juljashalaj• 03 апреля 2022

Афганістан. Радянські війська. Кого рятували?

Цифри вражаючі. У мене немає родичів чи знайомих, які брали участь у цій війні. Мирні афганці проклинали радянських військових, які руйнували їх будинки, сім"ї, вбивали жінок і дітей, їх чоловіків і батьків. Ненавиділи і проклинали весь їх рід. А за що воювали? Кого рятували?
Echinaceia• 03 апреля 2022
Ответ дляjuljashalaj
Серед них були і українці із Луганська, Донецька, Запоріжжя, Харкова і тд Хоча з другої сторони - на той час там вже українцями і не пахло..
Так туди попадали і срочники. При чому зі всієї України. Знаю афганця навіть на Львівщині.
Що вони могли зробити? Діти 18 років?
Це зараз всі розуміють, а тоді, що могли зробити ті діти, щоб не потрапити в Афган?!
А розпочали війну все ті ж самі... яким століттями не сидится на місці.
Дарданела• 03 апреля 2022
Ответ дляMargalya
Себя спасите для начала от парашкинской пропаганды! Пишете четко по методичке, свежий парашабот.
Удалено администрацией...
Margalya• 03 апреля 2022
Ответ дляДарданела
Удалено администрацией...
В первую очередь я вижу, что на Украину напала параша, как и на многие страны до этого!
Дарданела• 03 апреля 2022
Ответ дляMargalya
Удалено администрацией...
kll lena• 03 апреля 2022
У нас є знайомий афганець, ми прийшли на пляж і виявилось що у нього замість ноги протез.
Дуже легко судити з дивана і пройдених років прочитавши Вікіпедії. Тоді були такі часи, совєти сказали воювати за свою державу і воювали. Яка була можливість розбиратись за що воюють.
З 14 року вони підтримують наших, є такі що і в АТО приймали участь.
В Україні афганців багато, то що тепер ненавидітимо їх всіх ?
Svet_5• 03 апреля 2022
Я зрозуміла, що всі війни, які вела рашка були загарбницькими і називаються вони визвольними.
Margalya• 03 апреля 2022
Ответ дляДарданела
Удалено администрацией...
А с чего вы взяли, что США мною и вообще украинцами любимые? Это отбитая парашкинская риторика обвинять Америку в куче преступлений, хотя сами по уши в дерьме! Это что соревнование такое тупое?
tarveldy• 03 апреля 2022
Мій батько там служив, ніколи не розповідав, хоч був і базіка. Його там контузило, документи що він там був і отримав поранення вкрали
Людмила 007.• 03 апреля 2022
Больная и интересная тема. Рискну выложить ’свежие’ графики. Без комментариев. У меня уже мелькала мысль о бумеранге. Возможно, чтобы очиститься до донца, нужно признать свою вину. И это при том, что моя душа сейчас рыдает за Украину. Страшно.
Пока не понятно, каким боком приход Путина к власти имеет отношение к Афгану и теперешней войне.
Радтет• 03 апреля 2022
Ответ дляИринаКа
Я пам´ятаю, як у частину, де служив мій тато, привозили по 3-5 цинкових трун і влаштовували відкриту церемонію прощання. Це були герої, яких вбили душмани (запам´ятала це слово з тих часів). Більша частина військових повертались і привозили подарунки - годинникі, килими, посуд, якісь статуетки. Тепер все зрозуміло, а серед знайомих ще є афганці. Тошно, гидко, мерзотно
Тільки зараз ми зрозуміли суть тієї війни (
Невже рашистам стільки ж часу знадобиться для прозріння? Та чи відбудеться це взагалі?
Довго подвиги воїнів- афганців і у нас прославлялись ((
Сухогруз• 03 апреля 2022
Ответ дляBloomBom
Конечно воевали и украинцы, у нас и сейчас их спилки есть, они себя к атошникам приравнивали все время. На День защитника Украины прилазили в формах и стояли вместе снимиКак никто из тех атошников их не прогнал прочь от себя, мне не понятно
потому что ребята в афгане просто выполняли приказ. и люди военные это понимают. они нормальные, в отличии от некоторых
Радтет• 03 апреля 2022
Ответ дляBloomBom
У нас в місті так само - афганці типу героями себе вважали і біля атошників терлися
BloomBom• 03 апреля 2022
Ответ дляСухогруз
Рашисты тоже просто приказы исполняют сегодня
Сухогруз• 03 апреля 2022
Ответ дляBloomBom
представьте , что вы или ваш муж военный и служите в советской армии и вас послали в афган в 70е годы- ваши действия?
BloomBom• 03 апреля 2022
Ответ дляСухогруз
Чего мне представлять? Многие и сами были не против погеройствовать тогда. Орков сейчас тоже к нам прсылают, они тоже приказ исполняют.
prosto_mama_• 03 апреля 2022
Ответ дляlina000
Нажаль в Афганістані була така ситуація як зараз в Україні. Мій чоловік воював там, українці які там воювали потім прозріли. Чоловіку соромно до цих пір, він був срочником і думав що вони миротворці.
Мого тата туди відправили у 18 років. Навіть не сказали куди. Вже в дорозі хлопці зрозуміли,куди їх везуть.
Він був водієм.

Один його товариш залишився там і одружився на місцевій дівчині.
Тато мало про це розповідає. Він спокійний і добрий.
Знаю тільки,що головні їх (які керували, але участі не приймали) повернулися з орденами, з речами, отримали житло Колись обіцяли квартири і тд. Але ні він,ні його друзі нічого не отримали.
А мій свекор трішки змінився. Коли випиває,то часто говорить за Афганістан, неадекватно себе поводить.
Бідні люди...
Я ніколи над цим серйозно не замислювалася. І в дитинстві хотілося вірити,що тато нікого не вбивав,а просто був водієм. І зараз так хочу думати.
Він завжди каже,що війна - це найстрашніше,що може бути. Тому що страждають незахищені,прості люди
BloomBom• 03 апреля 2022
Этих афганцев судить нужно, а не чествовать, а они отираются возле атошников, считая до сих пор себя героями. Хоть бы сидели уже и не высовывались, они были такими же орками в Афганистане, как сейчас у нас рашисты
star47• 03 апреля 2022
Вот сегодня заскринила в телеге....вроде это МИД Китая у себя опубликовали
BloomBom• 03 апреля 2022
Ответ дляprosto_mama_
Він був водієм.

Бідні люди...
Удалено администрацией...
prosto_mama_• 03 апреля 2022
Ответ дляBloomBom
Удалено администрацией...
Знаєте,зараз є ніби зустрічі цих афганців. Вони напиваються,одягають свої ордена, медалі і тд.

Мій тато ніколи не приймав участі у цьому. У них була інша традиція. Їздили до батьків померлих друзів. Перевідували,щось привозили, ходили на могили.
Зараз вже ніхто нікуди не їздить... Але тато і не п´є в ці дні і навіть не згадує.

Пам´ятаю,в дитинстві він увімкнув пластинку і в нього котилися сльози...
Це жах((
prosto_mama_• 03 апреля 2022
Ответ дляЛюдмила 007.
А Ви можете пояснити? Дякую
Сухогруз• 03 апреля 2022
Ответ дляBloomBom
вы бы дезертировали, если бы вас призвали или вашего мужа в афган в советское? не пойму - что бы вы сделали ? или прешли к моджахедам?
Сухогруз• 03 апреля 2022
Ответ дляstar47
это же про сша скрин у них
star47• 03 апреля 2022
Ответ дляСухогруз
это же про сша скрин у них
Да,это,я так понимаю,их ответ на просьбу США поддержать санкции и в общем
BloomBom• 03 апреля 2022
Ответ дляprosto_mama_

Це жах((
Недавно видео видела с плачущим орком, что он не представлял, что такое творят тут, что убивают гражданских и детей, что он не убивал, он водители и не хочет в этом учавствовать
Сухогруз• 03 апреля 2022
Ответ дляstar47
позиция китая в этом вопросе понятна. сша против них всегда был - чего они будут их поддерживать то..сша и не скрывает, кто у него враги - все озвучивает - китай там всегда был в лидерах
BloomBom• 03 апреля 2022
Ответ дляСухогруз
А это дает им сегодня право героями себя считать? Пусть сидят и не высовываются хотя бы, раз «ониневинаваты ихпросиозаставили»
Тошнит от этих убийц
Сухогруз• 03 апреля 2022
Ответ дляBloomBom
Тошнит от этих убийц
в сша неважно в каком конфликте - тот же вьетнам - ветеранов не гнобят, а наоборот уважают - а там похуже вещи сша вытворяли.
BloomBom• 03 апреля 2022
Ответ дляСухогруз
И что мне до сша? У меня свое мнение отних
lovstory• 03 апреля 2022
Ответ дляenglish book
Не знаю везде так было или нет,но за месяц обязательно спрашивали,кто хочет.Это мне рассказывал и дядя,и мой нынешний сотрудник.Кто отказывался,того оставляли в Союзе.Но многие соглашались.Как мне рассказывал сотрудник, их после учебки отправили в Среднюю Азию в часть.Там климат схож с афганом.Переодевали в новую легкую форму,по новому обучали,и все это время шел прессинг со всех сторон.Он это потом только понял.Все офицеры вокруг говорили,как это почетно,воевать в Афгане.Были уже прошедшие афган инструктора.Они так же подбадривали.Часы Монтана электронные показывали,всякие сувенирчики ,что в афгане продавались.Вобщем шла пропаганда отовсюду.И они верили,что все там уже под контролем,ничего не случится.И он согласился.А дядя мой нет.Да и то,как он говорил из за жары.Он буквально умирал на солнце.
Так что не всех забирали.Да,говорили типа слабак,испугался,подумай еще,как моему дяде говорили.Но насильно не отправляли.
Бред ,насильно отправляли и даже не спрашивали . Мой папа был на распределении и ему повезло попасть в Грузию служить . Может у вашейчасти было так ,но это не значит что всем так говорили . Плакали и молились молодые пацаны только не Афганистан .