дЫнька• 24 октября 2018
дочь 18лет,как быть ,рассудите
ситуация такая,я воспитываю одна двух дочерей. Денег хватает впритык,во многом отказываем себе. Очень во многом. Старшая,18лет, учится в институте на первом курсе. Контракт,вощможности заочного обучение нет. Январь ,февраль у них каникулы. Я предложила в это время пойти поработать ей.есть где,пару раз в неделю можно выходить. Она в ответ ,с гонором : я не буду,я хочу отдыхать. Хотя знает как мне тяжело ...как быть
Пушкининиана• 25 октября 2018
Ответ дляСладко-соленая
страна сраная просто. У людей плотно в голове,что чем раньше начинаешь работать,тем безопаснее,и родителям легче. А по факту получается то,что вы описали. Довели людей,и детсва и юности у многих нет спокойных,или вся прекрасная часть жизни молодость уходит на пахоту и потерю здоровья.
Да нет, это в нашей стране только срочно после школу в ВУЗ, без бумажки ты какашка. А в развитых странах нормально относятся к тому, что дети сами оплачивают себе съем после 18, САМИ зарабатывают себе на обучение и не спешат бегом получать неизвестно кому нужное образование, а сначала пару лет работают, определяются. И там это НОРМА.
Робот Вертер• 25 октября 2018
Ответ дляAnnaSmith
Оце так поворот...
Стаття 180. Обов´язок батьків утримувати дитину
1. Батьки зобов´язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Стаття 199. Обов´язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчання
1. Якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв´язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов´язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
2. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання.
Ответ дляРобот Вертер
я не про закон.
Цветок Мира• 25 октября 2018
Ответ дляПервоклашка Я
Рассказываю, моей 19. после школы-все лето официантка в пицерии( в соседнем дворе), первый курс универа-уехала в Киев, но приезжала на выходные и работала опять в пицерии+ на длинных каникулах январь-февраль, лето после 1 курса- тоже в пицерии... 2 курс- рерайт-статьи на англ( 2.5 тыс грн.получилось)- бросила- тяжело. После 2 курса осталась в Киеве-устроилась секретарь-референт в юрфирму, сейчас( начался 3 курс)-продолжает там работать после пар.Зарплата 7 тыс. Учится в КИМО- и понтов нет.
Эм а это нормально разве?(
в смысле хорошего ничего не вижу в этом
Кукарачка• 25 октября 2018
Ответ дляГербалайф и Ко
[Карпенко -карого ,актрисаit] А что за ВУЗ и специальность, можете поделиться! Моя в 10 классе сейчас и совершенно не знает какое направление хочет.
Хорошая специальность. Моей понравится, она по жизни актриса))))
А почему многих отчисляют?
Робот Вертер• 25 октября 2018
Ответ дляAnnaSmith
про відношення в цілому. Одразу кажу, дочку автора я не пітримую.
але, наприклад, потім десь на старості мамі потрібна буде допомога дочки. також буде ’нема можливості - нема обов´язку?’
Закон не дурний і таке теж регламентує:
Стаття 202. Підстави виникнення обов´язку повнолітніх дочки, сина утримувати батьків
1. Повнолітні дочка, син зобов´язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги.
Стаття 203. Обов´язок дочки, сина брати участь у додаткових витратах на батьків
1. Дочка, син крім сплати аліментів зобов´язані брати участь у додаткових витратах на батьків, викликаних тяжкою хворобою, інвалідністю або немічністю.
Але дивіться, в чому тут основна суть: донечка автора сама поводить себе як свинюка, вимагаючи від матері гроші на своє утримання, відмовляючись хоча б на канікулах трохи попрацювати, і постійними претензіями, що їй мало, і на додачу шантажем, що інакше кине навчання та піде з дому.
Отже, відносини в таких випадках (раз не можуть домовитися полюбовно) переходять в рамки закону, от і все.
Причому досить часто достатньо просто показати, що насправді каже закон. Це приводить до тями зарвавшихся діточок дуже швидко. Простими проханнями тут вже не допоможеш, а автор не зобов´язана ламати собі хребта заради забаганок дорослої дочки.
Кукарачка• 25 октября 2018
Ответ дляТелаЧьи нежноСти
зато через три года ее с руками оторвут работодатели. меня смешат соискательницы - второй-третий курс (а иногда и выпускницы), которые без опыта работы ожидают, что им будут платить больше семи-восьми тысяч в месяц. а они часто запрашивают по 15-25 тыс))))
После работы в пиццерии оторвут с руками? Я ж не против опыта. Меня удивил выбор.
Кукарачка• 25 октября 2018
Ответ дляПутающаяся
Она студентка и учится на стационаре
Спасибо, что вы меня просветили. Мой вопрос был о другом.
Кукарачка• 25 октября 2018
Ответ дляПутающаяся
Я не поступила на бюджет. Вышку не сдала. Она мне ни разу в жизни не пригодилась. Училась по контракту и тупой себя не считаю от не знания вышки
Эффект Даннинга-Крюгера. Погуглите. Там о таких как вы написано.
Кукарачка• 25 октября 2018
Ответ дляДамасАмстердама
Английский, уровень С, китайский- начальный), учится на третьем курсе лингвистического, специальность ’китайская филология и перевод’.
Очень хорошая специальность. Она довольна этим ВУЗом и уровнем подготовки в нём? Китайский учат вторым языком? С нуля?
Ответ дляРобот Вертер
Закон не дурний і таке теж регламентує:
по першый частині тексту - я знаю випадок, коли мама у знайомих лікарів понабирала собі довідок яка вона хвора і немічна, дочку суд зобов´язав виплачувати аліменти. дока живе на зйомній квартирі, а в дитинстві мама над нею знущалася як хотіла і десь в років 15-16 вигнала з дому. бо не зобов´язана.
По другій частині - я не берусь нічого коментувати, так як не знаю, яка реально обстановка у сім´ї.
Робот Вертер• 25 октября 2018
Ответ дляAnnaSmith
Закон навіть таке регламентує:
Стаття 204. Звільнення дочки, сина від обов´язку утримувати матір, батька
1. Дочка, син можуть бути звільнені судом від обов´язку утримувати матір, батька та обов´язку брати участь у додаткових витратах, якщо буде встановлено, що мати, батько ухилялися від виконання своїх батьківських обов´язків.
Так що якщо її вигнали з дому в 15-16 років, дочка за законом має право не утримувати батьків.
На жаль, у нас люди просто не знають законів, не знають своїх прав та обов´язків.
І якщо в нормі в сім´ях і так люди одне про одного турбуються, то в таких гадських випадках навіть не здогадуються, що можна хоча б захистити себе за законом.
Ответ дляРобот Вертер
Закон навіть таке регламентує:
вона не може довести, що її вигнали. вона не може довести, що з нею погано обходилися. це було років 25 назад. якщо не більше. як доказати?
дочка подавала апеляцію. але програла. мама грала роль ’я для кровиночки все віддала’
і таких випадків не один. ніхто з тих дітей не думав якось фіксувати весь отой треш, що творився, щоб потім в суді мати доказі.
Флюорография гуся• 25 октября 2018
Ответ дляТелочка
И Вам примелькался этот ’генератор позитива’?)) Любительница вопросы вопрошать.)) Плоские и риторические.) Меня её драматические появления уже просто веселят.)
это точно :)
Робот Вертер• 25 октября 2018
Ответ дляAnnaSmith
Так я про це і пишу, що тоді не знали. Тоді, коли могли щось зафіксувати та довести.
А через 25 років то вже пізно, звісно.
Ответ дляРобот Вертер
А через 25 років то вже пізно, звісно.
та і не думається тоді про ’зафіксуфати’. це ж діти, у більшості залежність від батьків, плюс оце святе ’це ж батьки, понять и простіть’ і т.д.
сумно це все
ТелаЧьи нежноСти• 25 октября 2018
Ответ дляКукарачка
Опыт работы в пиццерии = развитие стрессоустойчивости, навыков общения, терпимости, принятия решений, концентрации внимания. Вообще это показатель ,что человек на что-то способен. У нас в Могилянке была (и есть скорее всего) программа, по которой студент бюджета, если хотел, то мог отработать благотворительный взнос на следующий год. Кем угодно - дворником, маляром-штукатуром, курьером и т.д. Те из моих одногруппников, кто так делал, далеко пошли
Робот Вертер• 25 октября 2018
Ответ дляAnnaSmith
сумно це все
Сумно, згодна.
Взагалі сумно навіть тоді, коли в принципі доводиться відкривати сімейний кодекс та діяти за законом. Не має до цього доходити.
Але хоча б так щоб була можливість.
У нас з дочкою чудові відносини (та й з батьками теж), але я їй все рівно багато речей розказую, як за законом у нас встановлено. Просто щоб вона була обізнана, та й в принципі була морально готова до того, щоб захищати себе, а не мовчки терпіти. Життя непередбачуване, і трапитися може різне, краще бути готовим хоч трошки.
Але хоча б так щоб була можливість.
Ответ дляРобот Вертер
Сумно, згодна.
Але хоча б так щоб була можливість.
я також зі своєю розмовляю))) але поки що на рівні ’кожна людина має право...’ ну і про обов´язки ))
Гербалайф и Ко• 25 октября 2018
Ответ дляКукарачка
А почему многих отчисляют?
Мастера говорят ,что очень часто ребёнок все что умеет показывает на вступительных экзаменах и дальше не обучаем.
Аноним_1491• 25 октября 2018
Ответ дляПомидорина
Как круто. А после выпуска замуж или на клубнику в Польшу?
Куда бы не пошла, а содержанкой точно не будет.
Козяка-маляка• 25 октября 2018
Автор, почему вы такая не грамотная? Вас неприятно читать. Вы тоже не учились, а сразу работали?
ДамасАмстердама• 25 октября 2018
Ответ дляКукарачка
Китайский с нуля. Качество учебы хромает, добирает’ репетиторами. Китайский- основной.
Ответ дляНаливайКа
Автор. я в возрасте вашей дочери вела себя точно так же...
Что подействовало: шмотки. Не было денег одеться. Пришлось зарабатывать самой. Очень хотелось быть красивой ))))
Не рубите с плеча...
Озвучьте ’невзначай’ зарплату (приуменьшите её)
И таты на еду озвучьте, тоже случайно)))
Через какое-то время придумайте ’проблему’, из-за которой одежду не сможете оплачивать. Не потому, что не хотите, не потому, что ультиматумы ей выставляете, а потому например, что вас лишили ежемесячной премии.
Все. Тогда берите паузу.
Главное не давите и не навязывайте своё мнение. Аккуратно подтолкните к идее и отступите. Пусть выглядит так, будто это дочкино решение, а не ваше.
Не рубите с плеча...
Все. Тогда берите паузу.
самый умный совет
Ответ дляДама с собачкой
У меня есть возможность учить на контракте, но я поступила иначе, на тот момент дочка определилась с выбором профессии. Она пошла в колледж, обучение платное, но доступное. В 18 лет она будет младшим специалистом и при желании сама получить ВО уже за свои деньги. Факультет- компьютерная графика и анимация. Уже есть маленькие подработки, но я не заставляю, обеспечиваю ее полностью.
здравствуйте! подскажите пожалуйста в личку название коллежда и факультет. моя тоже такую специальность хочет
]Mrs.Сексуальность[• 25 октября 2018
Ответ дляФортиссио
Вас сейчас запинаюст со словами’ Ты не мать’!
Ну, надо сначала статью прочитать)) Я очень люблю своего ребенка и по возможности дадим ей все, что нужно. Но тут важны доверительные дружеские отношения, чтобы ребенок понимал, откуда деньги берутся и ценил это. У автора явно где-то было упущение.
Робот Вертер• 25 октября 2018
Ответ дляAnnaSmith
А скільки років Вашій?
Моїй вже скоро 17. Тут вже все по-дорослому.
І ціну грошам вона знає, і всі розкладки по варіантам подальшим.
Може постогнати, як їй щось там ліньки чи не хочеться, можу радісно підхопити тему про те, що кидай те навчання, будеш двірником працювати.
І навіть вже ось цю нову ціну на газ знає, я від неї реалії життя не приховую. Не те що так мораль читаю, просто спілкуємося ж, так що як до слова прийде, то розказую те чи се.
У мене є хороший знайомий, так він взагалі своїм синам років у 12 сказав, що у 18 виставить з дому на вільні хліба. Правда, то лякав більше, я б так не змогла. І не виставив би, я знаю. Та в результаті стимул чудовий, старший вже в свої 27 років має гарну роботу і квартиру сам собі в Києві купив, вже й виплатив повністю. Другому ще тільки 19, живе поки що з батьком, але вже якийсь бізнес потихеньку розкручує, і як мінімум гроші гарні заробляє.
Причому в обох відносини з батьком чудові. Бо там батько дійсно за своїх дітей всіх порве, але при цьому й на голову собі сідати не дозволить, от і все.
І навіть вже ось цю нову ціну на газ знає, я від неї реалії життя не приховую. Не те що так мораль читаю, просто спілкуємося ж, так що як до слова прийде, то розказую те чи се. У мене є хороший знайомий, так він взагалі своїм синам років у 12 сказав, що у 18 виставить з дому на вільні хліба. Правда, то лякав більше, я б так не змогла. І не виставив би, я знаю. Та в результаті стимул чудовий, старший вже в свої 27 років має гарну роботу і квартиру сам собі в Києві купив, вже й виплатив повністю. Другому ще тільки 19, живе поки що з батьком, але вже якийсь бізнес потихеньку розкручує, і як мінімум гроші гарні заробляє.
Ответ дляРобот Вертер
А скільки років Вашій?
моя мала ще - тільки 10. чи вже 10 )) але ціну грошам знає, хоча я їй нічого спеціально не розповідала - просто говоримо постійно.
про навчання - це окрема тема. було в неї, що часто питала нащо вчитися, то я їй росказувала, що в неї вже є потреби - розваги, іграшки і т.д. а коли виросте - то потреби будуть ще більші і щоб їх задовольнити - потрібні гроші, які вона не заробить, якщо не буде вчитися. і що лише просто вчитися - мало... ой, то були довгі розмови. але таки дало результат. Оце на днях зранку вона сама до себе ’як я не хочу йти в школу. але треба’ і пішла збиратися. Гроші я їй даю, але вона за тиждень може тільки раз щось купити. щось там собі збирає.
якось почула, як ми з чоловіком обговорювалиякусб покупку і така ’ну якщо вам не вистачить, то я можу докласти’. Кумедна така.)))
і як воно так зробити, щоб не зіпсувати її.. так переживаю за це