сама себе прекрасная• 19 июня 2018

Діти виросли, будинок нам завеликий. Накидайте ідей, що з ним робити, а?

Діти виросли, так що будемо жити тільки ми вдвох з чоловіком. Продавати будинок якось не дуже хочеться, все-таки класне місце, приємне, звикли тут. Але ну дуууууже вже нам багато буде!
У кого може схожий досвід чи просто ідеї, що з цим усім робити? Як би ви зробили?
Зараз хочеться щоб мінімум зусиль на нього, а не купу часу витрачати на те, на се. Може, щось таке тут на ділянці зробити, щоб не вимагало уваги? Навіть не знаю, що. Або якось використати, щоб хоч користь з цього була. Тільки не врожай, ті черешні-вишні й так поперек горла стоять. Саме зараз активно варення закриваємо вишневе, та ну його...
Не знаю, може й справді краще продати і купити щось менше... Але вийде в результаті, що просто поміняли більше на менше, бо витрати на оформлення саме й закриють цю різницю цін. А в квартиру не хочу. От і заплуталася. Допоможіть розплутати. )))) Вирішувати то ясно, що будемо вдвох з чоловіком, просто може хтось щось підкаже розумне. )))

По конкретиці:
Будинок десь 80 кв.м. і ділянка 10 соток. 4 кімнати, ще й мансарда (недороблена, просто місце під неї). Плюс ще один будинок з двох кімнат на ділянці, використовується фактично як сарай для різного хламу (там немає опалення). Плюс ще два маленькі сараї, все руки не доходили доваляти, вони у чоловіка знову ж таки під різний хлам. Все решта - ну город трохи, але він набрид, хочу залишити кілька грядок і досить. Сад - ну як сад, просто розкидано по всій ділянці дерев та кущів. Власне, і все.
Ксерокопия ночи• 19 июня 2018
Ответ длясама себе прекрасная
Улиток?
А равлики-то кому треба?
треба! их даже успешно экспортируют)
автор сама себе прекрасная • 19 июня 2018
Ответ дляФФФФристайла
Если уж засевать, то не житом. А чем-то многолетним самосевом типа эспарцета. После корней жита вручную трудна перекопка, а я сомневаюсь в наличии трактора на 10 сотках.
Хотя и эспарцета дурная затея. Как и остальные сидераты.

По мне так процессе бросить из геотекстиля приствольные круги чтоб не полоть и не ухаживать и высадить сад. Хотя бы орехи. Даже ухаживать не надо. И рости под ними ничего не будет, даже бурьян

Но вот не понимаю в чём проблема 10 соток двора. Это же мизер. 5 деревьев и беседка
О, а це детальніше, якщо можна! Ідея приваблює, як мінімум з деревами возні буде менше.
Чи мені просто погуглити про геотекстиль?
Там є якісь нюанси, на що звернути увагу?
Дніпрянка• 19 июня 2018
Ответ длясама себе прекрасная
Ключове, що мене турбує, - що возюкатися треба з усім цим. Мені зараз чим менше часу витрачати, тим краще. Без побічних ефектів, звісно, у вигляді зарослих по самі вуха травою газонів чи щось аналогічного. )))
Жито навряд чи сусідам моїм треба. Тут навколо з живності максимум коти з собаками. У нас приватний сектор, але більше міський варіант, без корів-кіз-свиней. Ще городи є у багатьох, але навіть он вчора чоловік з сусідом розмовляв, той теж пожалівся, що його вже город дістав. Прямо пошесть якась, як зговорилися всі.
Тому й кажу, що жито сама безпроблемна культура. Або взагалі хай постоїть пару років незасіяне поле, чи й не проблема. Чи вас турбує, ’а що люди скажуть’?
Парасюха• 19 июня 2018
Авторе,а в якій це ви області живете на півдні?
ФФФФристайла• 19 июня 2018
Ответ дляДніпрянка
Несподіваний вибір. А чому саме апельсини, куди їх сухі використовують? Я вперше таке бачу, хто і для чого їх купує?
Не, это был вынужденый выбор. Зимой они самые дешёвые.
Конфеты с апельсином и грецким орехом, круглые, производства Греция, сейчас название вылетело из головы. Большие такие, круг апельсина, сверху орех и залито черным шоколадом.
Потом в глинтвейн добавка.
Ещё для чего-то брали.
А, для мыла ручной работы.

И жидкость которая испарялась тоже шла производителям гелей для душа.
Но все равно сушилка это фигня. Если домашняя мелкая, то может для себя да. А промом бесполезняк
Дніпрянка• 19 июня 2018
Ответ дляФФФФристайла
Потом в глинтвейн добавка.
Ещё для чего-то брали.
А, для мыла ручной работы.

То самі б і цукерок вже наробили :)
Я мала на увазі інше - якщо пропадає врожай, можна його якось креативно різати, сушити і збувати. Але не екзотику, щоб у наших покупців був попит.
А ви купували сировину, та ще й продукція незвична.
Ответ дляКузнецOFF
Автор, а самі для себе якого майбутнього хочете?
Розводити квіти, ’сапувати’ город чи тихого спокійного життя?
Я по життю дуже перемінлива. Що я захочу через 5 чи 10 років - я поняття не маю.
Ще рік тому я городом захоплювалася, з охотою возилася. У мене такі помідори ростуть, мм-м-м-ммням! Ніде на базарі таких не купите. Сорт Де-Барао, якщо комусь цікаво. Висотою до 2-2.5 метрів кущі!!!! І дуже рясні.
А в цьому році все, як переключило різко.
На даний момент я трохи в пошуках, нового хобі собі ще не придумала. Але як мінімум хочу під це нове потенційне хобі звільнити собі голову, руки, час та сили. Особливо весною та влітку, коли погода гарна. Можливо, кудись поїздити більше, а то щось останнім часом мало це вдавалося. Не знаю ще. А город, і взагалі будинок, все-таки прив´язує до місця, як не крути. Он недавно до мами їздила на день народження, там дату ж нікуди не зсунеш, а у мене вдома ті трикляті вишні. Щороку з ними та сама проблема, що до поїздки вони ще тільки ледь-ледь поспіли, а як повернемося додому - вони вже переспілі і на землю падають.
Ответ дляБагиня
Туи хорошо на юге растут, если у вас нет предрассудков
Ні, упереджень немає.
А що не так з туями?
ФФФФристайла• 19 июня 2018
Ответ длясама себе прекрасная
Геотекстиля самой большой плотности, вроде 200. Продают рулонами, используют как подложку к водоёмам ,тот что между бетоном и резиной. У меня лежит уже 10 лет. В нем и клубника растет.
Только не путать с агроволокном плотным, то фигня. На пару лет хватает.
А геотекстиля я правда не кругами, а листами бросаю. Ща сфоткаю
Ответ дляДніпрянка
Ні, це мене менше всього турбує.
Просто ще пам´ятаю, як я воювала з ними зарослями, коли тільки будинок купили. А тепер все заново починати?
КузнецOFF• 19 июня 2018
Ответ длясама себе прекрасная
Давав посилання на сусідній сторінці. Але там мене ’затюкали’.
Просто послухайте, як чоловік жив, що спонукало змінити життя, як живе зараз.

Ответ дляПарасюха
Миколаївська.
Парасюха• 19 июня 2018
Ответ дляФФФФристайла
Геотекстиль -этоо и есть агроволокно, я так поняла?
ФФФФристайла• 19 июня 2018
Вот так спустя 10 лет лежит. И клумбы в нем из многолетников, и клубника и деревья. Я тоже лентяйка и стараюсь облегчить работу. До него было агроволокно, но то ерунда.
Парасюха• 19 июня 2018
Ответ длясама себе прекрасная
Миколаївська.
О, тоді точно у Вас там хвойних мало, практично не зустрічаються...
Ответ дляФФФФристайла
Гарно. )))
Треба буде спробувати, дякую за ідею!
Парасюха• 19 июня 2018
Ответ дляФФФФристайла
А де ви його купували?
ФФФФристайла• 19 июня 2018
Ответ дляПарасюха
Не-не. Именно тот геотекстиля что юзают для искусственных водоемов. Это прокладка между бетонной чашей и резиной. Оно еле режется и на ощупь-вид когда новый рулон похож на очень плотный войлок.
Я много лет игралась всеми видами агроволокна и разочаровалась. И бурьян пробивается, и рвется и за пару лет с капельным поливом гниёт. Любое неудачное движение сразу дырка.
А остался рулон этого геотекстиля после водоема, я наобум решила на клумбу. И супер. Ещё докупали потом его.и теперь только он) но дороговато конечно был. Но 10 лет лежит как новый
Lubaya• 19 июня 2018
Ответ длясама себе прекрасная
Траву трімером косимо, там тільки весною та на початку літа треба уваги. Тут особливих проблем немає.

Город багато сил та часу віднімає. Більше не хочу з ним возитися.
То сдайте огород в аренду. Огородите рабицей и пусть кто то колупается там. А дом у вас не настолько большой, чтобы прям падать в обморок от напряга. В комнатах, которые не используются- навели порядок и закрыли их. Максимум раз в месяц пыль там протрете и полы.
ФФФФристайла• 19 июня 2018
Ответ дляПарасюха
А де ви його купували?
Я уже не вспомню даже, это было 10 и 9 лет назад. Если разбогатеют в ближайшее время тоже ещё куплю) есть неосвоенные земли еще
Дуже дякую всім за участь, трохи в голові прояснилося.
Дійсно, зменшити ту возню з садом/городом, і більше акцент на зони відпочинку. Щось таке обладнати, альтанку якусь може, чи площадку спортивну поставити, доріжки плиткою поробити, а не траву ту скажену всюди. Подумаємо ще.
Зрозуміла, що все-таки щось вирощувати не хочу, навіть якщо воно фінансово буде вигідно, ну його.
Хай стоїть безхозне. Аби увагу не відбирало. Може, через кілька років передумаю, знову чогось захочу.
А то це ж привчили так з дитинства, ну щоб добро не пропадало.
Наче все стільки мені років, а досі за це хапаюся. Треба собі апгрейд зробити.
ФФФФристайла• 19 июня 2018
Так купували тому шо все був не сезон.) Апельсин был самый дешёвый, дешевле яблок.
А сушилке простаивать нельзя, нерентабельна. В сезон были яблоки, грибы,груши, вялили помидор. С Чернигова машину черники заказали.Нет в Украине сбыта. Вяленые Томаты максимум купят по 500 грамм на человека. А если выхлоп в сутки 500 кг? Хранение? Упаковка? Для поставки в тот же магаз надо пройти все круги ада с лицензией и плюс упаковка. Для этого оборудование купить. Возить для упаковки снова нерентабельно. И для упаковки нужна флексография печать ещё.
Ну вот честно, я тему сушки в больших объемах уже пережила.
ФФФФристайла• 19 июня 2018
Ответ дляПарасюха
Вот нашла его. Но удивилась насколько подорожал. Хоть и почти вечный, но дороговато рулон выйдет сейчас.
https://prom.ua/p347565482-termicheski-fiksirovann...
Упругая попка• 19 июня 2018
Ответ дляФФФФристайла
Ниша занята. Сухофрукты надо правильно хранить. И в таких объемах сбыт сложен. А загружать меньше чем 52 поддона - расход электроэнергии не оправдан. Этой зимой когда не было районированных фруктов, скупили на опте апельсин почти тонну, насушили. Чтоб не простаивало. Еле сдыхались чтоб выйти в ноль. Вот ещё до сих пор валяются мешки с сушкой
Магазинам хейдмейда предлагали? Они продают на Рождество для украшения поделок.
А сильно дорогая ваша сушилка? У мамы на даче черешня / вишня когда созревает, то караул. Или надо тонну реально сырья?)
ФФФФристайла• 19 июня 2018
Ответ дляУпругая попка
Хендмейд брали для мыла и ёлочных игрушек. Но это мизер.

52 больших поддона, сутки работы полтонны. И если менять к примеру томат на ягоды, то нужна полная очистка, от запахов в том числе, это снова электроэнергия..
У нас дорогая, ценой как среднего класса автомобиль. Но она ж рассчитана на пром масштаб.
Багиня• 19 июня 2018
Ответ длясама себе прекрасная
Ні, упереджень немає.
А що не так з туями?
Я в Одессе и их очень много на нашем кладбище. Оно небольшое и все мои родные на нём. Очень много туй и возле наших тоже.
Они очень красивые и зелёные, и их никто и никогда не поливает, от слова Совсем
Лика-прилипка• 19 июня 2018
Ответ дляБагиня
Взрослые туи никто не поливает и они зеленые и красивые. Это не зависит от места их произрастания.
Багиня• 19 июня 2018
Ответ дляЛика-прилипка
автор писала, что хвойные засыхают у неё, вот я и предложила туи, как неприхотливые в уходе
ФФФФристайла• 19 июня 2018
Ответ дляБагиня
Первые пару лет им нужен полив регулярный. Да и смысл в тех если вокруг бурьян? Эстетики ноль, туи красивы только в ухоженном ландшафте. Автору придется тогда ещё пару лет гробить здоровье для создания газона
Лика-прилипка• 19 июня 2018
Ответ дляБагиня
Туи довольно прихотливы в первые пару лет, как писали выше. Сосны неприхотливые. Растут на любых почвах. Почему они не приживаются у автора непонятно. А с туями сложно. Это не неприхотливое дерево.