Nikol-9a2f• 17 марта 2022

Видача Песеля , це і є статус біженця?

Марфа Васильевна я• 17 марта 2022
Не

Rubiii• 17 марта 2022
Нет, песель это идентификационный номер
Selena*• 17 марта 2022
ось автор, читайте https://www.facebook.com/vira.lysovets/?show_switc...
Selena*• 17 марта 2022
а тут коротко
Vira Lysovets
В ЧОМУ РІЗНИЦЯ МІЖ СТАТУСОМ БІЖЕНЦЯ І ТИМЧАСОВИМ ЗАХИСТОМ?
🟦 Статус біженця:
Згідно з Дублінською конвенцією, статус біженця надається у першій країні, кордон якої особа перетнула, тікаючи з країни проживання. Його можуть отримати громадяни України, які залишили територію України, а також особи, які легально проживали на території України, але мають громадянство інших країн. Особи без громадянства також можуть запросити статус біженця.
Статус біженця надає такі гарантії: право на проживання у таборі біженців, медичну допомогу, освіту для дітей, щомісячну грошову допомогу, доступ до ринку праці.
Але є і певні обмеження:
▪️ неможливість залишити приймаючу країну до моменту отримання статусу;
▪️ неможливість повернутися до України після отримання статусу;
▪️ позбавлення особистих документів (видається, посвідка на проживання);
▪️ неможливість працевлаштуватися до моменту отримання статусу, а також у разі відмови надання такого статусу.
🟦 Тимчасовий захист:
4 березня почала діяти Директива тимчасового захисту Європейського Союзу, яка гарантує негайний захист в ЄС для осіб, які тікають від війни.
Отримати тимчасовий захист можуть:
▪️ громадяни України, які проживали в країні, включно до 24 лютого і були вимушені її залишити через війну;
▪️ особи, які отримали політичний притулок в Україні;
▪️ громадяни інших країн, які легально перебували на території України;
▪️ особи без громадянства.
Цей статус надає такі гарантії: право на освіту, медичне страхування, право на постійне проживання терміном 1 рік з можливим продовженням до 3 років, доступ до ринку праці, соціальну допомогу.
Selena*• 17 марта 2022
Громадяни України (воєнні біженці, що в‘їхали після 24.02 і до дня коли Польща вирішить, що війна в Україні закінчилась) будуть мати право перебувати у Польщі 18 місяців. Це стосуватиметься осіб (громадян України та членів їхніх сімей), що прибули до Польщі безпосередньо через пол-укр кордон та власників карти Поляка, що в‘їхали через інші держави.
Тим хто перетнув кордон через Венгрію, Румунію, Словакію треба подаватись на карту побиту або їхати далі чи повертатись в держави першого перетину.
Щодо карти побиту для тих, хто перетнув по внутрішніх документах через інші кордони, то 15 днів від дня перетину з довідкою з консульства на карту можна податись по роботі, по навчанні, по інших обставинах яи на воз’єднання якщо в Польщі є сім‘я. (Це вже з практики інших людей). ID вам також в Польщі не зроблять і підтвердження перетину кордону видасть лише країна через яку ви в‘їхали в ЄС.
Іноземці, що є членами сім´ї українців мають лиш право на перебування, а дозвіл на роботу (освядченє/зезволене потрібно оформлювати)
Громадянам України, що приїхали до Польщі через війну, за спеціальною процедурою надаватимуть номер PESEL та електронний підпис (пол. profil zaufany). Про ел. підпис треба попросити в urzędzie gminy lub miasta. Автоматом його не дають.
До 60 днів від дати в‘їзду треба оформити реєстрацію в urzędzie gminy lub miasta і отримати id карту ( Tymczasowe Zaświadczenie Tożsamości Cudzoziemca) особам, що в‘їхали по внутрішнім документам і свідоцтвам про народження.
Громадянам України надається доступ до ринку праці а також можливість зареєструватися у службі зайнятості. Для цього працедавець має протягом 14 днів повідомити службу зайнятості про те, що бере на роботу іноземця. Так само якщо хтось з воєнних біженців хоче оформити spółku zoo і стати презесем, то по логіці не потрибуватиме zezwolenie typ B але так само urząd pracy повинен повідомити.
Нададуть можливість через біржу праці шукати вакансії та проходити професійні курси.
На садочки і дитячі клуби у працюючих батьків будуть знижки. Які саме швидше за все кожен заклад, якщо він не державний, буде визначати сам.
Особи, що будуть надавати громадянам України житло або їжу, можуть отримувати грошову допомогу. Вона виплачуватиметься максимум 60 днів і складатиме близько 1200 злотих на місяць. Для цього необхідно зголоситись в urząd gminy lub miasta і зареєструвати себе як волонтера.
Громадяни отримають одноразову грошову допомогу – по 300 злотих на людину і їм надаватимуться готові обіди або продуктові набори та доступ до соціальних виплат (в основному на дітей) + кожне воєводство буде мати певну кількість безкоштовного житла для переселенців. Заявка на ці 300 зл подається також urzędzie gminy lub miasta
Особи, що були на території Польщі по візі або продовженій візі по covid, а їхній легальний побит закінчиться після 24.02.2022 зможуть залишитись до кінця 2022 року без права повторного в‘їзду. Безвіз і шенгенські візи продовжуються на 18 місяців
Всі особи, що легально знаходитимуться на території Польщі матимуть безкоштовне медичне обслуговування від NFZ
Для навчання в школах та вишах буде виділено додаткові кошти з бюджету. В школах навчання точно буде безкоштовним, а у студентів буде право на соціальну стипендію і студентський кредит, що означає, що безкоштовних місць буде одиниці.
Громадяни інших держав, що не є членами сім‘ї українців і не мали статусу біженця в Україні можуть повертатись протягом 15 днів додому або подаватись на карту по роботі/навчанні чи біженство.
Оригінал
https://dziennikustaw.gov.pl/D2022000058301.pdf
AnnaKit-4773• 17 марта 2022
Ответ дляRubiii
Нет, песель это идентификационный номер
Идентификационный код-это NIP,песель - это цифровой код учёта населения
Selena*• 17 марта 2022
Ответ дляAnnaKit-4773
NIP - це індифікаційний код юридичної особи.
А pesel - це індифікаційний код для фіз.особи.

sara2011• 17 марта 2022
Кто приехал в Польшу, песель обязателен?
Selena*• 17 марта 2022
Ответ дляsara2011
так, якщо хочет отримати якісь виплати або звернутись до лікаря
ZhukOlena• 17 марта 2022
Песель - це наш інн
KNatalichka• 17 марта 2022
Ответ дляsara2011
Так, ящо хочете працювати і відвідувати лікаря