Ирина Ирина 3003• 05 сентября 2022

Збираюся в Україну

Доброго дня,чи були у вас або у ваших знайомих випадки,що їх не пускали назад до Польщі?Перший раз повертаюся на три дні в Україну,в Польщі з Марта,дні безвіза закінчилися,маю закордонний паспорт ,Мобиватель в телефоні,прописка Луганська обл.В Польщі залишаться моя шестирічна дитина з бабусею...Дуже переживаю,але треба вирішити деякі питання і побачити старшого сина..Відпішіться,хто їздив?Перевіряють жінок,бо я ще медсестра...боюся що якщо зараз не поїду,то потім мені дорога буде закрита...
одежда для собак• 05 сентября 2022
да, лучше сейчас

Lykris• 05 сентября 2022
Маєте Песель?Якщо біометрія закінчилась в Польщу назад не впустять!
автор Ирина Ирина 3003 • 05 сентября 2022
Ответ дляLykris
Маю песель статуса Укр
Lykris• 05 сентября 2022
Ответ дляИрина Ирина 3003
Маю песель статуса Укр
Тоді без проблем, жінок на кордоні ніхто не затримує
Спогад• 05 сентября 2022
Якщо зараз, та не надовго, то можливо ще повернутися в Україну, а потім знову виїхати до Польщі.
По закону Ви на це маєте право.
Ответ дляСпогад
По закону Ви на це маєте право.
Мені на три дні
irina garna• 05 сентября 2022
За офіційною інформацією від прикордонної служби, у вас має бути додаток diia.pl

💥‼️ УВАГА! ВІЛЬНИЙ ПЕРЕТИН КОРДОНУ В УКРАЇНУ, В ЄС ТА КРАЇНИ ШЕНГЕНСЬКОЇ УГОДИ ДЛЯ ВОЄННИХ МІГРАНТІВ.💥‼️

_______________________________________________________________________

#дія #додаток #перетин_кордону

🆕 Сьогодні маємо новину, котра раз і назавжди дасть відповідь на сотні запитань громадян України, що прибули до Польщі після 24.02.2022р., на предмет можливості виїжджати до України та інших країн Шенгенської угоди після завершення 90 днів перебування в Польщі.

Сайт прикордонної служби Польщі розмістив на своїй сторінці офіційну інформацію про те, що Європейська Комісія повідомила про нові види на проживання, виданих у зв´язку з війною в Україні.

В каталог видів на проживання були додані наступні:

🔰 електронний документ в мобільному додатку diia.pl (mObywatel), що підтверджує статус тимчасового прихистку іноземця згідно art. 2 USTAWY z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa

🔰 свідоцтво про тимчасовий захист, видане начальником управління у справах іноземців громадянам третіх країн, крім України.

Вищезазначені документи протягом терміну їх дії разом з дійсним проїзним документом (паспортом) дають право:

✅ перетинати зовнішні кордони ЄС і внутрішні кордони країн Шенгенської угоди,

✅ перебувати на території Польщі протягом терміну дії документу,

✅ перебувати на території інших країн Шенгенської угоди до 90 днів протягом останніх 180 днів.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

🆕Простими словами… Цей електронний документ в додатку diia.pl (mObywatel) підтверджує статус тимчасового прихистку та надано його на рік часу від дати реєстрації в цьому додатку, але не довше, аніж до 23.08.2023р. Єврокомісія визнала саме цей польский вид документу і прирівняла його до виду на проживання (як довгострокові ВНЖ/карти побиту).

‼️ ЦЕ ОЗНАЧАЄ, ЩО ГРОМАДЯНИ УКРАЇНИ З ТАКИМ ДОДАТКОМ, ДОКУМЕНТОМ В НЬОМУ ТА ДІЮЧИМ ЗАКОРДОННИМ ПАСПОРТОМ МОЖУТЬ ВІЛЬНО ПЕРЕСУВАТИСЯ КРАЇНАМИ ШЕНГЕН УГОДИ В РАМКАХ 90 ДНІВ В ПІВРІЧЧІ (90/180). ‼️

🟣 Тобто якщо ви, наприклад, у березні приїхали до Польщі і на сьогоднішній день пробули в Польщі більше 90 днів, то можете виїхати до інших країн Шенген угоди у свої бажані відпустки та відвідати родичів у інших країнах.

⛔️ Слідкуйте, щоб такі поїздки сумарно були не більше 90 днів за останні півроку (це як принцип підрахунку безвізу). Користуйтесь шенген-калькулятором для зручності розрахунків - https://ec.europa.eu/assets/home/visa-calculator/c...

⛔️ Не забувайте при цьому, що один виїзд не може бути довший, аніж 30 днів підряд, інакше статус буде втрачено.
Alice_Sherman• 05 сентября 2022
Едьте только поездом.

Есть такой блогер на тик токе Олена Дихтяр, она юрист.
Ей уже несколько людей написали, что водители автобусов просто не садят в автобус, если ты беженец. Просто повысаживали людей - типа их на границе завернут так как безвиз кончился.

https://vm.tiktok.com/ZMNwAQuhc/
Ответ дляirina garna

#дія #додаток #перетин_кордону

Дякую,Дія Пл в мене є

irina garna• 05 сентября 2022
Ответ дляИрина Ирина 3003
Дякую,Дія Пл в мене є
Тоді проблем не має бути, теж саме мені 1 вересня прикордонники в аеропорту Польщі розказували.