мистерЛяпсус• 29 июля 2022

А почему в Киеве все говорят "Доброго дня"?

Когда звонишь в какое-то учреждение или колл-центр? Ведь это суржик. "Доброго дня" нужно говорить только когда говоришь"Бажаю доброго дня", а когда здороваешься, нужно говорить "Добрий день". Этот суржик так режет слух...
Зажуженная Жужжа• 29 июля 2022
Ответ длямистерЛяпсус
Понимаю вас, в Киеве все так говорят, но правильно ’Бажаю доброго дня’
Нет, не правильно

Безберлоги.ру• 29 июля 2022
Ответ длямистерЛяпсус
я люблю чистые языки, без суржика
Хотите сказать что вы не пользуетесь всеми новыми словами особенного английского происхождения, которые сегодня так резко вошли в разговорную речь?
Единорог помог• 29 июля 2022
Ответ длямистерЛяпсус
це - норми мови. доброго ранку - русизм
Це не є русизм можливо, не притаманно для укр мови, але оскільки будь яка мова жива, то непритаманне стає притаманним та повсякденним.
Наприклад, в англ мові з,явилося нове слово-меганмаркл. Знаєте?
Асталависта бэйби• 29 июля 2022
Ответ длямистерЛяпсус
это суржик и русизм
А русизм в чем? По-русски тоже нужно говорить : добрый день
Зажуженная Жужжа• 29 июля 2022
Суржик она не любит... Где говорят чистым литературным...в больных фантазиях?
Коко На Страже• 29 июля 2022
Вчити інших будете лише після того, як самі почнете говорити/писати українською.
А поки що українці якось самі розберуться між собою.
І так, український суржик в Києві - це вже суттєво краще, ніж москальська мова.
До побачення і нехай щастить.
ЛижТолько• 29 июля 2022
Ответ длямистерЛяпсус
це - норми мови. доброго ранку - русизм
Так на русском ’Добре утро!’ - констатація факта. Как ’Доброго ранку!’ - может стать русизмом.
ВундерКИНГ• 29 июля 2022
Ответ дляbilochko
От ніби розумна людина, а не розуміє, що мова змінюється і змінюється кожен день і змінювалася раніше, це абсолютно нормальний процес для будь-якої живої мови.
Ми ж зараз не старослов´янською говоримо, слава богу
Та ви невідомо якою мовою говорите. :)
Катастрофа• 29 июля 2022
Ответ дляinneska-85
Никто не говорит ’бажаю’.просто Добрий день, и просто Добрий вечір.
Чого це ніхто не говорить? Ви ніколи не чули -бажаю доброго дня!»?
Я теж зараз кажу Добрий день, я про те, що цей ролик, як правильно казати зараз дуже популярний. Автор його побачила і вирішила нас тут здивувати.
Я до цього ролика теж не знала, як правильно))))

Физрукая• 29 июля 2022
Ответ длямистерЛяпсус
Доброго ранку - вірно
Вірною може бути дружина, а відповідь - правильною.
П.С. якщо бажаєте подискутувати, то зразу до Авраменка, я вам його слова навела.
Ви теж недосконала, застосовуєте ’не ті’ вислови, то що ж вам може різати слух?)))
bilochko• 29 июля 2022
Ответ дляВундерКИНГ
Та ви невідомо якою мовою говорите. :)
Дуже цікава ваша думка і оцінка, і як я без неї жила раніше
Мизимец• 29 июля 2022
Я так не говорю, это не правильно, но очень часто слышу
Здрасьтенька• 29 июля 2022
Ответ длямистерЛяпсус
они всегда могут начать говорить правильно, я тоже делала много ошибок
А ви когда молодеж говорит рофлить флексить, краш и т д... Тоже полдбегаете и спрашиваете зачем они так говорят и и это не правильно?! Я по русски говорю добрый день, по украински доброго дня. Мне так милозвучней.
Асталависта бэйби• 29 июля 2022
Ответ длямистерЛяпсус
ця тема стосовно великих літер тут вже обговорювалась десь роки чотири тому, в мене були п´ятірки і з російської і з української, я навчалась в українській національній гімназії, якщо що
Коми теж лінуєтеся ставити? ’якщо що’ - це взагалі що таке? Русизм
Катастрофа• 29 июля 2022
Ответ дляМизимец
Оказывается правильно два варианта. Это как кофе он и оно, это как в українській мові великий зал і велика зала
Учиться нам ещё и учиться.
EllyM• 29 июля 2022
Ответ длямистерЛяпсус
это суржик и русизм
Це розмовна мова, а не суржик чи русизм.
Папобус• 29 июля 2022
ДОБРИЙ РАНОК ЧИ ДОБРОГО РАНКУ

Вітаючись зранку, слід уживати родовий відмінок (відповідає на питання: кого? чого?) – тобто говорити «доброго ранку». Тоді як вдень та ввечері використовується називний відмінок (відповідає на питання: хто? що?) – «добрий день» та «добрий вечір».
Я не в теме• 29 июля 2022
Ответ дляХдеЯсь?
Доброго вечора, ми з України 🇺🇦Ось це як раз правильне звернення. В інших випадках Добрий ранок і добрий день.
Нет - совсем не так. Доброго ранку! - желают же, но Добрий день! и Добрий вечір!
Вспомните, Добрий вечір тобі, пане господарю!... Радуйся!....
Непонятно• 29 июля 2022
Дякую. Буду знать

ЛижТолько• 29 июля 2022
Ответ дляbilochko
Ще й у приклад, як правильно говорити, наводить словник, якому більше 60 років. А мова змінюється і розвивається під впливом реалій. І як балакає більшість, з часом стає нормою.
НАТАЛІЯ.КИЇВ• 29 июля 2022
Ответ дляХдеЯсь?
Доброго ранку
Добрий день
Добрий вечір
Точная копия плова• 29 июля 2022
Ответ длямистерЛяпсус
вот еще

https://obolon.kyivcity.gov.ua/news/12663.html
Вчителька на уроці української мови пояснювала дітям, що правильно казати ’Доброго ранку’, а не ’Добрий ранок’, але якщо вітатися вдень або ввечері, то правильно буде ’Добрий день’ і ’Добрий вечір’, а не ’Доброго дня’ і ’Доброго вечора’. НУШ 4й клас
Леннон_Жив!• 29 июля 2022
Боже, який загон
Повчати про правила української при цьому кажучи «я російсько мовна» і не використовуючи ту саму українську.
Ще й до чого причепитися, до «доброго дня» . До чого тут взагалі русизм? Це розмовна форма привітання-побажання.
І ні, «доброго дня» це притаманно не тільки Києву, а і Дніпру, і Одесі і навіть містам Західної частини України.
Маманя• 29 июля 2022
Дякую за тему
Marishy4ka• 29 июля 2022
Ответ длямистерЛяпсус
Доброго ранку - вірно
Вірно в цьому значенні не можна вживати. Потрібно вживати - ’правильно’. Це є у ваших посиланнях))
Лыжи со вспышкой• 29 июля 2022
Ответ длямистерЛяпсус
это суржик и русизм
чому ви так вирішили?
Лыжи со вспышкой• 29 июля 2022
Ответ дляСтелькаОТединицы
)Понимаете, мы здесь не можем оценить ваш идеальный украинский по той причине, что вы его не используете. Тем самым не даете возможности другим научиться этой самой правильности.
Ахаха)) 💯
Лыжи со вспышкой• 29 июля 2022
Ответ длямистерЛяпсус
Бажаю доброго дня це прощання, а вітання добрий день, якщо сказати доброго дня це не русизм.
Леся Українка• 29 июля 2022
Ответ длямистерЛяпсус
нет, на западной, когда им говоришь ’Доброго дня’, отвечают ’Добрий день’ (сама так раньше говорила, я из Киева)
Это только на западной. И то через раз. Мне и «доброго» желали. А вообще если быть окровенными, то на западной с вами скорее поздороваются словами «Слава Ісусу Христу», сокращенно «слава Ісу» , а не по светски.

А еще где-то до 40 дней после Пасхи они говорят «Христос воскрес».
Сливочная пенка• 29 июля 2022
Я знаю що правильно буде добрий день, але завжди кажу доброго дня і ранку, бо це моє особисте побажання людині, з котрою вітаюся
І так, суржика в мові багато, так повелося, що літературною мовою люди в нас спілкуються в діловій сфері, а суржик, то реальна, повсякдення)