--Елена--• 26 августа 2022

Податки з допомоги біженцям.

​​Чи мають українські біженці сплатити податки з отриманої допомоги?

Положення чинного податкового законодавства дійсно вказують на те, що отримані від іноземних урядів грошові кошти українські біженці мають задекларувати.

Декларацію щодо отриманих у 2022 році грошових коштів необхідно подати до 1 травня 2023 року. Також українці мають сплатити податок на доходи фізичних осіб у розмірі 18% і військовий збір у розмірі 1,5%.

Податок і збір щодо отриманих у 2022 році грошових коштів слід сплатити до 1 серпня 2023 року.

Наприклад стосовно грошових виплат, що свого часу через програму «єПідтримка» отримували громадяни України, зокрема ті, які працювали на територіях, де велися активні бойові дії (6500 грн), Державна податкова служба України роз’яснювала, що такі виплати не оподатковуються.

🔹А от ситуація з фінансовою допомогою за кордоном не визначена.

Скоріше за все, до до кінця року вона буде вирішена шляхом внесення відповідних змін до податкового законодавства.

🔹Інше питання, яке виникає у зв’язку із цією ситуацією: яким чином податкові органи України дізнаються про отримання українськими громадянами грошових коштів від закордонних урядів?

Однак, за прогнозами Міністерства фінансів України, такий механізм запрацює в Україні лише у 2024 році (тобто буде здійснений обмін інформацією за 2023 рік).

Таким чином, щоб достовірно визначити коло громадян України, які отримали відповідні виплати, та суму таких виплат, податковим органам, доведеться робити відповідні запити до іноземних держав щодо осіб, які отримали тимчасовий прихисток, та отримані ними виплати.

Враховуючи кількість переміщених осіб, обсяги такої роботи та інформації є надзвичайно великими, а тому не факт, що українські податківці будуть вдаватись до таких заходів.

У будь-якому випадку, сподіватимемось на розумність нашої держави в цьому питанні та його вчасне врегулювання на законодавчому рівні.

🔰ПІДПИСАТИСЯ
Нема слів.Особливо у тих,хто залишився без нічого.
ksusha1155• 26 августа 2022
Знову всепропало? ці кошти не будуть оподатковуватися, там смішні суми і уникнення подвійного оподаткування. Декларуватись так.

Анна-3f64• 26 августа 2022
Декларування і оподатуквання це як небо і земля. Виплати біженські, по безробіттю, на дітей, пенсії і тд це соціальні виплати і не оподатковуються
Анна_Бель• 26 августа 2022
І навіть ФОПи меньше платять...
автор --Елена-- • 26 августа 2022
Ответ дляksusha1155
Смішні суми? На маму і дитину біля 600 евро на місяць,на руки 55 на людину,але загальна сумма не зовсім і мала.
ksusha1155• 28 августа 2022
Ответ для--Елена--
-житло і їжа.