Правильно_Валерчик• 25 апреля 2019
Рада ухвалила мовний Закон
Так, за проект закону №5670-д у другому читанні та в цілому проголосували 278 народних депутатів.
Згідно із законопроектом, єдиною державною мовою в Україні є українська, а «спроби запровадження в Україні офіційної багатомовності» всупереч Конституції України й встановленій конституційній процедурі «провокують мовний розкол країни, міжетнічне протистояння та ворожнечу і спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу».
Проект передбачає, що українською мовою має володіти кожен громадянин України, а також усі претенденти на українське громадянство. Водночас дія закону не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів.
Українською мовою мають розмовляти усі високопосадовці та керівники силових структур. Також українська обов´язкова для депутатів усіх рівні, суддів, адвокатів, керівників вишів, медпрацівників тощо.
Відповідно до проекту закону, українською мовою мають проводитись усі засідання, зустрічі тощо у владних органах та установах – як центральних, так і регіональних.
Українську мають використовувати також у сфері обслуговування, у підписах та маркуванні товарів і послуг. Так, якщо клієнт закладу просить спілкуватись із ним українською – це прохання має бути виконане.
Комп’ютерні програми повинні будуть мати інтерфейс державною мовою та/або англійською або мовами країн Євросоюзу. Сайти за замовчуванням спочатку повинні будуть завантажуватися українською, але можуть мати також інші версії.
Пресу можна буде видавати у кількох мовних версіях, одна з яких має бути українською. У кожному місці розповсюдження друкованих ЗМІ україномовних газет та журналів має бути не менше 50%.
Передбачене й створення посади Уповноваженого з захисту української мови, який регулюватиме впровадження цього закону.
Документ також передбачає введення адміністративну відповідальність за порушення законодавства у сфері застосування державної мови. Крім того, законопроектом передбачена кримінальна відповідальність «за публічне приниження і зневагу до державної мови». Вона буде аналогічною тій, яка передбачена за публічну наругу над державним прапором, гербом та гімном — штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арешт до 6 місяців, або позбавлення волі на строк до 3 років.
Джерело:
Цікава ваша думка: що зміниться в вашому і нашому спільному житті?
Джерело:
Результат:
вже голосів:
1327 (47.17%)
Вот же ж новый гемор
1010 (35.9%)
Уррра
476 (16.92%)
Мені фіолетово
prostokiev• 25 апреля 2019
Ответ дляПравильно_Валерчик
Ні, не страшно. Мені страшно від того, які злі люди в країні живуть. Через мову, готові здати країну.
Вы превратили Украину в самую нищую страну Европы, где зряплата медсестры или учителя ниже зряплаты в сраной Анголе. Вам за это не страшно????
Вам не страшно, что от ваших дебильных законов сбежало 5 млн украинцев и их дети учат польский, руский, английский, испанский?
Вам страшно что продавщица скажет не на том языке?
Ответ дляПописанная парта
Ура! Я задоволена!!!
Хоча в Києві і так вже більшість спілкується українською.
Але якби пішли шляхом Білорусі в мовному питанні, все державі була труба, і так ригівські недобитки голови попіднімали після виборів, знову скрізь би була лише російська мова.
Никто, кроме приехавших, в Киеве не говорит по украински. Киевляне, в большинстве своём - русскоязычные. Не надо расписываться за город, в котором вы если и живёте, то явно недавно. А тот дикий суржик, котрый я слышу в последние несколько лет - украинским не считается..
ksusha1155• 25 апреля 2019
Ответ дляРазумная Губка
Не шхях, а шляк надо говорить. Это типа поясница, чтоб болела
Это не поясница. Шляк трафив это типа идти к черту или что-то типа того. А вообще с немецкого шляген траффен- инфаркт.
Люди, давайте жити дружно! Ми всі народ України! І ми хочемо жити в мирній, процвітаючий, без корупції кріїні, де є верховенство Закону. І не важливо хто якою мовою розмовляє... Зобов’язали держслужбовців спілкуватись українською, нехай вчать.... Не можуть, їхні проблеми... У нас на підприємстві працюють в основному російськомовні, вихідці з Росії в першому поколінні. При розвалі Союзу в них були гроші, купили квартири в Києві... Хорошу спецііалісти, яким по роду діяльности приходиться перекладати технічну документацію на українську мову. Всі прекрасно справляються. І в нас ніколи не виникають суперечки в мовному питанні....
Ответ дляТерения
Скажите, а может мы скоро и интернет отрубим, как сделали наши восточные соседи?)Чтоб совсем не слышать иную речь? Ибо дети спокойно смотрят онлайн-мультфильмы на любом языке. Я говорю, конечно, не о малышах, а о тех, кто уже умеет юзать поиск на ютубе.
Мой сын отлично знает украинский язык, он на нем говорит и в быту, и в школе. И никакие мультики его этому не научили. Научила семья, и не по принуждению, а просто потому, что мы - украинцы. И нам не уперся никакой закон о языке, чтобы помнить, кто мы и в какой стране живем.
Ну так для вашей семьи ничего по сути не изменится. К чему ваши протесты? Чем вы недовольны конкретно?
Ответ дляprostokiev
Пожалуйста расшифруйте, кто это ’Вы’?
Oksana3456• 25 апреля 2019
Ответ дляЧебураха с перцем
одна я не понимаю в чем прикол? Как-будто раньше запрещали говорить на украинском. Официальные документы уже давно на украинском. В чем смысл???
В показухе...
ksusha1155• 25 апреля 2019
Ответ дляКондуктЕр тролейбуса
Все правильно! Я теж задоволена. Спілкуватися можна будь-якою мовою і ніхто не забороняє. А щодо держустанов і т.д. - все правильно. Якби мультики до сих пір були російською, то дітям не було б де чути украінську мову від когось крім батьків. Чим більше наполягають на рідній мові, тим вільніше діти будуть володіти нею. А правильно говорити украінською - це дуже красиво!
Держустанови давно вже спілкуються виключно українською.
Результати опитування пригнічують.
Самоусвідомлення себе як нації відсутнє геть. Поки воно не відродиться країну зневажатимуть. Наше покоління пропаще в цьому плані. Єдина надія на прийдешні. Сподіваюсь наші діти і онуки ідентифікуватимуть себе як українців. І цей закон це значний до цього крок.
Приняв этот закон и введя тотальный запрет на использования иных языков, кроме украинского практически во всех сферах жизни, Рада фактически расписалась в полном отсутствии надежды на возвращение Крыма. У тотально русскоязычного на 70 % русского по национальному составу и при этом автономного Крыма нет никаких преференций в этом законе.
Karma flower• 25 апреля 2019
Ответ дляТанюша
а если нет, то что будет?
если медсестра заговорит с пациентом на русском, к стене её?
Да, в трусиках и будут распинать.
Сарказм если что.
Ответ дляДонаФлор
Удалено администрацией...
Ответ дляYula_PP
А мой ребенок еще и на английском смотрит. Это называется всестороннее развитие. Но ярым защитникам русского языка этот термин не знаком ;)
Я не отношусь к ярым защитникам русского языка. Ибо если в паспорте обозначено, что человек - гражданин Украины, странно удивляться, что просят выучить язык страны, в которой живешь.
Однако смысл этого законопроекта мне непонятен. Какие проблемы он призван решить или от чего защитит народ моей страны, или что будет регулировать?
Ответ дляvlad-svs
Пожалуйста, укажите статьи данного закона, которые накладывают ’тотальный запрет’ на использование иных языков?
наталья 1177• 25 апреля 2019
Ответ дляКто крайний?
если в ответ услышу негативные эмоции - сделаю замечание, да. Если услышу вежливый ответ на русском - то нет, конечно же. Должен быть переходной период, пока люди привыкнут...
Пишите-то отчего на русском?
ksusha1155• 25 апреля 2019
Ответ дляpugach1
не пойму негодования. На русском никто не запрещает разговаривать, так же и как на других языках. Но то что должен быть государственный язык один - я за.
Так он и был один)))))
Karma flower• 25 апреля 2019
Ответ дляLen_to4ka
Результати опитування пригнічують.
Есть ещё шанс, что все желающие рускага мира не вынесут этой боли и поедут в Сызрань жить. Так что это этап такой просто.
Anjutka-Anjuta• 25 апреля 2019
Я поддерживаю закон. Всё верно. А то загнали наш родной язык под плинтус. Если бы его уважали - возможно, я не была бы так категорично настроена. А так пусть хоть путем насаждения, через поколения, но украинский язык займет должное место в социуме.
ksusha1155• 25 апреля 2019
Ответ дляТанюша
а если нет, то что будет?
Штраф 50 минимумов или 3 года условно
Ответ дляLen_to4ka
Результати опитування пригнічують.
нельзя ’заставить ’ что то полюбить.
когда принуждают это вызывает чувство протеста.
я не хочу говорить как меня принуждают, , хочу говорить так как мне хочется.