніпрянка
Купіть толкову сушилку і можна сушити фрукти для кондитерів, спочатку вивчіть попит і потім неспішно робіть якісь цукати та продавайте приватним кондитерськім.
Чоловік цю тему вже вивчав, порахував що дуже дорого вийде (якщо врахувати воду, електроенергію, витрачений час і так далі). Тобто, за нашу ціну ніхто не купить просто в результаті, у нас собівартість виходить висока дуже.
сама себе прекрасная
• 19 июня 2018
Ответ дляТрактор Вика
где-то соток 15 под него. Не верьте :) прост смотрю родители стали отдыхать часто там , и у мамы план поездок на год.
Та я ж не кажу, що Ви придумали. )))
Це вислів такий, ’аж не віриться’.
Трактор Вика• 19 июня 2018
Ответ длясама себе прекрасная
Та я ж не кажу, що Ви придумали. )))
Це вислів такий, ’аж не віриться’.
..вам хорошей идеи :)
ФФФФристайла• 19 июня 2018
Ответ дляДніпрянка
Провальная идея. У нас бы кто-нибудь купил эту сушилку, на 52 поддона...
Тоже так раньше думали.
Ответ длясама себе прекрасная
Дивлячись як рахувати. Я вже бачу, що ви свій час цінуєте високо, заробляєте щось в Інтернеті, тому засійте те поле навесні житом чи льоном, аби не гуляло, та й милуйтеся на квіточки-колоски.
ПультОт_БМВ• 19 июня 2018
Ответ дляЛика-прилипка
80 квадратов не так и много. Ничего не менять
Вот тоже не поняла. 80 квадратов и дуже, ну никак не совместимо
Мы в 200 вдвоём скоро останемся, ну не сказала бы что очень много, просто 2 спальни закрыты.
ФФФФристайла• 19 июня 2018
Ответ дляТрактор Вика
Чеснок требует регулярной прополки, рыхления земли и полива.
Автор не хочет пахать.
А с вами соглашусь, выгодно. Не 5 т уе конечно, но сумма норм если вовремя продать. У меня отец занимался чесноком на 20 сотках
Но и семенной материал дорогой если качественный, и труда много
Автор не хочет пахать.
сама себе прекрасная
• 19 июня 2018
Ответ дляПарасюха
Я сосни пробувала, разів 4-5. Вони спочатку наче нормально, а потім так ці голки жовтіють, і все. Гаплик дереву. Вже й так, і так, все перечитала, ніяк. Плюс бачила ще у когось в нашому місті, спочатку посадив цілий рядок, я так вже було примірилася у нього потім технологію вирощування допитувати.
А через рік дивлюся - у нього теж всі жовті, там десь десятка півтора було дерев, це так по вулиці саджав, схоже що біля магазину свого, чи що. І всі пропали.
Інші хвойні, правда, не пробувала. Треба буде подивитися, що може бути. Але у нашому місці ну дуууууже рідко де бачу хвойні дерева.
ПоэтеСССа• 19 июня 2018
Автор, треба бачити планування вашої ділянки)) Тоді можна щось казати. Можна зробити відпочинкову зону: комплекс барбекю, альтанка, насадити самшиту чи туй якихось, засіяти газонну траву. На рахунок дерев - вирубувати зовсім не обов’язково, просто не обривайте вишні)) Або шпаки самі справляться, або можна сусідів, родичів покликати, хай обірвуть і крутять собі скільки схочуть))
Пи.Си. Хто не вірить, що с райцентрі можна зняти квартиру за 1000 грн? Цілком реальна ціна, правда знайти квартиру практично нереально, бо ніхто не здає)))
сама себе прекрасная
• 19 июня 2018
Ответ дляДніпрянка
А що з тим житом потім робити???
Якщо воно раптом виросте... а не бур´янами піде.
ФФФФристайла• 19 июня 2018
Ответ дляДніпрянка
А чого так, не знайшли збут?
Ниша занята. Сухофрукты надо правильно хранить. И в таких объемах сбыт сложен. А загружать меньше чем 52 поддона - расход электроэнергии не оправдан. Этой зимой когда не было районированных фруктов, скупили на опте апельсин почти тонну, насушили. Чтоб не простаивало. Еле сдыхались чтоб выйти в ноль. Вот ещё до сих пор валяются мешки с сушкой
Ответ длясама себе прекрасная
А що з тим житом потім робити???
Виросте - скосите і подаруєтк сусідам. Сапати жито від бур´янів точно не треба :)
Хороше воно тим, що вам з тими 10 сотками ціле літо робити нічого не треба і земля не гуляє, вас же це турбує?
Парасюха• 19 июня 2018
Ответ длясама себе прекрасная
Тоді може виноградник з сортовим виноградом? Міжряддя накриєте агротканиною, що буря’н не ріс. І вирощуйте врожаї.
Ксерокопия ночи• 19 июня 2018
Ответ длясама себе прекрасная
А за скільки здають в райцентрах? Невже більше? )))
Я не троль, ну Вам може мало, не всі ж такі, як Ви. Мені багато. Все те перемити одне лише чого варте. Плюс основне все ж таки не будинок, а 10 соток ділянки. Взимку то не грає ролі, а весною та влітку завал повний.
короче, разбить небольшой сад под свои потребности, а на остальной территории засеять траву и начать разводить улиток. затрат и хлопот - минимум , выхлоп - максимум! мониторьте рынок сбыта сырья уже сейчас)
Ответ дляФФФФристайла
Несподіваний вибір. А чому саме апельсини, куди їх сухі використовують? Я вперше таке бачу, хто і для чого їх купує?
Багиня• 19 июня 2018
Ответ длясама себе прекрасная
Якби я це знала, я б тему не створювала.
Пишу ж, заплуталася.
Як чемодан без ручки такий.
Якби я зараз житло купувала, то брали б, думаю маленький будиночок квадратів 40-60, і кілька соток землі біля нього.
Але все що є, те є. Я ж його не заархівую, щоб в два-три рази зменшити?
Пишу ж, заплуталася.
Як чемодан без ручки такий.
У вас совсем небольшой дом. Комнаты небольшие, судя по всему.
Оставьте комнаты детей, их комнатами , комнатами с их родной обстановкой.
Как в американских фильмах, дети приезжают в свою комнату.
Соответственно эти комнаты почти не отапливать , и почти не убирать.
Других вариантов не вижу. Зачем Вам чужой дом 60 м на старости лет.
сама себе прекрасная
• 19 июня 2018
Ответ дляФФФФристайла
Автор не хочет пахать.
Ага, я вже напахалася, мені досить.
Купували цей будинок, то тут капець що творилося. Одного сміття вивозили кілька років, все зразу не могли. І до тями приводили, щоб ванна в домі була, туалет. Добудовували з чоловіком вдвох все самі, від фундаменту до даху. Тільки кілька разів наймали на разову роботу чорноробочих. Сад теж, газон. Тут бур´яни по пояс були, довго викошували, поки трава нормально не стала. Старих напівзасохлих дерев було повно, сараїв штук 6 чи 7, вже не скажу, якісь старі розвалюхи. Гараж якийсь з проваленим дахом. Ну такий був типовий будинок людей, яким вже нічого не треба, просто заростає все.
Пупс• 19 июня 2018
80 метров дома вам много???? У меня квартира 70 и я бы не отказалась от еще одной комнаты))) Живем вдвоем. Дом спроектировали на 200 квадратов общих, из которых 140 отдано под жилое пространство (50 занимает гараж и 10 топочная)
ФФФФристайла• 19 июня 2018
Ответ дляДніпрянка
Если уж засевать, то не житом. А чем-то многолетним самосевом типа эспарцета. После корней жита вручную трудна перекопка, а я сомневаюсь в наличии трактора на 10 сотках.
Хотя и эспарцета дурная затея. Как и остальные сидераты.
По мне так процессе бросить из геотекстиля приствольные круги чтоб не полоть и не ухаживать и высадить сад. Хотя бы орехи. Даже ухаживать не надо. И рости под ними ничего не будет, даже бурьян
Но вот не понимаю в чём проблема 10 соток двора. Это же мизер. 5 деревьев и беседка
сама себе прекрасная
• 19 июня 2018
Ответ дляДніпрянка
Ключове, що мене турбує, - що возюкатися треба з усім цим. Мені зараз чим менше часу витрачати, тим краще. Без побічних ефектів, звісно, у вигляді зарослих по самі вуха травою газонів чи щось аналогічного. )))
Жито навряд чи сусідам моїм треба. Тут навколо з живності максимум коти з собаками.
У нас приватний сектор, але більше міський варіант, без корів-кіз-свиней. Ще городи є у багатьох, але навіть он вчора чоловік з сусідом розмовляв, той теж пожалівся, що його вже город дістав. Прямо пошесть якась, як зговорилися всі.
сама себе прекрасная
• 19 июня 2018
Ответ дляКсерокопия ночи
Улиток?
А равлики-то кому треба?
Багиня• 19 июня 2018
Ответ длясама себе прекрасная
Щось у цьому є....
Туи хорошо на юге растут, если у вас нет предрассудков
Зоркая Зорро• 19 июня 2018
Ответ длясама себе прекрасная
Щось у цьому є....
а потім приїдуть до вас внуки і будуть жолужі гризти та каштани?))))
перестаньте - кімнати закрити, робити прибирання 2 рази в рік в них, лишити жилі, город - під відпочинкову зону, кущі-дерева лишайте, вродить - роздавайте, продавайте, не обв’язково ж 100 банок варення закривати, через пару років ще згодиться, як діти онуків на літо привезуть, як не з’їдять, то понадкушують