мистерЛяпсус• 29 июля 2022
А почему в Киеве все говорят "Доброго дня"?
Когда звонишь в какое-то учреждение или колл-центр? Ведь это суржик. "Доброго дня" нужно говорить только когда говоришь"Бажаю доброго дня", а когда здороваешься, нужно говорить "Добрий день". Этот суржик так режет слух...
Не куру• 29 июля 2022
Ответ дляМотылек
Так вот. В украинском языке пожелания говорят как со словом ’бажаю’, так и без него. Собственно, как и в русском со словом ’желаю’: ’Хорошего дня’, ’ Спокойной Сочи’, ’Мира, любви, счастья’.
нашо ви з орком дискутуєте?
Накладные мюсли• 29 июля 2022
так і в новинах, де, як я вважаю, помилкам не місце
дивувалась, бо ми вчили, що доброго ранку, але добрий день і добрий вечір
ЯниЯ• 29 июля 2022
Ответ дляМотылек
Это и коту понятно. А как по другому?
Вище запевняють, що Гарний день.
Мотылек• 29 июля 2022
Ответ дляЯниЯ
Вище запевняють, що Гарний день.
Особисто для мене ’гарний день’- це констатація факту))
А ’гарного дня’- побажання.
Ніколи навіть не чула, щоб прощаючись гоаорили ’До побачення. Гарний день’.
А ’гарного дня’- побажання.
Мотылек• 29 июля 2022
Ответ длямистерЛяпсус
я люблю чистые языки, без суржика
Диалекты есть во всех языках
Мотылек• 29 июля 2022
Ответ дляTammy21
Нет никаких ’чистых’ языков и не было никогда.
Ну почему. Чтстый- это как официальный. В немецком, например,
hoh deutsch - высокий немецкий. Но в жизни немцы разговаривают с диалектами. Везде так.
kot trifon• 29 июля 2022
Автор, спасибо за тему.
Вчера создала, а потом не стала отправлять.
Слышу постоянно - первий, кормлять, ждемо, купляю. Нас, русскоязычных, так и вычисляют, що ми кажемо : перший, годують, чекаємо, купуємо.
kot trifon• 29 июля 2022
Ответ дляНакладные мюсли
Ага. Только в санатории в Закарпаьье казали у відповідь Добрий ранок, співробітники санаторію - місцеві мешканці.
ИннусичкаЯ• 29 июля 2022
Ответ длямистерЛяпсус
это суржик и русизм
А польський,білоруський слух не ріже не?україці віддалено розуміють ці мови,і білоруси,і поляки,а рашисти ніслова розібрати не можуть,тому,що наші мови між собою схожі,а рашиська нінащо несхожа
Срочнокпсихологу• 29 июля 2022
Правильно ’ добрий день’, добрий вечір’. Це стійкі сполучення слів, які не змінюються. ’ Бажаю доброго дня ’( желаю хорошего дня) не використовується як привітання.
Ванна Тазиковна• 29 июля 2022
Ответ дляПод пытками
Добрий день, це привітання.
Ви б хоч правопис почитали чи шо.
Перш ніж свої мнєнія тут писати.
Правильний варіант-добрий день.
А бажати доброго дня можна, як і гарного і вдалого і т д.
Ви б хоч правопис почитали чи шо.
Перш ніж свої мнєнія тут писати.
Правильний варіант-добрий день.
1)правила періодично змінюються, так що не не бачу нічого страшного в даному випадку. 2)І таки, да, приємніше чути і казати ’Доброго дня’, а це набагато важливіше правил. ’Добрий день! мені звучить якось кострубатіше...
На перекуре• 29 июля 2022
Ответ длямистерЛяпсус
нет, на западной, когда им говоришь ’Доброго дня’, отвечают ’Добрий день’ (сама так раньше говорила, я из Киева)
на моем предприятии филиалы в Ужгороде, Виннице, Львове, ИФ-все говорят доброго дня
Викасикрет• 29 июля 2022
Ответ дляВанна Тазиковна
У цьому, якщо вже прискіпуватися
Бо даний може бути, наприклад, Богом. Інший контекст – русизм.
Ответ дляМотылек
Я понимаю о чем вы, но нет. Даже официально ’чистые’ таковыми не являются. Все самые ходовые фразы, глаголы и т.д. даже в самой ’литературной’ форме - это, скорее всего, исковерканный простолюдинами исходник. Плюс заимствования, плюс плявление новых явлений, предметов и следовательно слов. Язык - живой организм. Он меняется, развивается. Если он чист и безупречен, то он либо мертв либо латынь)
Мотылек• 29 июля 2022
Ответ дляTammy21
Может и так.
Балаболка• 29 июля 2022
В ті дрімучі часи, коли я закінчувала школу, правильно було говорити і писати ’Доброго дня!’. І, як освічена людина, я так і говорю. Біда і тому, що захистити дисертацію з фізики, хімії, математики - досить проблематично. А от з філологією таких проблем немає, особливо щодо української мови. Правопис міняють частіше, ніж президентів. Маємо що маємо, таке...
ЖонДуан• 29 июля 2022
Это пару лет назад появилось, не только в Киеве, учителя в школах тоже так здороваются. Вроде это какие-то изменения внесли в правописание и теперь так правильно
Накладные мюсли• 30 июля 2022
Ответ дляkot trifon
Не думаю, що це залежить від регіону. У нас кажуть добрий день, тільки я зовсім не на заході і українську у нас не постійно чуєш. Та і я українською говорила тільки вдома
Мені дуже сподобалась українська в корсуні черкаської області. Не суржик, як часто у нас чуєш. А то у наших людей є тільки захід, коли про мову кажуть
ПодругаМужа• 30 июля 2022
Банальний узус ‒ реальний мововжиток, характерний для різних середовищ і не обмежений приписами літературної мови.
’гарного дня’ - від англійского have a good day...
Безникая• 02 августа 2022
Ответ дляХдеЯсь?
Доброго вечора, ми з України 🇺🇦Ось це як раз правильне звернення. В інших випадках Добрий ранок і добрий день.
Навпаки, є версія, що правильно лише Доброго ранку, а так добрий день та добрий вечір.
Але чула, як ставили це питання Фаріон і вона сказала, що немає значення.
Безникая• 02 августа 2022
Ответ длямистерЛяпсус
це - норми мови. доброго ранку - русизм
А як на мене, то добрий ранок більш схоже на русизм. Бо росіяни кажуть ’доброе утро’, а не ’ доброго утра’
Безникая• 02 августа 2022
Ответ дляОдни_мысли
Использую ’Вітаю’. И попробуй, оспорь.
Я теж, бо добрий день язик не повертається говорити після ранкових новин.
Безникая• 02 августа 2022
Ответ дляРевнивая жена
+1 Правила і мова не статичні, вони теж змінюються. Не розумію, чому ’Доброго ранку’ правильно, а ’Доброго дня/вечора’ ні. Мені нормально і зовсім не дратує, хоча знаю як правильно за правилами.
Хочу купити футболку з написом ’Доброго вечора, ми з України!’
Я не купила, бо не хотіла з помилкою
Чумачечая_• 02 августа 2022
Ответ дляБалаболка
Прелесть !!!
Лучше и ярче не напишешь .

Чумачечая_• 02 августа 2022
Ответ дляБезникая
Я не купила, бо не хотіла з помилкою
ого , всегда удивляли такие идеалисты )
Безникая• 02 августа 2022
Ответ дляЧумачечая_
ого , всегда удивляли такие идеалисты )
А меня удивляет, когда покупают с иностранными надписями свитшот,например, и там написано ’ мусор’ и т.п.