ПушАпница• 08 ноября 2018

Увольнение. За какое время нужно уведомить работодателя?

Ситуация вкратце: Две недели назад сказала, что увольняюсь. Сегодня выслушала, что я сволось и должна была сказать минимум за 2 МЕСЯЦА!!! Ибо не так просто найти человека и посадить на мое место.
Сразу оговорюсь, что должность низкая не гл. бух. и т.д.
Гравицапа• 08 ноября 2018
да, по закону 2 мес

автор ПушАпница • 08 ноября 2018
Ответ дляГравицапа
да, по закону 2 мес
Какая статья?
Чумачечая_• 09 ноября 2018
Читаем КЗоТ
Стаття 36. Підстави припинення трудового договору

Підставами припинення трудового договору є:

1) угода сторін;

2) закінчення строку (пункти 2 і 3 статті 23), крім випадків, коли трудові відносини фактично тривають і жодна з сторін не поставила вимогу про їх припинення;

3) призов або вступ працівника або власника - фізичної особи на військову службу, направлення на альтернативну (невійськову) службу, крім випадків, коли за працівником зберігаються місце роботи, посада відповідно до частин третьої та четвертої статті 119 цього Кодексу;

4) розірвання трудового договору з ініціативи працівника (статті 38, 39), з ініціативи власника або уповноваженого ним органу (статті 40, 41) або на вимогу профспілкового чи іншого уповноваженого на представництво трудовим колективом органу (стаття 45);

5) переведення працівника, за його згодою, на інше підприємство, в установу, організацію або перехід на виборну посаду;

6) відмова працівника від переведення на роботу в іншу місцевість разом з підприємством, установою, організацією, а також відмова від продовження роботи у зв´язку із зміною істотних умов праці;

7) набрання законної сили вироком суду, яким працівника засуджено (крім випадків звільнення від відбування покарання з випробуванням) до позбавлення волі або до іншого покарання, яке виключає можливість продовження даної роботи;

7-1) укладення трудового договору (контракту), всупереч вимогам Закону України ’Про запобігання корупції’, встановленим для осіб, які звільнилися або іншим чином припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом року з дня її припинення;

7-2) з підстав, передбачених Законом України ’Про очищення влади’;

8) підстави, передбачені контрактом;

9) підстави, передбачені іншими законами.

У випадках, передбачених пунктами 7 і 7-1 частини першої цієї статті, особа підлягає звільненню з посади у триденний строк з дня отримання органом державної влади, органом місцевого самоврядування, підприємством, установою, організацією копії відповідного судового рішення, яке набрало законної сили, а у випадку, передбаченому пунктом 7-2, особа підлягає звільненню з посади у порядку, визначеному Законом України ’Про очищення влади’.

Зміна підпорядкованості підприємства, установи, організації не припиняє дії трудового договору.

У разі зміни власника підприємства, а також у разі його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) дія трудового договору працівника продовжується. Припинення трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу можливе лише у разі скорочення чисельності або штату працівників (пункт 1 частини першої статті 40).

{Стаття 36 із змінами, внесеними згідно з Указами ПВР № 2240-10 від 29.07.81, № 6237-10 від 21.12.83, № 5938-11 від 27.05.88; Законами № 871-12 від 20.03.91, № 6/95-ВР від 19.01.95, № 487-IV від 06.02.2003, № 4711-VI від 17.05.2012, № 224-VII від 14.05.2013, № 1275-VII від 20.05.2014, № 1682-VII від 16.09.2014, № 1700-VII від 14.10.2014, № 433-VIII від 14.05.2015, № 955-VIII від 28.01.2016}
Чумачечая_• 09 ноября 2018
Стаття 38. Розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з ініціативи працівника

Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю; догляд за хворим членом сім´ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

Якщо працівник після закінчення строку попередження про звільнення не залишив роботи і не вимагає розірвання трудового договору, власник або уповноважений ним орган не вправі звільнити його за поданою раніше заявою, крім випадків, коли на його місце запрошено іншого працівника, якому відповідно до законодавства не може бути відмовлено в укладенні трудового договору.

Працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо власник або уповноважений ним орган не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового договору.

{Стаття 38 із змінами, внесеними згідно з Указами ПВР № 5584-09 від 17.01.80, № 6237-10 від 21.12.83, № 7543-11 від 19.05.89; Законами № 871-12 від 20.03.91, № 3694-12 від 15.12.93, № 6/95-ВР від 19.01.95, № 1356-XIV від 24.12.99}
Чумачечая_• 09 ноября 2018
Стаття 39. Розірвання строкового трудового договору з ініціативи працівника

Строковий трудовий договір (пункти 2 і 3 статті 23) підлягає розірванню достроково на вимогу працівника в разі його хвороби або інвалідності, які перешкоджають виконанню роботи за договором, порушення власником або уповноваженим ним органом законодавства про працю, колективного або трудового договору та у випадках, передбачених частиною першою статті 38 цього Кодексу.

Спори про дострокове розірвання трудового договору вирішуються в загальному порядку, встановленому для розгляду трудових спорів.

{Стаття 39 із змінами, внесеними згідно із Законом № 6/95-ВР від 19.01.95}
Чумачечая_• 09 ноября 2018
И сам закон:
http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08
автор ПушАпница • 09 ноября 2018
Ответ дляЧумачечая_

Дык читала, но впервые слышу о 2 месяца.
Чумачечая_• 09 ноября 2018
Ответ дляПушАпница
Если читали, то в чем вопрос?
Заявление по почте с уведомлением, 2 недели отработали и оривидерчи.
Не такая• 09 ноября 2018
про два месяца бред, посылайте их нафик.. за две недели предупреждают и досвидос. а не могут найти сотрудника это их проблемы, вы не виноваты что за такое копье нет желающих работать..

автор ПушАпница • 09 ноября 2018
Ответ дляЧумачечая_
Если читали, то в чем вопрос?
Вопрос в том что за новшества. Может я чего не в курсе.
Регионщица• 09 ноября 2018
2 месяца???
у нас в день озвучивания желания уйти - пишет работник заявление и все
автор ПушАпница • 09 ноября 2018
Ответ дляНе такая
Уже послала. Агрессия вызвана тем, что не могут найти человека. Уже з.п. подняли на 5 тыс. но никто не хочет.
автор ПушАпница • 09 ноября 2018
Ответ дляРегионщица
2 месяца???
Ого. Кем работник работает, что может встать и пойти?
Не такая• 09 ноября 2018
Ответ дляПушАпница
так это их проблемы, что в этой шарашке никто не хочет работать.
Регионщица• 09 ноября 2018
Ответ дляПушАпница
занимается поиском клиентов для фирмы в соцсетях
автор ПушАпница • 09 ноября 2018
Ответ дляНе такая
Ну то понятно. Ну зло ж берет.
автор ПушАпница • 09 ноября 2018
Ответ дляНе такая
Для меня это сегодня было новшеством конечно. Но если честно то тут многое для меня стало новшеством. Особенно, фраза: единственный повод отсутствия на работе - это смерть.
Чумачечая_• 09 ноября 2018
Ответ дляПушАпница
Новшества в чем? Даже если они есть, то, новую редакцию законов легко найти.
Не такая• 09 ноября 2018
Ответ дляПушАпница
обычная манипуляция, не ведитесь..я бы у таких людей вообще не отрабатывала бы две недели-зарплату забрали и до свидания

Ежик Хрюха• 09 ноября 2018
У меня как-то муж умудрился за 1 день уволится, потому что друг позвал его на хорошую работу))))
ФрекенБок• 09 ноября 2018
Ответ дляЧумачечая_
Если читали, то в чем вопрос?
И я прочитала, но откуда 2 месяца, если:
’Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.’?
Усатая полосатая• 09 ноября 2018
Ну так вы устно предупредили. Это чушь. Безграмотность.
Нужно было заявление на увольнение писать и регистрировать или почтой за 2 недели до самого увольнения. Либо искать причины для увольнения день в день.
Стыдно должно быть не знать КЗоТ.