Я только за!• 26 июля 2022

Що ефективніше: гештальт або когнітивно-поведінкова терапія?

Чому ці два напрямки так популярні і у чому їх різниця?
Як зрозуміти, що допоможе проаналізувати своє життя та позбавитись деяких станів, навчитись спокійно реагувати на різні ситуації, стати гармонійною людиною
Этожзвяздаяегообожаю• 26 июля 2022
Гештальт работает с прошлым тоесть с истоками. Второе направление с тем что с вами сейчас происходит.

Чорнобаївка• 26 июля 2022
Я б сказала судячі з запиту Вам підійде КПТ. Від себе дуже раджу 1-5 сесій звичайного психологічного консультування, там і визначитесь.
Гидроусилитель руля• 26 июля 2022
Я не фахівець,сама для себе хороший психолог.Гештальт це легше,але яким чином психолог може покращити розумові здібності?Когнітивна функція це ж розумовий розвиток,тільки робота над собою.Але в будь якому випадку б вибрала 2-ге через цікавість.
Спасатель Малибу• 26 июля 2022
когнітивно-поведінкова. Результат швидше, якісніше, більш науково-обгрунтована.
Бесстыдница• 26 июля 2022
Я за психоанализ. Другое не пробовала)
Бесстыдница• 26 июля 2022
Ответ дляГидроусилитель руля
Когнитивная психология (лат. cognitio «знание») — психология, ориентированная на эксперимент и математическое моделирование мышления. Отрасль психологии, которая исследует познавательные процессы, такие, как память, внимание, чувства, представления информации, логическое мышление, воображение, способности к принятию решений[1][2].
Гидроусилитель руля• 26 июля 2022
Ответ дляБесстыдница
То зрозуміло,когнітивна функція це інтелект.

Забагаловка• 26 июля 2022
Ефективніше психоаналіз. Тільки він йде до самих глибин і розв’язує всі вузлики
Морковна• 26 июля 2022
КПТ дуже ефективна, гештальт - разводняк, імхо.
МЕСТО_Встречи• 26 июля 2022
КПТ.
Соня-сонятко• 26 июля 2022
Ответ дляЗабагаловка
Психоанализ появился раньше, когда люди ещё не так много понимали о мозге, нервной системе и тд:) КПТ позже, она гораздо эффективнее психоанализа в плане корректировки страхов, тревог, фобий.
Ну погрузились вы в самые глубины, дальше что?:) психоанализ не работает с причиной и не учит, как менять мышление, как проживать страхи, как уменьшать тревогу, а КПТ показывает большую эффективность, причём вы не ищите виноватых в своих проблемах, а самостоятельно учитесь их решать.
тело речь ум Я• 26 июля 2022
Для начала разобраться с ’деякими станами’, а потом уже анализировать-прогнозировать...
Уровень эмоций/чувств бессознательно и Автоматически проявляет себя в ваших ’конкретных’ ситуациях. Убрать первопричину этого реагирования, а вместе с этим и само состояние нивелируется.
Ну а после уже приступать к анализированию и гармонизированию.
Забагаловка• 26 июля 2022
Ответ дляСоня-сонятко
Психоаналіз найдавніший, це правда. Але і розвинувся він за цей час дуже сильно, було достатньо часу, так би мовити)

Психоаналіз і КПТ не конкуренти. Бо психоаналіз це робота з глибиною, а КПТ з поверхнею і поведінкою більшою мірою. Грубо кажучи, якщо причина тривоги це наслідок травми, що дитину кинула мама в дитинстві, то КПТ може припудрити симптом, знищити тривогу, але не пропрацює глибинну проблему. Бо то вже завдання психоаналізу. Просто це різні інструменти.

Класно коли поєднується ці два методи, якщо є така потреба.
Соня-сонятко• 26 июля 2022
Ответ дляЗабагаловка

Ви праві, що психоаналіз та КПТ не є конкурентами:) хоча б тому, що доказовість КПТ є незаперечною в медицині, чого не скажеш про психоаналіз.
Вибачте, але ви погано знаєте про КПТ, бо якраз під час терпаевтичної сесії гарному лікарю достатньо буде півгодини, щоб знайти першопричину хвороби чи фобії, навіть з дитинства. Просто на цьому не будуть довго залишатися, треба працювати з теперішнім, а не з минулим. Коли пацієнт усвідомив причину, яка призвела до проблеми, він починає «перебудовувати» модель життєвих принципів.
А в психоаналізі немає такої модульності. І пацієнт не бере відповідальності за своє життя, там винні всі, хто завгодно, але не він сам. До того є «шанс» так глибоко зануритися в проблему, що заплутаєтеся ще більше.
Соня-сонятко• 26 июля 2022
Ответ дляЗабагаловка

КПТ ніколи не «припудрює» симптом:) бо якщо симптом «припудрили», то була не КПТ:)
ГЛЮкоза• 27 июля 2022
Ответ дляСоня-сонятко
Я чула що у кпт дають дивні задання, заспівати в метро, лягти на підлогу у людному місці, це правда?
Соня-сонятко• 27 июля 2022
Ответ дляГЛЮкоза
Ні:) наврядчи це КПТ, або терапевт щось замудрив:) наприклад, ходити щоранку в кав‘ярню, щоб розмовляти з баристою - так, таке завдання може бути при соціальних фобіях, але спочатку для мозку доводиться безпечність таких дій, а потім - «занурення». Для людини з тривожним розладом може бути завдання нічого не робити і не планувати. Але лягти на підлогу - це занадто:))) можливий зворотній ефект та поглиблення страху. Хоча все залежить від лікаря і пацієнта, звичайно.
ГЛЮкоза• 27 июля 2022
Ответ дляСоня-сонятко
Дякую) я теж так думаю, тому дуже здивувалась)
Репетиторша• 19 августа 2022
Ответ дляСоня-сонятко
Как же точно вы написали!
Моя подруга 4 года с гештальт-терапевтом толчет воду в ступе, копаются в прошлом все эти года и ищут виноватых. А толку то, проблема все еще не решена. Четыре года блин, по 2 раза в неделю.

автор Я только за! • 19 августа 2022
Ответ дляРепетиторша
Как же точно вы написали!
хорошо ее терапевт зарабатывает, однако
Странно, что люди сами не понимаю что им не помогает. Я уже через 6-8 занятий могу точно понять, есть толк в том что мы делаем, или все в пустую
Соня-сонятко• 19 августа 2022
Ответ дляРепетиторша
Как же точно вы написали!
Значит, пора к нормальному психотерапевту и подруге, и психологу:)))))