Катька Пушкарева• 09 августа 2022
Подвал, погреб как на украинском будет? Ступеньки вниз, сверху земля горбом,
крутится на языке
Фенте Фря• 09 августа 2022
Ответ дляКатька Пушкарева
В Гугле такого слова нет, ну хоть бы кто то вспомнил, хоть бери звони тете
Звоните тёте - мне интересно
Вкаблучках• 09 августа 2022
Ответ дляЗоркая Зорро
Анекдот є на цю тему. З міста донька приїхала в село, мати її нагодувала, а донька каже: Мамо, а десерти?
А мама відповідає: Та як завжди, за клунею)
KaterionOK• 09 августа 2022
Ответ дляКатька Пушкарева
Телефонуйте! Всім тепер цікаво, що то за слово!
Майданщица• 09 августа 2022
Ответ дляКатька Пушкарева
Нет, так никто не говорит в селах
Бабушка всегда говорила льох, ксати село в Винницкой области
Сирожено_пирожено• 09 августа 2022
Ответ дляКатька Пушкарева
Дверь, потом ступеньки, вот помню, как то странно звучит
Цю частину погріба у нас називають пригребиця
УраганнаЯ• 09 августа 2022
Ответ дляСССРовна
Всмисле? Ви про клуню?
Я думала всі знають і читали укр.літературу
нет. была тут тема, и не одна, про всякие слова и диалекты. многие не знают обычных литературных слов. и не какой-то там ’реманент’ или ’клуня’, а самых простых, которые всем известны, казалось бы.
Женщинас• 09 августа 2022
Ответ дляСССРовна
Стодоля це клуня, де зберігали снопи, збіжжя, це наземна частина. А льох - підземна.
В нас кажуть стодолА. А вкінці
Отполированный Артем• 09 августа 2022
Ответ дляКатька Пушкарева
Нет, так никто не говорит в селах
Говорять, Він.обл
Сирожено_пирожено• 09 августа 2022
Ответ дляИграюся
Збагачуючи українську, ви хотіли сказати
Ну да, русский -засоряют, а польский и венгерский -збагачують. А в чем разница?
УраганнаЯ• 09 августа 2022
Ответ дляЗоркая Зорро
Аби не зросійщення
причем в самом русском полно слов польского, немецкого и т.д. происхождения. никогда не понимала эти выпады от россиян в сторону укрмовы (насчет типа выдуманного языка-диалекта. в котором они ни бум-бум). своего бревна не видно же.
Ламборджини• 09 августа 2022
Ответ дляКатька Пушкарева
Нет
Були в Прикарпатті, то там кажуть пивниця. У нас погріб
УраганнаЯ• 09 августа 2022
Ответ дляЕтитьская богомышь
Ляда?
разве ляда - это не сама горизонтальная дверь в полу?
Етитьская богомышь• 09 августа 2022
Ответ дляУраганнаЯ
Не знаю
Просто решила поучаствовать в беседе)
Голубая фишка• 09 августа 2022
Ответ дляmarata
Кагата на Вінниччині зветься ))
І на волині кажуть КАГАТА. Типу, ’треба буряки в кагату скласти’...
Снегопадка• 09 августа 2022
Ответ дляКатька Пушкарева
Нет, так никто не говорит в селах
Житомирська область каже льох
постою_послушаю• 09 августа 2022
Ответ дляУраганнаЯ
ахах))
уверена, сейчас полфорума впало в ступор от вашего объяснения. особенно горожане, особенно не читающие укр. книг
Авторе, може льодник?
постою_послушаю• 09 августа 2022
Ответ дляУраганнаЯ
Мої улюблені теми
Янгол в камуфляжі• 09 августа 2022
автор,телефонуйте тітці. Бо вже три сторінки чекають як у вас погріб називається)
Играюся• 09 августа 2022
Ответ дляСирожено_пирожено
А як російська може збагачувати українську, старшу за неї на декілька століть? )
Нема у нас історично ’русского діалекту’, як є галицький, наприклад
Морковку дай• 09 августа 2022
Ответ дляЕтитьская богомышь
Ляда?
Ну , ляда - это , скорее , дверка , крышка погреба .
’ЛЯ́ДА, и, жін.
1. Рухома покришка, дверцята, що прикривають отвір всередину чого-небудь. Він хижку з лободи зліпив Та ще з огудини дві ляди Неначе двері притулив (Леонід Глібов, Вибр., 1951, 195); Підняла [Ася] з землі важку дубову ляду і зручно спустилася в отвір (Олесь Досвітній, Вибр., 1959, 423); Засмаглий танкіст відкривав гримучу і ковану ляду (Микола Бажан, Нашому юнацтву, 1950, 12); * У порівняннях. Глухо, наче ляда підземелля, грюкнули ковані залізом двері (Петро Колесник, Терен.., 1959, 261);
// Отвір, люк з такою покришкою, дверцятами. Нав´язавши брудну ганчірку на палицю, я виставив її в ляду. Кілька куль пронизало її одразу (Юрій Яновський, II, 1958, 72); Венцель провів нас у підвал, до якого була ляда з кухні (Василь Минко, Вибр., 1952, 337);
// Покришка, якою закривають скриню; віко. [Трохим:] Панове громадо! Нещастя сталось — батька убила ляда од скрині!.. (Марко Кропивницький, IV, 1959, 235); Вона підняла ляду скрині, дістала ряднину (Семен Скляренко, Святослав, 1959, 82). ’
’ЛЯ́ДА, и, жін.