Доброго дня!Підкажіть,будь ласка,хто в курсі.Молода дівчина вилетіла з України 22 лютого до Іспаніі.Мала повернутися 25 лютого.Залишилась там на два тижні,згодом переїхала до Польщі.Термін безвізу закінчується в травні,його можна якось продовжити на місці ?Чи потрібно повернутися в Україну і знову в‘їхати до Польщі?Вона з Харківа, повернутися зараз поки що немає куди.
Ответ дляAlVola
автор, почитайте, что такое безвиз.
можно находиться по безвизу 90 дней в течении 180 дней.
Возвращаетесь домой на 180 дней и у вас снова есть 90 дней
Я знаю ,що таке безвіЗараз же пропускають на кордоні з Польщею всіх,навіть з просроченими закордонними паспортами і з украівнськими внутрішніми паспортами
Ответ дляalina 94
Да. Тех, кто едет из Украины после начала войны. Они - беженцы. Ваша сестра мужа - увы, нет.
Вернется в Украину и заедет в Польщу - будет беженкой.
KrupinkaSs• 06 мая 2022
Ответ дляAlVola
автор, почитайте, что такое безвиз.
А вы не в курсе,безвиз в 90 дней считается только для стран которые входят в Евросоюз ?А если страна не входит в Евросоюз,например Турция или Черногория?Можно,скажем,находится в Германии 90 дней,а потом переехать в Черногорию?
Ответ дляKrupinkaSs
за Турцию не уверена, на Черногорию точно распространяется безвиз, то есть если вы исчерпали 90 дней до поездки в Черногорию, то вас не пустят пограничники на паспортном
oksigen_ks• 06 мая 2022
Ответ дляalina 94
В кожній країні Євросоюзу мабуть свої правила.
Мы выехали на Кипр в командировку за день до войны. В итоге пробыли там почти 2 месяца, переехали в Румынию, получили тут защиту. Если Вашей сестре есть за что жить, то Румыния подходящий вариант. Имейте в виду, что тут нет плюшек как в Польше или Германии. Живем полностью за свой счет
springlady• 06 мая 2022
В мене та ж ситуація - приїхала з дітьми в Польщу у лютому, але до 24.Спочатку прийняли що всі можуть находитися тут 9 місяців з подовженням якщо треба до 18,потім внесли зміни.Для нас треба подаватись на карту побуту,ми подались в березні,тепер поки не зроблять,не можемо виїхати нікуди.А чекати можна довго,раніше було до 5 місяців,зараз зняли всі терміни.Подаватись на карту можна навіть з простроченим безвізом,знаю людей що так через фірму робили.Самим майже неможливо,черги безумні,запису по інтернету-телефону немає,талони видають по черзі,люди стоять з ночі (Лодзь).Взагалі трохи сумно,немає ніяких виплат на дітей,безкоштовного проїзду і т.п.А по суті,які в мене відмінності,той же страх повертатися з дітьми і та ж війна,що у тих,хто приїхав з 24...
springlady• 06 мая 2022
Ответ дляKrupinkaSs
Можна,був такий план,але фізично-матеріально не потянули