Дівчина з космеями• 13 мая 2022

У мене немає мови

До війни спілкувалась російською. Тепер не хочу!! Але все життя говорити певною мовою - вона ж пустила коріння, ти думаєш нею. Говорю українською і це якось обтяжливо, з напруженням, а головне - внутрішнє відчуття, що штучно.
Російською не хочу, українською не можу - от що робити? У кого подібна картина, як ви виходите з ситуації?
cherry29• 13 мая 2022
Ответ дляОксана_12
Ніколи таким не страждала, хіба співрозмовник росіянин, який не розуміє українську. Нащо мені переходити на іншу мову, якщо людина розуміє мою.
Дайте пожму вашу руку. Самый классный подход. Каждый говорит, как ему удобно.

Mira29-c3c3• 13 мая 2022
Ответ дляillaria-k
Україна стана ще сильнішою і нездоланною

Наши правители перестанут воровать направо и нелево, сразу, как перейдут на украинську мову?
Мне кажется, что коррупция больше мешает быть стране
сильнішою і нездоланною
Тема ж не про це ,правда? А про корупцію зараз #неначасі#.
Natala21• 13 мая 2022
Ответ дляillaria-k
да, эти нападения - это нарушение демократии. Согласна.
Які нападенія?
Mrs.Ochmonek• 13 мая 2022
Ответ дляIvaMartina
Можете стать на моё место и стыдится. Я не возражаю
Мені добре на моєму - без іспанського стиду перед рашистами
IvaMartina• 13 мая 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek
А вам капец как хочется тему раскачать,да?
Mrs.Ochmonek• 13 мая 2022
Ответ дляIvaMartina
Це робите ви, перечитайте свої пости.
cherry29• 13 мая 2022
Ответ дляMira29-c3c3
Нічого такого в цій темі не писали.Навіщо ви перекручуєте?
Ну как же. Тут уже сто раз сказали и про мову оккупанта, и про ’из-за языка пришли освобождать’. В подобной теме вчера и на дверь указывали - валите из Украины в рашку.
Так что логичный вывод - лучшие украинцы начнут выгонять худших украинцев, говорящих не на украинском. А там и до перебить дойдет.

Mira29-c3c3• 13 мая 2022
Ответ дляcherry29
Дівчата,не перевертайте все з ніг на голову.Не подобається тема -пройшли мимо та й все.
illaria-k• 13 мая 2022
Ответ дляMira29-c3c3
да, про абсолютизацию языка, как будто других проблем нет, и все проблемы из за него.
Нашли виноватых - рускоговорящих.
Mrs.Ochmonek• 13 мая 2022
Ответ дляillaria-k
Нашли виноватых - рускоговорящих.
Тема про рускоговорящих,,,, чи автор пише про свій власний вибір, недавній вибір, і просить підтримки в цьому? Мені не зрозуміло, чому ті , хто для себе зробив інший вибір, тобто до теми автора стосунку жодного не мають, але наполегливо роздмухують цю тему.
illaria-k• 13 мая 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek
в этой теме уже много подтем. Они независимы, как всегда.
Я сделала выбор - пост по средам и пятницам - зачем мне поддержка? я сделала выбор, принялана себя ответственность и живу как считаю нужным. И никому это не навязываю.
А тут гонения на русскоязычных развернулись.
А не поддержка автора.
khainus• 13 мая 2022
Ответ дляmamaМия
Вам на західну треба поїхати, чи на Полтавщину, там мова липне як треба))) я вже перейшла. А ще помітила, що обходжу десятою дорогою усіх російськомовних тут, за кордоном) як чумних
я також)
Ola_la-d152• 13 мая 2022
Ответ дляСветлана2409
так це справа звички. Скільки людей, які в родині україномовні переходили на російську для зручності співрозмовника?! І в них вийшло, спочатку важко, а потмі звикається.
Эти все люди про которых вы говорите, так научены с детства. Да знаю много таких семей. У билингва с детства, это все в мозгу автоматически и естетсвенно щелкает переход на язык собеседника, они и не замечают этого. а когда человеку 45, и он говорил и думал всю жизнь на одном языке, а тут пытается общаться на другом, там совсем другой механизм. Этот язык ощущается как иностранный, каждое слово надо подбирать, задумываться, теряется спонтанность проявления в общении. Вобщем это речь не носителя языка.
Rianalady• 13 мая 2022
Ответ дляillaria-k
Нашли виноватых - рускоговорящих.
Чому у вас виникають такі емоції (мені видається негативні і протестні) на жире бажання невідомої вам людини змінити мову на українську і на підтримку такого рішення іншими українцями? І при цьому вас особисто ніхто не змушує приймати таких рішень, на щастя в нас не тоталітаризм
illaria-k• 13 мая 2022
Ответ дляRianalady
манипуляция знатная, но я сонная и мне неохота бодаться.
Рада, что накал ваших коммов спал.
А то агрессивно было очень.
Спокойной ночи.
Mrs.Ochmonek• 13 мая 2022
Ответ дляOla_la-d152
Коли людині ,45.. можна починати задумуватись про профілактику Альцгеймера

І вивчення нової мови - це один із способів
Mariya Prokhorova• 13 мая 2022
Ответ дляДівчина з космеями
Дякую за корисне посиланння!
Так, потрібно мати гарний словниковий запас. Не хочу говорити на подобі мови, казати, наприклад, ’одіяло’, а не ’ковдра’, ’візьми носки’, а не ’візьми шкарпетки’ і т.д. Якщо вже українською - то українською!
Так , ось наприклад !
В Україні дзвонять в колокола , а мамі телефонують !
Засипати можно землею , а місто ввечері засинає !
Гладят кішку , а речі прасують )
Безліч прикладів можно навести )
автор Дівчина з космеями • 13 мая 2022
Ответ дляMariya Prokhorova
Так , ось наприклад !
Гладят кішку , а речі прасують )
Безліч прикладів можно навести )
)))))
Соната любви• 13 мая 2022
не существует никакого русского языка в том понимании, как вы себе представляете.
это модернизированный язык восточнославянских групп.
поэтому спокойно общайтесь и не морочьте себе голову по поводу языка.

natallochka• 13 мая 2022
Друга тема підряд за сьогодні, дуже дивно
Оксана_12• 13 мая 2022
Ответ дляДівчина з космеями
Суспільство демократичне. У нас немає заборони на жодну мову світу. Тема про особистий вибір.
О, вибір чудовий, не сперечаюсь. Головне, що особистий і добровільний, жаль, що причина аж така.
Оксана_12• 13 мая 2022
Ответ дляMira29-c3c3
Слова,які повинен пам’ятати кожен українець.
Цій нації до смерті, як до неба по такому критерію. А ще ж поняття політичної нації. Яскравий приклад. - американці. По великому рахунку навряд ви знайдете хоч паршиву тисячу справжніх, ширих, без домішок інших крові, таких істинних українців. У кожного з нас в попередніх поколіннях нема-нема та й є хтось з іншого роду-племені? То хто ми? Хто я, хто ви? Чому українці? Що дає вам право вважати себе українцем? Підказка. - не мова, у всякому разі не лише вона.
А всіляких цитат я моду вам натягнути вагон, і всі від поважних людей. Гарний спосіб вдати мудрість, як своєї немає.
Mira29-c3c3• 13 мая 2022
Ответ дляОксана_12
Ви про себе? І не пишіть ,мені ,будь ласка .
lilu502• 13 мая 2022
Ответ дляЛеска
Це дуже добре, що ви про це написали.
Але автор гидує розмовляти рос мовою.
от дуже вірно Ви сказали. Я дійсно гидую. Бридко мені російською розмовляти
Светлана2409• 13 мая 2022
Ответ дляOla_la-d152
Не зовсім так! Я вступивши у вуз зрозуміла що розмовляти українською ’ не модно’ ( ні-ні ні крапельки не нав´язування), ледь не здуріла як стати модною. Спочатку погано, повільно, обдумуючи наперед кожний діалог, а потім ’прийшло’ (досвід) . Співрозмовник російською/значить і мені так потрібно.
А тепер , не хочу і не буду переходити. І звернула увагу, що відбувається все навпаки: касир а магазині починає російською, але почувши укр одразу переходить також на укр
Марфушенька-душенька• 13 мая 2022
Говорила и говорю по - русски. Украинский понимаю и документацию вела. Юг Украины.
Марфушенька-душенька• 13 мая 2022
Владею украинским,русским, английским…немного немецкий. Легче на русском. Сорри. Так уж у меня. Ща жаловаться начнут.
Pavelolka• 13 мая 2022
Ответ дляза крок до весни
Індія ще. І все це колишні або сучасні колонії Англії.
Досі не розумієте чому загарбники насаджують свою мову? І як цього важко позбутися, повернути ідентичність?
Вы там с Тернополя расскажите как разговаривать одесситам. Вам быстро расскажут по чем в Одессе рубероид. Досить спікулювати на темі мови. Я знаю обидві. Володію. Але живу у російськомовному місті, з народження розмовляла російською. Це не завадило вивчити державну. І українська - моя державна мова. Але спілкуватися я буду тою, якою хочу. Моя родная Украина не запрещает мне говорить и думать на русском. Именно в этом мы отличны от парашы, страны, где вам могут разрешить или не разрешить говорить, думать и даже нпдевать определенные цвета.
Ola_la-d152• 14 мая 2022
Ответ дляСветлана2409
А я никогда не понимала зачем говорящие на украинском переходят на русский с собеседником. Пусть каждый говорит как удобно. Да мы из русскоязычных регионов, многие плохо говорим на украинском, не свободно, но мы его прекрасно понимаем. Сколько ездила на западную в групповые туры, все отлично общались каждый на своем. Я сама никогда не переходила на украинский, но не ждала от собеседника, что б он переходил на мой. Мне это странно, зачем.

Ну а кассир в супермакете это другое дело. Он вроде как обязан говорить на государственном языке на работе. Если б я работала кассиром, я бы тоже переходила исключительно на работе. Но вы ж понимаете, что освоить несколько фраз для работы кассира, нужен ли пакет и оплата наличными или картой это не сложно, много ума не надо, и нужен совсем не тот уровень языка, как когда ты говоришь с друзьями, и хочешь просто свободно, быстро и спонтанно излагать мысли, а не тупить подбирая каждое слово.
Mrs.Ochmonek• 14 мая 2022
Ответ дляОксана_12
Як раз завдяки мові і збереглась нація, при тому що 300+ років під окупацією!