мистерЛяпсус• 29 июля 2022
А почему в Киеве все говорят "Доброго дня"?
Когда звонишь в какое-то учреждение или колл-центр? Ведь это суржик. "Доброго дня" нужно говорить только когда говоришь"Бажаю доброго дня", а когда здороваешься, нужно говорить "Добрий день". Этот суржик так режет слух...
Спасатель Малибу• 29 июля 2022
Ответ длямистерЛяпсус
в ИФО провели 4 месяца, там все говорят день
Подтверждаю. Были 3 месяца в черновицкой обл. Говорят день.
Mariya Prokhorova• 29 июля 2022
Ответ дляКисельная барышня
НІ. НІ НІ, ЧОМУ ВВОДИТЕ ЛЮДЕЙ В ОМАНУ????
Доброго ранку, але ДОБРІЙ ДЕНЬ
Добрий ! У вас помилка у слові )
Скомуниздила• 29 июля 2022
Ответ длямистерЛяпсус
нет, но очень хочется
А вы филолог? Ну вот просто интересно. Любите людей, а темка гнилая. Уже миллион раз филолги поясняли сокращение приветствий в литературном украинском украинском языке. Нормой и абсолютно приемлемым приветствием считается и ’ добрий день’ и ’ доброго дня’. Я думаю, ыилологи академического уровня и молодые даже авторы книг современных по правилам языка знают больше вас.
Смайлик• 29 июля 2022
Ответ дляbilochko
От ніби розумна людина, а не розуміє, що мова змінюється і змінюється кожен день і змінювалася раніше, це абсолютно нормальний процес для будь-якої живої мови.
Ми ж зараз не старослов´янською говоримо, слава богу
Я теж не бачу нічого поганого у використанні форми Доброго дня, якась вона привітніша, тим більше, дні у нас зараз не дуже добрі, але ми щиро цього бажаємо
Смайлик• 29 июля 2022
Ответ дляСкомуниздила
У троля была цель развести срач, от таких нарочитых «я коренная киевлянка, русскоязычная, украинцы, я вас люблю, люблю чистые языки» несёт болотом за версту)
Ответ дляСмайлик
Мене більше дивує непробивна впертість - от в книжці написано ’добрий день’ значить тільки так правильно і можна, а всі, хто говорить інакше (нехай їх навіть переважна більшість), то як вище написали - люди без освіти і треба їх виправляти
Свіжий приклад - переписали Атени замість Афін, я як говорила Афіни так і говорю, бо поки що цей топонім не прижився і мені буде дивно, якщо хтось буде мене виправляти, не кажучи про те, що це абсолютна безтактність
Пес Патрон• 29 июля 2022
Тому що добрий день-це, якщо я не помиляюся, було нещодавно введено новими правилами. Доброго дня якось милозвучніше.
Сигарный шланг• 29 июля 2022
заняться нечем вам -решили к фразе прицепиться,прицепитесь к депутатам например
Очень добрый аноним• 29 июля 2022
Ответ дляMs. Любмая жена
Не знаю, я тоже здесь спрашивала. Это не только в Киеве, везде. И в знаменитой фразе тоже..
В знаменитой фразе все ок, там ’доброго вечера’ и это литнорма.
Я такая - жду трамвая• 29 июля 2022
Задовбали ці трольні теми. Зараз всім слух ріже ’ Здравствуйте’, чи не так?
Майже всі мої знайомі з Харкова, півдня України перейшли на українську, про Київ взагалі мовчу. Тільки на ’Советчиці’ наблюдаю картину ’а русскій язик красівєє’. Тут половина тролів, чи тут люди іншої ментальності?
Белочкой зови• 29 июля 2022
Ответ длямистерЛяпсус
Но я стремлюсь к нейтив
Прилетайте в Майами, тут такая каша из акцентов и произношений )))
ДА да да• 29 июля 2022
Ответ дляХдеЯсь?
Доброго вечора, ми з України 🇺🇦Ось це як раз правильне звернення. В інших випадках Добрий ранок і добрий день.
Доброго ранку!
Але Добрий день! Добрий вечір!
Згадала колядку «Добрий вечір тобі, пане господарю!
Радуйся, ой радуйся земле
Син Божий народився»
Але Добрий день! Добрий вечір!
Радуйся, ой радуйся земле
Син Божий народився»
Забагаловка• 29 июля 2022
Ответ длямистерЛяпсус
я люблю чистые языки, без суржика
Во всех языках и во всех странах есть диалекты. Суржик воспринимаю тоже как диалект определенных территорий. Так сложилось значит исторически.
Алиса в стране Советчица• 29 июля 2022
Ответ длямистерЛяпсус
я люблю чистые языки, без суржика
А мне все равно, что вы любите
Очень добрый аноним• 29 июля 2022
Ответ длямистерЛяпсус
Ні, ’бажаю гарного дня’, чи ’бажаю приємного вечора’
Отлично, помогу Вам. Перед чи запятая не нужна в этом случае. Союз не повторяется, не начинает подчинённую часть и не использован в значение ’то есть’. Это самый простой случай употребления, запятая лишняя
Жирафовое варьенье• 29 июля 2022
Я тоже слышу именно Доброго дня, хотя это неправильно. Причём и сми используют
Очень добрый аноним• 29 июля 2022
Ответ длямистерЛяпсус
ця тема стосовно великих літер тут вже обговорювалась десь роки чотири тому, в мене були п´ятірки і з російської і з української, я навчалась в українській національній гімназії, якщо що
’Стосовно’ краще вживати до істот, а до неістот - ’щодо’, ’з приводу’ та ’про’ - універсальні. А от тут коми бракує, бо і повторюване, тобто розділовий сполучник. Про таку фігню, як чергування милозвучності -сь/ся не писала б, але ж Ви за нагадування.
СтелькаОТединицы• 29 июля 2022
Ответ дляЧумачечая_
т.е таки снова гордыня рулит ? ))))
тогда пусть так и будет ))
побудем снисходительными )))
Может и гордыня. Но, всякому пониманию свое время. Нравится автору молчаливо страдать от неправильного приветствия - ее выбор)
Меряю линейкой• 29 июля 2022
Ответ дляMs. Любмая жена
Добрий вечір, доброго вечора – згідно з правилами української мови обидва варіанти є правильними, хоча останнім часом все більше поширюється варіант «доброго вечора». До того ж він емоційно приємніший, тому що несе в собі не тільки привітання а й побажання. Хлопець зупинився і сказав: “Добрий вечір”. – Доброго вечора,- привіталися дівчатка. Батько зайшов в хату і сказав: “Доброго вечора”.
Шаленабджилка• 29 июля 2022
Суржиком це ви пишете
А Доброго дня- це побажання доброго дня
Добрий день - це просто констатація факту, що день добрий.
Зносьте тему , не позортесь
А Доброго дня- це побажання доброго дня
Зносьте тему , не позортесь
Все знаю вдоль и поперек )• 29 июля 2022
Ответ длямистерЛяпсус
нет, на западной, когда им говоришь ’Доброго дня’, отвечают ’Добрий день’ (сама так раньше говорила, я из Киева)
Ні, у нас на ЗУ говорять доброго дня. Це не суржик
Меряю линейкой• 29 июля 2022
Ответ дляШаленабджилка
Суржиком це ви пишете
А Доброго дня- це побажання доброго дня
Зносьте тему , не позортесь
А Доброго дня- це побажання доброго дня
Зносьте тему , не позортесь
Прочитайте правило у словниках))
Правильно - Добрий день (у називному відмінку).
Единорог помог• 29 июля 2022
Ответ длямистерЛяпсус
Понимаю вас, в Киеве все так говорят, но правильно ’Бажаю доброго дня’
Оце ви нудна
Шаленабджилка• 29 июля 2022
Ответ дляМеряю линейкой
Прочитайте правило у словниках))
СтелькаОТединицы• 29 июля 2022
Ответ дляБелочкой зови
Тсссс) Не расстраивайте автора еще больше)
ЛижТолько• 29 июля 2022
Ответ длямистерЛяпсус
Старанно.
Во Львове все говорять ’Доброго дня!’, ’Доброго вечора!’. А если говорят ’Добрий день!’ - почти наверняка приезжие.
Наездница• 29 июля 2022
Ответ длямистерЛяпсус
По контексту понятно, что ’бажаю’, поэтому его опускают.
Только тупому не ясно, что человек бажає, и ему тогда режет слух
Коленная ложечка• 29 июля 2022
Ответ дляХдеЯсь?
Як раз правильно ’Доброго ранку’, а далі ’Добрий день’ та ’Добрий вечір’. Подивіться роз´яснення з цього приводу Олександра Авраменка.
Навіть приклад він приводить:’Добрий вечір, пане господарю...’