КучМала• 24 мая 2019

Як вам правила нового правопису?

Я в шоці...
Шмоточницаца• 24 мая 2019
Ответ дляПтица секретарь
в укр.м. нема такого звуку, але є в англ.м., яку більшість знає.
спасибо!

Я Главная• 24 мая 2019
Ответ дляГалябалована
Эдак его никто не выучит, даже самые свидомые!
’самые свидомые’ будут в курсе новшеств, как минимум)))
Светка-пипетка• 24 мая 2019
Ответ дляПтица секретарь
я не буду оцінювати ваш слух, просто скажу, що ви помиляєтеся, там звук, як в англ.м. ’th’.
Ну, а я скажу, що ви помиляєтесь. Там таки ф. Послухайте ще тут, наприклад https://ru.forvo.com/word/О±ОёО·ОЅО¬/

Але ви вважайте, як вам хочеться. Дуже хочете почути там те англійське сичання - на здоров´ячко!
Заместитель автора• 24 мая 2019
Ответ дляCopy-Paste
Это точно. Все идет к тому, что правильным украинским языком будет считаться язык Парубия
Ахах, шикарный коммент
Светка-пипетка• 24 мая 2019
Ответ дляНуКаНаКа
Я особисто ні, тому що мені це легко і елементарно) Але ,уявіть, що на такий манер перероблять всі слова) це точно буде українська мова- те що вийде в результаті?
Ми ж говоримо про імена власні. Проблеми точно не буде, якщо вони будуть перекручені не так сильно, як зараз.
Директриссимо• 24 мая 2019
Ответ дляЛеннон_Жив!
Вчитель в укр мове не изменялся, как и лікар, водій і т.п. Меня сын постоянно исправляет, их в школе 6 лет учили именно так. Но теперь оказывается уже не так
А как же ’ТIК’ - Вчителька, мiкрорайону жителька... Лiкарка тоже, вроде было. Не знаю, пусть было бы два правильных варианта... То, наверно, министерству образования выговор был, что не работают, заскучали, деньги зря на них переводят, так они бодрячком вскинулись и давай наперегонки кропать новое и новейшее.
постою_послушаю• 24 мая 2019
Ответ дляПтица секретарь
листопАд завжди був листопадом, як і снігопАд .:)
Iнший листопад. Той, що мiсяць.
НуКаНаКа• 24 мая 2019
Ответ дляСветка-пипетка
Ви знаєте, я за більш - менш сталий стан. Що в податковому законодавстві весь час нові вітри, що в мові, це реально стомлює і дітей, і дорослих. Забагато новенького на квадратний сантиметр )
Лунтик-паунтик• 24 мая 2019
Ответ дляКучМала
Бог з великої, президент з маленької
Бо президент це не Бог
Хоча у нас в країні все як не в людей.

МастерЮля• 24 мая 2019
Ответ дляКучМала
Бог з великої, президент з маленької
тут все,нарешті,правильно.
Вам телефонограмма• 24 мая 2019
Ответ дляСлухи-руки не распускаю
Те, що ви написали , мені нагадало мову, яою говорить місцеве населення в горах Івано-Франківщини . Шедевр!
Пан Парубій так говорить завжди))
Отвечаю всем• 24 мая 2019
Радуют открытия и прорывы человечества. А видения группки людей навязываемые обществу в встоявшихся моментах радовать не могут. Они печалят.
Исключение составляют такие как вы, с мышлением : ’вчера это было ошибкой, а сегодня уже правиоо! я не безграмотн!’
От то пИчаль....
Лунтик-паунтик• 24 мая 2019
Ответ дляАлгонавт
зато теперь можно писать как хо и валить на новый правопис
Да-да. Теперь училки, прежде чем ткнуть носом на ошибку, пусть прикрепляют правила.
Светка-пипетка• 24 мая 2019
Ответ дляНуКаНаКа
Ну, це невдале порівняння. Податкове законодавство - це справді дуже складно і дуже відповідально.
Мова ж змінюється поступово, і штрафи за подібні речі не передбачені :)
Бяки-козяки• 24 мая 2019
Ответ дляРесничный червь
Это ужас!
Ми писали ПРОЄКТ в АВДИТОРІЇ. А потім прийшла ФІЛОЛОГИНЯ і виникла ПАВЗА

жениаль
Птица секретарь• 24 мая 2019
Ответ дляСветка-пипетка
Птица секретарь, вероятно, очень спешила, глянула транскрипцию... но английской версии Афин. И теперь всех вводит в заблуждение.
Есть звук ф в оригинале.
Ну а як вам пояснити, як ви грецької не знаєте? Ви дивилися грецьку транскрипцію? :) буква тета Θ читається як звук [θ]. Цей звук є в англ.мові в словах think, throught. Чи ви теж кажете фсінк, фру? Не сперечайтеся, якщо не в курсі.
rybka21• 24 мая 2019
Ответ дляСветка-пипетка
Изменения - это неплохо.
Живой язык и должен меняться.
Ничего страшного не увидела.
изменения в применении дефисов - зачем они?
МастерЮля• 24 мая 2019
а як буде пілот жіночого роду?пілоткиня чи пілотка?))))
rybka21• 24 мая 2019
Ответ дляНукка
нашла интересную статью

Фахівець розповів про вживання фемінітивів в українській мові.
’Фемiнiтиви - це iменники жiночого роду, якi позначають осiб жiночої статi. В одинадцятитомному словнику української мови є майже 800 iменникiв-фемiнiтивiв. Вони властивi українськiй мовi й утворити їх можна за допомогою тринадцяти суфiксiв, наприклад ’-ин’: фiлолог -- фiлологиня’, - каже кандидат фiлологiчних наук, доцент кафедри української мови Харкiвського нацiонального педагогiчного унiверситету iменi Сковороди Олена Малахова, повідомляє ’Експрес’.

Фемінітиви вживали з 1930-го до 1937 року. З 1937 року їхня кiлькiсть стала зменшуватись. Це пов´язують з русифiкацiєю української мови. Російській мові фемінітиви не властиві.
а чому вона доцент та кандидат, а не доцентка та кандидатка?

Kanapelka• 24 мая 2019
Ответ дляКучМала
Бог з великої, президент з маленької
це круто! :))))
а от більшіть решти правил перекликаються з польською мовою, тут теж те саме - Атени, директорКА, скрізь ґ
Скелет дыни• 24 мая 2019
Ответ дляСветка-пипетка
Суржик - не поверите, сама частенько именно на нём говорю. Очень нравится :)

Но вы путаете понятия. Суржик - это например ’Ты добавила в суп цыбулю?’, попытка ’скрестить’ несколько языков. Здесь же просто видоизменяются слова в украинском.
Я понятия не путаю. Суржик - скрещивание двух языков. И это не обязательно русский поюс украинский. Эти правила утверждают, что украинский язык - это так, как говорят на западной Украине. Там люди разговаривают на диалекте,который сейчас утверждён. Но это не язык, это диалект и суржик.
Нукка• 24 мая 2019
Ответ дляrybka21
мабуть, прогрес до неї ще не дійшов остаточно, тільки в теорії)
Светка-пипетка• 24 мая 2019
Ответ дляПтица секретарь
Не знаю, честно. Но в Греции мы жили довольно долго. Они произносят как Ф

И здесь https://ru.forvo.com/word/αθηνά/ - вы так и не услышали?
Светка-пипетка• 24 мая 2019
Ответ дляrybka21
А поприкалываться?
Нукка• 24 мая 2019
Ответ дляМастерЮля
пілотеса
rybka21• 24 мая 2019
Ответ дляНукка
ну она кагбы носителем этого прогресса должна быть
rybka21• 24 мая 2019
Ответ дляСветка-пипетка
А поприкалываться?
других вариантов этой дурни у меня нет.
Нукка• 24 мая 2019
Ответ дляrybka21
це питання скоріше до журналістки, яка писала статтю)
Паспортный стол• 24 мая 2019
Укрмова при запозиченні іншомовних слів орієнтується на їхню вимову, оскільки ій притаманний аудіальний канал сприйняття. Починаючи з 1933 р, коли було видано перший змінений правопис, укрмову почали орієнтувати на російську, з її візуальним каналом, дієприкметниковими зворотами. З цього часу почали системну зміну укрмови (і білоруської) на російський манер. Підганяли під російські стандарти і мовні традиції на всіх рівнях - інтонація, звуки, слова, речення, фразеологізми...

Стандарт україської мови зафіксовано в правописі 1928 р. З написанням богів та президентів, а також ще кількома спірними моментами типу -огли, -киз, пів можна сперечатись. А от решта належить до цілком нашої питомої мови.
І я російськомовна киянка, якщо що)))
rybka21• 24 мая 2019
Ответ дляНукка
ну и ’фахівець розповів’ вместо ’фахівчиня розповіла’.
феминитивов нет в русском?
хм...учительниЦА, воспитательниЦА, гувернантКА, официантКА...
в общем, кажется мне, что эта Олена Малахова даже не в курсе, что у нее брали интервью.