Оцененная• 03 сентября 2022
Дівчата українки, чому ви говорите слова Страхівка і Згідна?
Це ж не правильно так висловлюватися. Мене суржик так не добиває , як ці два слова. І вже мільйон разів це обговорювалося, а ви так і продовжуєте говорити з помилками.
Дон Пэдро• 04 сентября 2022
Ответ дляchaechka_
Не має слова в українській мові «пусто» вивчіть мову спочатку.
Немає слова ’пусто’ в українській мові, спершу вивчіть мову.
Ось як мало були побудоване дане речення. Ви зробити три помилки і граматичні і лексичні.
Ой, гляньте-но, в панюсі корона впала)))
Здрасьтенька• 04 сентября 2022
Ответ дляОхиИВздохи
Я все життя розмовляю російською. Зараз намагаюся багато читати з сином українською. Найкраща практика як на мене.
А ви ж теж російськомовна? Україномовні зазвичай кажуть ’мовою’, а не ’на мові’.
Я писала нижче, що більше говорила російською. От уже Шерлок ) прочитала мою відповідь, а тоді приплела синтаксичний аналіз ) читання - мало, тільки практика дає результат. Син тим більше не вивчить, лише з читання, але при тому повсякденним вжитком російської. І де я писала ’на мові’?
Розавенная• 04 сентября 2022
Ответ дляОцененная
Суржик потіряла ще нічого, а ось згідна і страхівка це для мене межа в усьому , я прям не можу втриматись як чую таких людей.
Взагалі-то можна використовувати два варіанта: згодна і згідна
ОхиИВздохи• 04 сентября 2022
Дівчата, поки тут така компанія зібралась, запитаю.
Чи вірно казати ’я завтра йду на працю’ або ’хто завтра може вийти на працю замість мене?’. Мені здається все ж таки вірно ’на роботу’ в цьому контексті.
Дон Пэдро• 04 сентября 2022
Ответ дляОхиИВздохи
Звісно що ні, це москалі паляться через гугл-перекладач. Ходять на працю і не мають сечі терпіти ці борошна
Янка-угомонись• 04 сентября 2022
Ответ дляОхиИВздохи
Можна ж дієслово використати. Завтра йду працювати. Хто може попрацювати замість мене.
ОхиИВздохи• 04 сентября 2022
Ответ дляЗдрасьтенька
Син щебече солов´їною краще за мене, бо у садочку-школі достатньо мовного середовища. Я стою на варті саме чистої, літературної мови. Для цього і читаємо. Бо перли вчителів-вихователів тут вже всі бачили...
Ответ дляДон Пэдро
А що село це погано? В вас явно в сім´ї кацапи завалились)) це вони зневажають селян. Вам не соромно?
Кацапів не має,є українці і поляки.Нічого поганого в сільських мешканцях не бачу,крім того,що вони говорять суржиком і впевнені що вони праві.А ви,дамочка, дуже агресивна
ОхиИВздохи• 04 сентября 2022
Ответ дляДон Пэдро
Дякую. Так і думала, та вирішила уточнити, бо вже дуже часто чую таке. Перукар веде сторіз в інстаграм і каже ’йду на працю’, наче йде кувалдою махати.
Янка-угомонись• 04 сентября 2022
Ответ дляchaechka_
Немає.
ПушАпница• 04 сентября 2022
А коли ви одружуєтесь, що вас питають… « Чи згідна ти бути з ним в горі і радості?
Наче так кажуть
Начальник Анонимов• 04 сентября 2022
Ответ дляchaechka_
Недавно сидела в кафе и слышала как девки бурно обсуждали русскоговорящих.Не буду вдаваться в подробности бычьего разговора,но вот отрывок из ихнего разговора «Я Зара одійду,якщо начнеться дождь,я буду в бісєдці»
это же какими конечными нужно быть,чтоб так ломать язык? Если что,я с ЗУ,тут родилась и все мои предки и живу и всю жизнь в быту говорю на русском.На украинском разговариваю когда собеседник говорит на украинском и только чистым украинским языком
Що то у вас за предки російськомовні? Невже кгбісти?
Ответ дляОцененная
Мені просто цікаво, бо є такі люди, якім уже не раз робили зауваження, вони ж явно погуглили і зрозуміли, що таких слів не має і продовжують так само говорити.
ЯкІм??? Як кажуть, а судді хто? Взагалі, авторе, мова - це жива структура, розмовний стиль допускає і жаргонізми, і діалектизми, й відбиток індивідуальності спікера)
сЛАдКОежКА• 04 сентября 2022
Ответ дляФорс мажор
каждый рабочий день выслушиваю суржик.
моторна лодка
офісний стул на колісиках
и тэдэ и тэпэ
моторна лодка
офісний стул на колісиках
и тэдэ и тэпэ
Ступенки, вуші, кілька, сахарь, кровАть, памідора
гражданинГрубиян• 04 сентября 2022
Ответ дляДон Пэдро
Зачем ей учить мову? Может она не хочет и ей это не нужно
Янка-угомонись• 04 сентября 2022
Ответ длягражданинГрубиян
Так нащо іншим наказує вчити?
Девальвация• 04 сентября 2022
Ответ дляТыЧиНеТЫ
Страхування
так страхування це ж страхование
а страховка?
Не будь КакСвета• 04 сентября 2022
Ответ дляОцененная
Автор, ви б погуглили, перед тим, як «страждання» розпочинати.
Чупокабра• 04 сентября 2022
Ответ дляпу_пугренчик
тоді і будемо балакати на руському, шобі вас не бесюкати.
Та ні, говоріть будь- ласка українською, як в Полтаві. Там вважається правильна укр мова
Правильно говорити і згідна, і згодна, якщо ми даємо згоду). Наприклад: я згідна вийти за тебе заміж).
Проте, тільки - згідна з оригіналом копія.
А в значенні солідарності ми говоримо згодна або згоден. Наприклад: я з тобою згодна, що не варто зловживати солодощами і т.д.
Не будь КакСвета• 04 сентября 2022
Ответ дляОцененная
Я за нього забула, стілець це круто
А стілець вам вже чим не вгодив?
Здрасьтенька• 04 сентября 2022
Ответ дляНачальник Анонимов
Та 100%. Якщо на ЗУ, і говорить російською, то з родини військових, яких завезли в радянські часи. А що то за військові, звідки, - то ще питання
Дон Пэдро• 04 сентября 2022
Ответ длягражданинГрубиян
Це вона написала мені. Я просто виправила помилки в її реченні. Це в неї корона на голові, а я, бачте, суржиком балакаю)))
Здрасьтенька• 04 сентября 2022
Ответ дляОхиИВздохи
Мова, як і людина, живе і міняється. Тому те, що вам здається суржиком, може ним і не бути насправді. Щоб так дойоб#сь до дрібних помилочок, треба бути або лінгвістом, або злою занудою. Чомусь я думаю, що ви не лінгвіст