KidstaffСоветчица

Поиск по базе знаний

Спрашивайте и получайте ответ пользователей

бЭйбА

Кто несет ответственность за дачу ложных показаний несовершеннолетним?

Вопрос, скорее, к юристам.
Несовершеннолетние, не достигшие 14 лет, согласно Закону, не несут уголовной ответственности за дачу заведомо ложных показаний. На кого в таком случае взрослый человек, которого пытаются обвинять в преступлении на основании показаний ребенка, может подать заявление о привлечении к ответственности за клевету?
Взрослый не только не совершал того, в чем его пытаются обвинять, но даже не пересекался с данным ребенком. Пока не можем понять, что за всем кроется. Но очень похоже на развод. Подросбности на данный момент не могу писать.
Сразу напишу, что обвинения абсолютно НЕ имеют отношения к изнасилованию или действиям сексуального характера. Чтобы ветвь дискуссии не пошла в эту сторону. Действия, в которых пытаются обвинять, НЕ попалают под срок. Но неприятен сам факт заведомой лжи и непонятен смысл.
Хотим написать заявление относительно умышленной клеветы. На кого можно написать, на родителей? Они же несут ответственность за действия несовершеннолетнего.

11 октября 2019 в 00:03
Отвечать в темах на Cоветчице можно только зарегистрированным пользователям. Зарегистрируйтесь, а если Вы уже зарегистрированы — авторизируйтесь
Мнения, высказанные в этой теме, передают взгляды авторов и не обязательно отражают позицию администрации.
Просто звязда
1 Просто звязда
11 октября 2019 в 00:05  
Не юрист,но насколько знаю опекун
Гадаю_По_шнуркам
2 Гадаю_По_шнуркам
11 октября 2019 в 00:18  
Я бы писала на тех, кто заставил ребенка давать эти самые показания
Сегодня на диете
3 Сегодня на диете
11 октября 2019 в 00:18  
Да, на родителей. Не на бабу с дедом же.

А откуда вы знаете, что невиновен, свечку держали?
бЭйбА
(автор)
4 бЭйбА
(автор)
11 октября 2019 в 00:25   Ответ для Сегодня на диете
Цитата:
Да, на родителей. Не на бабу с дедом же. А откуда вы знаете, что невиновен, свечку держали?

Кроме ’свечки’ доказательств невиновности не существует? :)
бЭйбА
(автор)
5 бЭйбА
(автор)
11 октября 2019 в 00:30   Ответ для Гадаю_По_шнуркам
Цитата:
Я бы писала на тех, кто заставил ребенка давать эти самые показания

Мы не знаем, кто заставил. И зачем это сделали. Может в реале была такая ситуация. Нам только не понятен смысл заведомо ложных показаний.
когдадеЦкие
6 когдадеЦкие
11 октября 2019 в 06:26   Ответ для бЭйбА
Цитата:
Мы не знаем, кто заставил. И зачем это сделали. Может в реале была такая ситуация. Нам только не понятен смысл заведомо ложных показаний. мы не знаем, нам не понятен - как мама про новорожденного - это мужика вашего обвиняют что ли? А он сам решить не в состоянии проблему?
бЭйбА
(автор)
7 бЭйбА
(автор)
11 октября 2019 в 08:17   Ответ для когдадеЦкие
Цитата:
мы не знаем, нам не понятен - как мама про новорожденного - это мужика вашего обвиняют что ли? А он сам решить не в состоянии проблему?

Вашего высера очень не хватало. ))) Проблема называется уголовное дело. В рамках которого пытаются сдетать виновным невинованого. Наша доблестная реформированная полиция. В нормальных семьях существует поддержка и совместное решение подобных проблем. У нас еще и друзья подключались к сбору доказательств невиновности, представляете?!
8 smail75
11 октября 2019 в 09:05
Стаття 383. Завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину
1. Завідомо неправдиве повідомлення суду, прокурору, слідчому або органу дізнання про вчинення злочину -

карається виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до двох років.

2. Ті самі дії, поєднані з обвинуваченням особи в тяжкому чи особливо тяжкому злочині або із штучним створенням доказів обвинувачення, а також вчинені з корисливих мотивів, -

караються обмеженням волі на строк від двох до п´яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Вік відповідальності за даною статтею - загальний, з 16 років.
9 smail75
11 октября 2019 в 09:14
Якщо ви впвнені і тому, що має місце завідомо неправдиве повідомлення, то пишить заяву про вчинення злочину. звісно у випадку якщо неповнолітньому є 16 років.
У випадку, якщо неповнолітній молодщий, пишить заяву з проханням перевірити, хо підбурює неповнолітнього до вчинення злочину.
тобто пишить про злочин за 383., та відразу в заяві вказіуте на зміст 433, присить встановити подію , склад лочину з дотриманням вимог п.6 ст.433 КПК та розслідувати вчинення злочину.
Стаття 433. Обставини, що підлягають встановленню в справах про злочини неповнолітніх
При провадженні досудового слідства та розгляді в суді справи про злочини неповнолітнього, крім обставин, зазначених у статті 64 цього Кодексу, необхідно також з´ясувати:

1) вік неповнолітнього (число, місяць, рік народження);

2) стан здоров´я та загального розвитку неповнолітнього. При наявності даних про розумову відсталість неповнолітнього, не пов´язану з душевним захворюванням, повинно бути також з´ясовано, чи міг він повністю усвідомлювати значення своїх дій і в якій мірі міг керувати ними;

3) характеристику особи неповнолітнього;

4) умови життя та виховання неповнолітнього;

5) обставини, що негативно впливали на виховання неповнолітнього;

6) наявність дорослих підмовників та інших осіб, які втягнули неповнолітнього в злочинну діяльність.

Для встановлення зазначених обставин мають бути допитані як свідки батьки неповнолітнього та інші особи, які можуть дати потрібні відомості, а також витребувані необхідні документи і проведені інші слідчі та судові дії.

У необхідних випадках для встановлення стану загального розвитку неповнолітнього, рівня його розумової відсталості та з´ясування питання, чи міг він повністю усвідомлювати значення своїх дій і в якій мірі міг керувати ними, повинна бути проведена експертиза спеціалістами в галузі дитячої та юнацької психології (психолог, педагог) або зазначені питання можуть бути поставлені на вирішення експерта-психіатра.
бЭйбА
(автор)
10 бЭйбА
(автор)
11 октября 2019 в 09:39   Ответ для smail75
Цитата:
Якщо ви впвнені і тому, що має місце завідомо неправдиве повідомлення, то пишить заяву про вчинення злочину. звісно у випадку якщо неповнолітньому є 16 років. У випадку, якщо неповнолітній молодщий, пишить заяву з проханням перевірити, хо підбурює неповнолітнього до вчинення злочину. тобто пишить про злочин за 383., та відразу в заяві вказіуте на зміст 433, присить встановити подію , склад лочину з дотриманням вимог п.6 ст.433 КПК та розслідувати вчинення злочину. Стаття 433. Обставини, що підлягають встановленню в справах про злочини неповнолітніх При провадженні досудового слідства та розгляді в суді справи про злочини неповнолітнього, крім обставин, зазначених у статті 64 цього Кодексу, необхідно також з´ясувати: 1) вік неповнолітнього (число, місяць, рік народження); 2) стан здоров´я та загального розвитку неповнолітнього. При наявності даних про розумову відсталість неповнолітнього, не пов´язану з душевним захворюванням, повинно бути також з´ясовано, чи міг він повністю усвідомлювати значення своїх дій і в якій мірі міг керувати ними; 3) характеристику особи неповнолітнього; 4) умови життя та виховання неповнолітнього; 5) обставини, що негативно впливали на виховання неповнолітнього; 6) наявність дорослих підмовників та інших осіб, які втягнули неповнолітнього в злочинну діяльність. Для встановлення зазначених обставин мають бути допитані як свідки батьки неповнолітнього та інші особи, які можуть дати потрібні відомості, а також витребувані необхідні документи і проведені інші слідчі та судові дії. У необхідних випадках для встановлення стану загального розвитку неповнолітнього, рівня його розумової відсталості та з´ясування питання, чи міг він повністю усвідомлювати значення своїх дій і в якій мірі міг керувати ними, повинна бути проведена експертиза спеціалістами в галузі дитячої та юнацької психології (психолог, педагог) або зазначені питання можуть бути поставлені на вирішення експерта-психіатра.

Спасибо огромное! Ребенку нет 16. Следователь открытым текстом ему говорит, что он не несет ответственности за дачу ложных показаний в силу возраста. (((
Вопрос закрыт