Ра ру ра ру ра• 22 июня 2021
З території України до лав Червоної армії мобілізували близько 7 млн людей.
80 років тому, 22 червня 1941, розпочалася німецько-радянська війна, одна з кампаній Другої світової війни (1939-1945). Україна була одним з театрів цієї війни та місцем кривавих трагедій і злочинів.
З території України до лав Червоної армії мобілізували близько 7 млн людей. Понад половину з них не повернулися додому. Українці воювали з армією Третього Райху у військах Союзників, а також у підпіллі – партизанських загонах та УПА.
Як зауважив Тоні Джадт, жодна з європейських країн, люди яких вийшли з війни, не впоралась із завданням адекватного описання власного досвіду. Страх розплати за колабораціонізм, негероїчність людей під окупацією, прагнення в усьому звинувачувати Німеччину, різні словники для описання того, що зробили німці, й того, що зробили «ми», міфи Рухів Спротиву, штучно створені ідеологічні концепції єдності нації перед обличчям ворога, тривала невидимість жертв і виконавців Голокосту, пропагандистські твердження про «країну – жертву підступного ворога» (навіть за обставин, коли країна, як от Італія, була союзником Райху) – все це було й наслідком, і причиною того, що «європейці (як державні можновладці, так й пересічні люди) відхиляли будь-які колективні зусилля розібратися з пам’яттю про війну, що оточувала їх з усіх боків...»
Для частини Європи, до якої належить Україна, минуле, пов’язане із Другою світовою, це, за висловом Тімоті Снайдера, історія кривавих земель, де впродовж 1930-1940-х років загинуло щонайменше 14 мільйонів людей… «Цей регіон, – зазначила Енн Епплбом, – був… ареною більшості обумовлених політикою убивств у Європі – убивств, які почалися не в 1939-му зі вторгнення до Польщі, а в 1933-му, з голоду в Україні… Упродовж 1930-х, 1940-х та початку 1950-х смертоносні армії та лиха таємна поліція двох тоталітарних держав проходилися сюди-туди цими територіями, щоразу спричиняючи значні етнічні та політичні зміни [і геноциди]».
І якщо для Західної Європи, зауважив Тоні Джадт, проблемою була коротка пам’ять, то на іншій частині континенту, на «справжньому архіпелазі скривавлених історичних земель», проблема: «там надлишок пам’яті, надлишок минулого, на котре люди можуть покладатися здебільшого як на зброю проти чужого минулого».
Також запрошуємо, починаючи з 22 червня, відвідати на Контрактовій площі в Києві вуличну виставку «Lend-lease – зброя перемоги. Що замовчувала радянська пропаганда» про роль та значення для СРСР військової допомоги від союзників по Антигітлерівській коаліції.
Подія:
А 25 червня, о 17:00, приєднуйтеся до онлайн-презентації «Архіви Арользена – Міжнародний центр документації націонал-соціалістичних переслідувань. Можливості пошуку».
Подія:
Офіційна сторінка Українського інституту національної пам´яті у соціальній мережі Facebook
Подія:
И_В_офигительных_штанах• 22 июня 2021
Ответ дляПростоваля
Культурный человек никогда не будет вообще обгаживать войнов той войны в любом уголке нашей общей страны, которой она тогда была. У вас задание какое- то , связанное с русским миром ? Если нет, то чего вы все время о нем говорите ? Не было тогда ни русского мира, ни украинского, ни армянского. Мы все были одной с разной с одним миром.
у вас странные понятия о культуре. и об истории тоже. и все события вы рассматриваете исключительно через призму советской и российской пропаганды.
Простоваля• 22 июня 2021
Ответ дляИ_В_офигительных_штанах
во-первых, тема не моя. во вторых, если вам платят всего по 20 грн, то это печально. и в третьих, не было реально никакой украинской армии, была советская. и Украина очень пострадала от ’освободителей’.
Украина и была советским союзом , поэтому и украинская армия была советской. Украина как одна из руспублик Советского союза вместе со всеми остальными республиками формировала одну общую армию
И_В_офигительных_штанах• 22 июня 2021
Ответ дляПростоваля
Украина была территорией оккупированной советским союзом
Простоваля• 22 июня 2021
Ответ дляИ_В_офигительных_штанах
Я все события рассматриваю с точки зрения украинской истории . Советской не помню, российской не знаю.
И_В_офигительных_штанах• 22 июня 2021
Ответ дляПростоваля
правда? тогда ка получается, что вы ретранслируете советские и российские методички?
Простоваля• 22 июня 2021
Ответ дляИ_В_офигительных_штанах
Украина не могла быть оккупирована Советским Союзом по причине того что весь Союз и состоял из 15 республик. Это все равно что сказать что в наборе Лего один кубик был оккупирован .
Простоваля• 22 июня 2021
Ответ дляИ_В_офигительных_штанах
Вам на работе выдают советские и российские методички ? Я ни одних, ни других в глаза не видела никогда . Мне достаточно ума, здравого смысла и знания истории чтобы что- то обсуждать .
И_В_офигительных_штанах• 22 июня 2021
Ответ дляПростоваля
вы или лукавите или , действительно не сознаете, насколько сильно вы обработаны рашапропагандой. должна признать, что пропаганда в совке и рашке всегда быыла очень эффективной.
Ра ру ра ру ра
• 22 июня 2021
Ответ дляПростоваля
УНР завоевали большевики и насильно загнали в СССР
Простоваля• 22 июня 2021
Ответ дляИ_В_офигительных_штанах
Вы ерунду какую- то говорите. Я с рождения живу в Украине , не брежу никакой пропагандой никаких стран, не схожу с ума от ненависти к соседям . Хорошо учила историю , благодарна всем жителям советской страны за то что отдали свои жизни в войне против немцев и мои родные остались живы и родилась я и живу и радуюсь. И русским и грузинам и узбекам и белорусам и украинцам благодарна , потому что армию тогда не делили по национальностям.
Простоваля• 22 июня 2021
Ответ дляРа ру ра ру ра
УНР завоевали все , поэтому расстащили на куски территорию . Часть Польша взяла, часть Чехия, часть Румыния, часть Беларусь, часть Украинская советская республика( современная Украина ). Кто из этой компании у вас большевики ?
ЯяяКакаджамбо• 24 июня 2021
сейчас страна колония ВБ и США, так что будет навязываться пропаганда что во второй мировой победили союзники, а СССР сам развязал войну. Но это тупая ложь, мы знаем кто напал первым и кто победил тогда. Зря до конца гадов не передушили, сейчас бы не было проблем.