Чумачечая Весна• 23 мая 2022
Які ваші улюблені слова українською?)
З початку війни вирішили перейти повністю на Українську мову, але словниковий запас не дуже великий як ви з коханим чоловіком називаєте один одного, які улюблені українськи слова, що нового українською дізналися?
Для мене відкриття було лайка в бік рашистів - щоб його шляк трафив) не чула такого раніше)
постою_послушаю• 23 мая 2022
Дякую за тему, авторе. Залюбки перечитаю все, що дівчата напишуть може і сама щось згадаю. Українську мову дуже люблю, просто насолоджуюся коли чую.
постою_послушаю• 23 мая 2022
Ответ дляSvitlynka
Здибанка, цнота, зашарітись, бути гречним, комора, пігулка)
Встидатися згадала
А як це бути гречаним?
Мелитрисса• 23 мая 2022
Украинский с детства хорошо знаю, ничего нового, кроме разве что вашего ругательства, но это диалект, любимых слов нет ни в каком языке.
постою_послушаю• 23 мая 2022
Ответ дляСтешк@
Гречним - ввічливим, вежливым
Бачте, навіть т9 не знає, я ж писала гречним( о, знов виправив)
Mrs.Ochmonek• 23 мая 2022
Ответ дляСамая - самая
Про ’НАВЗАЄМ’ мене випередили.
Останнім часом дуже часто стала його вживати в кінці телефонних розмов, касирам в супермаркетах і т.д. Ще мені подобається ’КОЛІЖАНКА’ - мила і незвична згадка про жінку-колегу.
Хоча я навчалася ще в радянській школі з російською мовою викладання, часто згадую слова своєї шкільної вчительки української мови: ’Українська мова друга по мелодійності в світі (після італійської)’.
але перша по піснях:
’В ЮНЕСКО зібрана фонотека народних пісень країн усього світу. У фонді України знаходиться 15,5 тисяч пісень. На другому місці перебуває Італія з кількістю 6 тисяч народних пісень.’
Українські народні пісні - Вікіпедія
МаргаритаЛьвовна• 24 мая 2022
чеберяти
хвицати
оклигати
схаменутися
отямитися
и масса выражений, которые нельзя перевести ’по словам’ через гугл.
например:
скакати в гречку
догори дригом
не йму віри
принагідно
пасти задніх
продавати витрішки
хвицати
оклигати
схаменутися
отямитися
например:
скакати в гречку
догори дригом
не йму віри
принагідно
пасти задніх
продавати витрішки
МаргаритаЛьвовна• 24 мая 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek
але перша по піснях:
Українські народні пісні - Вікіпедія
о, недавно пересматривала мультики про козаков, в частности ’как козаки на свадьбе гуляли’, и поняла, что там ’зашито’ много мелодий народных песен, я только часть распознать смогла.
вот если бы кто-то взял и расшифровал, откуда та или иная мелодия.
Mrs.Ochmonek• 24 мая 2022
Ответ для crystal
що таке буцигарня?)))
буцегарня - перша асоціація - ’пригоди бравого вояка Швейка’
Пам’ятаю, одного разу на такому параді мені бракувало на мундирі двадцять ґудзиків, то за це мене на чотирнадцять діб замкнули до буцегарні, й два дні я пролежав, як той Лазар, зв’язаний «козлом»[17]. Але що ж удієш? В армії мусить бути дисципліна. Інакше ніхто б нікого не слухався. Наш обер-лейтенант Маковец завжди казав нам: «Дисципліна, бовдури, повинна бути, бо інакше ви б лазили, як мавпи, по деревах, а військова служба з вас, йолопи, людей зробить». Хіба ж це не правда? Уявіть собі парк, скажімо, на Карлаку[18], а на кожному дереві сидить недисциплінований солдат. Це мене завжди найбільше лякало.
Mrs.Ochmonek• 24 мая 2022
Ответ дляThatsme
О, мій тато казав: ’Не пащекуй!’
Ще гарно звучить: ’Не патякай’
Ответ дляMrs.Ochmonek
Mrs.Ochmonek• 24 мая 2022
Ответ дляМаргаритаЛьвовна
так, ми тепер так мало знаємо
Protruziya• 24 мая 2022
Очень нежный, мягкий язык. Много слов любимых. А юмор самый крутой только на мове для меня.
Ответ дляМаргаритаЛьвовна
А в титрах не писали?
Ответ дляProtruziya
А чому паплюжите ( о, нове слово)? Як вже пишете російською, то чому не укр яз. А то виглядає якось з негативним, присмаком гідливості. Ніби похвалили і принизили одночасно
Судьба_Победа• 24 мая 2022
Ответ дляСамая - самая
Про ’НАВЗАЄМ’ мене випередили.
Ни, колежанка- це подруга, а колега- це колегіня.
Protruziya• 24 мая 2022
Ответ дляЛеска
Тому що мова- це не язик!