Катька Пушкарева• 09 августа 2022
Подвал, погреб как на украинском будет? Ступеньки вниз, сверху земля горбом,
крутится на языке
Леди_на_драндулете• 09 августа 2022
ЛЬОХ (спеціально обладнане приміщення в землі для зберігання запасів продуктів, перев. овочів і фруктів), ПО́ГРІБ, ПОГРЕ́БИ́ЦЯ, ПИВНИ́ЦЯдіал. (перев. для зберігання напоїв); ГЛИ́БКАдіал.;ЛЬОДО́ВНИК, ЛЬОДО́ВНЯ
СССРовна• 09 августа 2022
Ответ дляoboeva
Ещё яма с крышей для буряка ,тоже свое название было.
То просто яма.
СССРовна• 09 августа 2022
Ответ дляZelenkа
О, теж таке слово чула, вірніше, читала в оповіданнях
Стодоля це не підвал. Це клуня.
Капитошечка• 09 августа 2022
Ответ дляАноним_Галя
Стодоля? В Ив-Фр обл так говорили.
Стодоля для молотьби зерна
Леди_на_драндулете• 09 августа 2022
Синоніми погріб: Бджоляник (для зимівлі бджіл), бджолярня, бункер (ірон.) винарня, глибка, зимовик (погріб, куди ставлять вулики на зиму), квасник, лодярник, льодярня, льох, пивниця, підвал, підземелля, підземок, погребиця, погребник, погребня, погрібець, погрібник, погрібняк, поклінець, пригребиця, склеп, темник, темничок, холодник, холодниця; цюпа, яскиня (діал.)
СССРовна• 09 августа 2022
Ответ дляАноним_Галя
Стодоля? В Ив-Фр обл так говорили.
Стодоля це клуня, де зберігали снопи, збіжжя, це наземна частина. А льох - підземна.
Играюся• 09 августа 2022
Ответ длягодовасик
Удалено администрацией...
Збагачуючи українську, ви хотіли сказати
Женщинас• 09 августа 2022
Синоніми: підвал
іменник (Синоніми):
основа, підвал, підвалини, підвальне приміщення, фундамент, цокольний поверх, винний погріб, комора, льох, пивниця, погріб, засклеп, звід, сховище, небозвід
іменник (Синоніми):
Янгол в камуфляжі• 09 августа 2022
я з кіровоградської області. у трьох селах де мої родичі ,кажуть Погріб.
Аноним_Галя• 09 августа 2022
Ответ дляИграюся
Полонізуючи:)
УраганнаЯ• 09 августа 2022
Ответ дляСССРовна
Стодоля це не підвал. Це клуня.
ахах))
уверена, сейчас полфорума впало в ступор от вашего объяснения. особенно горожане, особенно не читающие укр. книг
Главный котик• 09 августа 2022
Ответ дляКатька Пушкарева
Дверь, потом ступеньки, вот помню, как то странно звучит
Саме таке у свекрухи - погреб каже.
Зоркая Зорро• 09 августа 2022
Ответ дляdulenok
я кроме слова ’підвал’ других и не слышала. Клуня - очень понравилось :)
Анекдот є на цю тему. З міста донька приїхала в село, мати її нагодувала, а донька каже: Мамо, а десерти?
А мама відповідає: Та як завжди, за клунею)
Женщинас• 09 августа 2022
Я з Тернопільщини. У нас кажуть льох.
А нижній поверх заглиблений в землю - сутерини. Такий часто служить підвальним приміщенням, або літнею кухнею.
Играюся• 09 августа 2022
Ответ дляАноним_Галя
Полонізуючи:)
Вінничину ж не сполонізували, як і Київщину
Тоска в носках• 09 августа 2022
Ответ дляdulenok
клуня і підвал це різні будівлі. Клуня це скоріш сільгосп приміщення для зберігання сіна, інструментів, і т д
СССРовна• 09 августа 2022
Ответ дляУраганнаЯ
ахах))
Всмисле? Ви про клуню?
Я думала всі знають і читали укр.літературу
Без Баяна• 09 августа 2022
Ответ дляКатька Пушкарева
Нет, так никто не говорит в селах
Как раз так и говорят!