Меряю от 0• 25 октября 2021
Вакцинация, ковид, нашла статью, может кому-то будет интересно.
Все же мониторинг антител очень желателен, а не так как у нас агитируют. Симптомов нет- все на вакцинацию.
Алгоритм оцінки доцільності і безпечності застосування вакцинації від COVID‑19 з урахуванням відсутності даних про мінімальний захисний рівень антитіл до SARS-CoV‑2
У ситуації, що склалася, необхідно виходити з того, що в осіб, які перенесли COVID‑19 і одужали, імунітет до SARS-CoV‑2 зберігається протягом 3-6 міс, а активний – не менше 3 місяців. Врахуймо й те, що в багатьох пацієнтів була безсимптомна форма COVID‑19, а також той факт, що значна частина осіб, які перенесли за останні 6 міс ГРВІ, на момент захворювання не обстежені щодо COVID‑19. Не варто забувати і про серйозну небезпеку розвитку на тлі вакцинації так званого антитілозалежного ефекту посилення інфекції [12].
Передусім необхідно розділити пацієнтів на 2 групи: перша – це ті, хто перехворів на COVID‑19, друга – особи, які не хворіли на COVID‑19.
Тепер необхідно оцінити доцільність і необхідність вакцинації для кожної з двох груп.
Для першої групи
Вакцинація недоцільна, якщо людина перенесла COVID‑19, що підтверджено даними ПЛР-аналізу і/або наявністю в неї антитіл до SARS-CoV‑2, причому від моменту одужання минуло не більше 3 місяців. З огляду на теоретичну можливість розвитку серйозних побічних ефектів у вигляді анафілактичних реакцій, вакцинація може бути навіть небезпечною.
Якщо людина хворіла на COVID‑19, що підтверджено даними ПЛР-аналізу і/або наявністю в неї антитіл до SARS-CoV‑2 і з моменту одужання минуло понад 3 міс, – потрібен моніторинг наявності в пацієнта антиковідних антитіл. Якщо IgG до SARS-CoV‑2 у такої особи зберігаються – вакцинація недоцільна, якщо ж антитіла зникають – щеплення показане.
Для другої групи перед вакцинацією обов’язковою умовою є дослідження на наявність у пацієнтів антиковідних антитіл класів IgM і IgG.
Якщо одночасно виявлені IgM і IgG до SARS-CoV‑2, то з високою ймовірністю така особа перенесла COVID‑19 упродовж останніх 3 місяців. За таких обставин вакцинація недоцільна і навіть небезпечна – через уже згадану причину.
Якщо ж у пацієнта виявлені тільки IgM до SARS-CoV‑2 (за умови абсолютної достовірності даних, коли лабораторна помилка виключена), то, вірогідно, він хворіє на гостру форму COVID‑19. У такому разі вакцинація протипоказана й небезпечна.
Якщо виявлені тільки IgG до SARS-CoV‑2 (за умови абсолютної достовірності даних, коли лабораторна помилка виключена), то з високою ймовірністю коронавірусна хвороба була перенесена понад 3 міс тому. Для таких людей вакцинація недоцільна.
Якщо ані IgM, ані IgG до SARS-CoV‑2 у пацієнта не виявлені, найімовірніше він не хворів на COVID‑19. Тому вакцинація потрібна.
У пацієнтів першої і другої групи, в яких виявлені IgG до SARS-CoV‑2 і яким вакцинація визнана недоцільною, потрібен динамічний контроль відповідних IgG з інтервалом 1 раз в 1-2 міс впродовж не менше 3 міс, а пізніше – не рідше 1 разу на місяць.
За відсутності таких антитіл вакцинація показана.
Для першої групи
Меряю от 0
• 25 октября 2021
Ответ дляПочемучечка
Дякую
не за что. Сама искала хоть какую-то инфо.
Переболела 7 мес. назад, антитела еще есть. Вакцинироваться сейчас не разрешает эндокринолог, так как есть некоторые проблемы.
Но как оказывается, можно и подождать, пока есть антитела.
Беговая дорожка для носа• 25 октября 2021
Ответ дляМеряю от 0
Про иммунитет переболевших, доктор Дубровский
Меряю от 0
• 25 октября 2021
Ответ дляБеговая дорожка для носа
спасибо
Любительница• 25 октября 2021
Автор, мне кажется в статье очевидные истины, как логически должно быть. Но у нас же как-то искаженно все. У меня и мужа прошло чуть больше полугода после болезни, антитела на высоком уровне, но вынуждены сделать прививку чтобы можно было зайти в магазин или сходить на обед в столовую на работе. Реальность другая
Синди Кроуфорд• 25 октября 2021
Ответ дляЛюбительница
и это УЖАСТНО, никто не в ответе за наше здоровье, и прививки :(
Я тоже болела большн полугода назад, ест высокие антитела, пока вакцинироваться не собираюсь
Меряю от 0
• 25 октября 2021
Ответ дляЛюбительница
я все же надеюсь, что в продуктовые магазины пока пускать будут) Остальное закажем по интернету.
Только ради сертификата делать не хочу. Но да, тех кого в принудительном порядке заставляют сейчас делать под страхом увольнения - это за гранью(
Однозначная• 25 октября 2021
Ответ дляСинди Кроуфорд
Высокие это какие? Напишите в цифрах подалуйста.