Чумачечая Весна• 23 мая 2022

Які ваші улюблені слова українською?)

З початку війни вирішили перейти повністю на Українську мову, але словниковий запас не дуже великий як ви з коханим чоловіком називаєте один одного, які улюблені українськи слова, що нового українською дізналися?

Для мене відкриття було лайка в бік рашистів - щоб його шляк трафив) не чула такого раніше)
Стешк@• 23 мая 2022
Ответ дляGrga
Ще кажуть рожа , на троянду
Ружа

Grga• 23 мая 2022
Ответ дляСтешк@
Ружа
Я чула і рожа теж, чи щось плутаю 😅
Леся Бердянская• 23 мая 2022
Кавалєрка
Svitlynka• 23 мая 2022
Здибанка, цнота, зашарітись, бути гречним, комора, пігулка)
постою_послушаю• 23 мая 2022
Дякую за тему, авторе. Залюбки перечитаю все, що дівчата напишуть може і сама щось згадаю. Українську мову дуже люблю, просто насолоджуюся коли чую.
Стешк@• 23 мая 2022
Ответ дляGrga
Я чула і рожа теж, чи щось плутаю 😅
То так може звучало, бо рожа - це хвороба
постою_послушаю• 23 мая 2022
Ответ дляSvitlynka
Встидатися згадала А як це бути гречаним?

Стешк@• 23 мая 2022
Ответ дляпостою_послушаю
Гречним - ввічливим, вежливым
Стешк@• 23 мая 2022
Гарна тема
Thatsme• 23 мая 2022
Ответ дляСтешк@
В літературі часто зустрічається, так теж є
Mrs.Ochmonek• 23 мая 2022
Ответ дляGrga
Я чула і рожа теж, чи щось плутаю 😅
і так, і так
Mrs.Ochmonek• 23 мая 2022
Дуже подобається слово ’витребеньки’
Мелитрисса• 23 мая 2022
Украинский с детства хорошо знаю, ничего нового, кроме разве что вашего ругательства, но это диалект, любимых слов нет ни в каком языке.
постою_послушаю• 23 мая 2022
Ответ дляСтешк@
Гречним - ввічливим, вежливым
Бачте, навіть т9 не знає, я ж писала гречним( о, знов виправив)
Mrs.Ochmonek• 23 мая 2022
Ответ дляСамая - самая
Про ’НАВЗАЄМ’ мене випередили.
Останнім часом дуже часто стала його вживати в кінці телефонних розмов, касирам в супермаркетах і т.д. Ще мені подобається ’КОЛІЖАНКА’ - мила і незвична згадка про жінку-колегу.
Хоча я навчалася ще в радянській школі з російською мовою викладання, часто згадую слова своєї шкільної вчительки української мови: ’Українська мова друга по мелодійності в світі (після італійської)’.
але перша по піснях:

’В ЮНЕСКО зібрана фонотека народних пісень країн усього світу. У фонді України знаходиться 15,5 тисяч пісень. На другому місці перебуває Італія з кількістю 6 тисяч народних пісень.’

Українські народні пісні - Вікіпедія
МаргаритаЛьвовна• 24 мая 2022
чеберяти
хвицати
оклигати
схаменутися
отямитися

и масса выражений, которые нельзя перевести ’по словам’ через гугл.
например:
скакати в гречку
догори дригом
не йму віри
принагідно
пасти задніх
продавати витрішки
Thatsme• 24 мая 2022
Запопадливо
Thatsme• 24 мая 2022
Трясця
МаргаритаЛьвовна• 24 мая 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek
але перша по піснях:

Українські народні пісні - Вікіпедія
о, недавно пересматривала мультики про козаков, в частности ’как козаки на свадьбе гуляли’, и поняла, что там ’зашито’ много мелодий народных песен, я только часть распознать смогла.

вот если бы кто-то взял и расшифровал, откуда та или иная мелодия.

Mrs.Ochmonek• 24 мая 2022
Ответ для crystal
що таке буцигарня?)))
буцегарня - перша асоціація - ’пригоди бравого вояка Швейка’

Пам’ятаю, одного разу на такому параді мені бракувало на мундирі двадцять ґудзиків, то за це мене на чотирнадцять діб замкнули до буцегарні, й два дні я пролежав, як той Лазар, зв’язаний «козлом»[17]. Але що ж удієш? В армії мусить бути дисципліна. Інакше ніхто б нікого не слухався. Наш обер-лейтенант Маковец завжди казав нам: «Дисципліна, бовдури, повинна бути, бо інакше ви б лазили, як мавпи, по деревах, а військова служба з вас, йолопи, людей зробить». Хіба ж це не правда? Уявіть собі парк, скажімо, на Карлаку[18], а на кожному дереві сидить недисциплінований солдат. Це мене завжди найбільше лякало.
Mrs.Ochmonek• 24 мая 2022
Ответ дляThatsme
О, мій тато казав: ’Не пащекуй!’
Ще гарно звучить: ’Не патякай’
crystal• 24 мая 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek

Mrs.Ochmonek• 24 мая 2022
Ответ дляМаргаритаЛьвовна

так, ми тепер так мало знаємо
crystal• 24 мая 2022
Ответ дляМаргаритаЛьвовна
чеберяти
хвицати
оклигати
схаменутися
отямитися

например:
скакати в гречку
догори дригом
не йму віри
принагідно
пасти задніх
продавати витрішки
Ой, обожнюю це «догори дригом»
Protruziya• 24 мая 2022
Очень нежный, мягкий язык. Много слов любимых. А юмор самый крутой только на мове для меня.
Леска• 24 мая 2022
Ответ дляМаргаритаЛьвовна

А в титрах не писали?
Леска• 24 мая 2022
Ответ дляProtruziya
А чому паплюжите ( о, нове слово)? Як вже пишете російською, то чому не укр яз. А то виглядає якось з негативним, присмаком гідливості. Ніби похвалили і принизили одночасно
Судьба_Победа• 24 мая 2022
Ответ дляСамая - самая
Про ’НАВЗАЄМ’ мене випередили.
Ни, колежанка- це подруга, а колега- це колегіня.
Protruziya• 24 мая 2022
Ответ дляЛеска
Тому що мова- це не язик!
Леска• 24 мая 2022
Ответ дляProtruziya
Тому що мова- це не язик!
Я погоджуюся, як і ми не брати.
Але мова в рос тексті це українізм як мінімум, як максимум-я писала в попередньому пості