* * * * *
Мене, україномовного українця, ЗАВЖДИ прєтісняла російська мова.
Так було завжди.
Мене прєтісняла російська, коли ще малим я не міг дивитися українських мультиків, бо були лише російські.
Мене прєтісняла російська, коли нас змушували в школі читати депресивну російську літературу.
Мене прєтісняла російська, коли мене демонстративно не хотіли обслуговувати в київській кав’ярні, бо я говорив українською.
Мене прєтісняла російська, коли в Одесі я не міг замовити таксі, бо операторка не розуміла українською фрази “можна машину до Деребасівської”, а в Херсоні зверхньо кривляли мою мову.
Мене прєтісняла російська, коли мої однокласнники, приїхавши на літо з Києва гаварілі па-рускі, “патамуша мнє так удобнєй, панімаєш”?
Мене прєтісняла російська, коли я закінчивши університет, не міг знайти жодного україномовного журналу в Києві, щоб пройти стажування.
Мене притєсняла російська, коли служба підтримки Розетки, адміністрації готелів чи УкрЗалізниця відмовлялися обслуговувати мене українською.
І я відверто шокований, коли зараз говорять про якесь обмеження прав російськомовних.
Серйозно? Всіх все влаштовувало, коли було навпаки? Чому тоді не було такого обурення?
Нагадаю, українська знищувалася століттями і лише зараз почала справді розвиватися.
Нагадаю, що росіяни на окупованих територіях в першу чергу спалюють наші книжки та замінюють україномовні знаки.
Мені здається, ми інколи буваємо надто толерантними, а треба відстоювати своє.
Якщо не забули – досі триває війна з роsією.
Ніхто не забороняє розмовляти російською в побуті, але якщо комусь незручно творити контент українською, вони можуть переїхати на чудову країну трішки східніше, де тою мовою говорять, і не засмічувати наш інформаційний простір.
Я живу в Україні, у нас є своя чудова мова, роsія напала на нашу країну, тому:
мені незручно російською
і для мене є різниця,
особливо зараз, коли ми обираємо своє майбутнє.
Автор: Ivan Baidak
Так було завжди.
мені незручно російською
і для мене є різниця,
Автор: Ivan Baidak
Ответ длянова_Я
А вообще (напишу по-русски) - ну нормальный же народ, неплохие же люди эти россияне, ну откуда в них взялся этот шовинизм и как вообще так - напасть на украинцев? В голове не укладывается. А могли же быть нормально по-соседству, как те же чехи и словаки, сербы и хорваты. Живут же, нормально - по соседски.
400 років росіяни вбивали українців і знову вбивають
вчіть історію
1234svetsvet• 25 октября 2022
Ответ дляМаргаритаЛьвовна
вы же сами с успехом коверкаете русский и допускаете ошибки в нем. зачем?
Естественно специально :)
На самом деле в школе толком русского не было. Один язык знаешь грамматику, а на другом разговариваешь.
Но до явного специального коверкания не опускаюсь.
Anas tasia• 25 октября 2022
Ответ дляГл@ша
Дівчата україномовні з народження, в кого було таке? Пам´ятаю як дійсно ламали починаючи з університету, викладаючи виключно російською, а у школі я вивчала українську, в побуті також лише українська, а ще пам´ятаю як вперше купувала сірники й у мене запитали що це таке
Мені тоді так дивно було.
Мене особливо не притісняла мова. В дитинстві на ТБ були мультики українською мовою, фільми та різні телепередачі.
В школі я вчила зарубіжну, в т.ч і російську літературу. Вчила російську мову, але й вчила і англійську в тому числі.
УкрЗалізниця чи Розетка ніколи не відмовляла мені у переході на українську мову. То просто така людина потрапилась.
Щодо того, аби творити україномовний контент - я тільки за. Але це в першу чергу діло ваше - чому раніше споживали російський та російськомовний контент?
А в побуті нехай люди спілкуються, як хочуть. Хоч китайською. Проте особливого утискання я ніколи не відчувала і не планую утискати іншого та розводити срач з співвітчизниками.
Mira29-c3c3• 25 октября 2022
Ответ дляSvetrise
Удалено администрацией...
Ви корону злегка поправте ,шановна!!!
1234svetsvet• 25 октября 2022
Ответ дляРеверанс
вчіть історію
Обожаю про историю. :) Можно конкретно года....
Поподробней пожалуйста.
prozerpina123• 25 октября 2022
Ответ длянова_Я
Не ’языковый срач’, а ’мовне питання’. То є дві великі різниці.
Ага, почніть ще розповідати, що якби всі спілкувались українською, війни не було
’.. коли я закінчивши університет, не міг знайти жодного україномовного журналу в Києві, щоб пройти стажування ’
перепрошую, але якщо його не взяли на стажування до жодного україномовного журналу в Києві - то може справа не наявності журналів, а в самому кандидаті на стажування?
ха-ха! а так і є! Особливо з книжками і фільмами в дитинстві.
І з “патамуша мнє так удобнєй, панімаєш”?
незручностей з розеткою я ніколи не помічала. Вони взагалі дуже коректні і лояльні. Ну і припускаю, що пару років назад могли бути одноразові ситуації з кафе чи таксі
А загалом дуже правильна тема. Бо якщо в країні притісняють чужу мову - це, звичайно, погано. Але коли притісняють рідну, державну - це просто катастрофа.
А в нас цього ніхто не помічав. З дитинства ми приймали, що рос мова поширеніша і практичніша. Що це, як не саме натуральне притісненіє коріного населення в своїй же країні
Ответ для1234svetsvet
Поподробней пожалуйста.
Розорення Києва 1169 року — захоплення,розграбування і спалення Києва Андрієм Боголюбським.Знищені українські церкви,спалені будинки,вбиті українці.Вкрадена ним ікона з України тепер головна ікона москви.Правда тріснула з сорому за гидкі крадійські російські руки.
Батурин - вбиті навіть немовлята,спалене місто,пограбовані церкви ,спалені разом з українцями всередині за наказом петра 1 .Трупів було так багато,що це зустрічається в багатьох історичних літописах Европи.
руські кончені мразоти,завжди
вкрасти ,вбити,спалити - орда немита
за віки нічого не змінилося,народ де на головній площі лежить труп,що дивуватися?
зомбі
руські кончені мразоти,завжди
вкрасти ,вбити,спалити - орда немита
зомбі
Аква Марина• 25 октября 2022
Шо? Таки опять срач?)
Вот, например, вчерашнее видео из Одессы о том, как одна мадама что -то говорила про слово Х . Там музыка её возбудила . Но только, почему это , она не знает , как это слово будет на укр.мові. И продолжает гнать Х&у по -русски )
1234svetsvet• 25 октября 2022
Ответ дляРеверанс
руські кончені мразоти,завжди
вкрасти ,вбити,спалити - орда немита
зомбі
руські кончені мразоти,завжди
вкрасти ,вбити,спалити - орда немита
зомбі
Столько текста....
Факты бы факты.... Людей безусловно жаль, всех и всегда. Войны идут все времена. Ничему люди не учатся.
То есть 400 лет это с 12 по 18 века?
Вы с Адрианной Курилец не родственники случайно?
То есть 400 лет это с 12 по 18 века?
1234svetsvet• 25 октября 2022
Ответ дляFifi
’Мене прєтісняла російська, коли ще малим я не міг дивитися українських мультиків, бо були лише російські.’
погугліла, Іван 1990 р.н. ; тобто малим він був у кінці 1990 -початку 2000х.
як він прогледів, принаймні, мультики на ICTV?
Я тоже открывала его биографию.
Жил все время на Западной, стажировался за границей и его притесняли ...
Mrs.Ochmonek• 25 октября 2022
Ответ для1234svetsvet
Поподробней пожалуйста.
Ось тут і про вбивство мови, і українців як її носіїв, по століттях і по роках.Особливо зверніть увагу на XX-те сторіччя
Семицветка• 25 октября 2022
Ответ на это сообщение для Реверанс, которая меня заблокировала
Прямо раздавалі?
Через 20-30 років отримували.
Про путівки всім взагалі посміховисько.
Путівок було мало, селилися біля моря хто як міг.Фільм Будьте моим мужем приміром .Якось так.
Моим родителям дали квартиру когда мне было 12, а стали на очередь они уже после моего рождения. Да, дали не сразу, но и не 30 лет они ждали. А по путёвкам ездили отдыхать все работники комбината с семьями, пусть и не каждый год.
Прямо раздавалі?
Через 20-30 років отримували.
Про путівки всім взагалі посміховисько.
Tatka Kiev• 25 октября 2022
Дівчата навіщо далеко ходити, наші переселенці зі сходу в Польщі на великдень вимагали, щоб їм святив паски московський патріархат і кричали там, що їх ’прітесняют’ бо ми так звикли
З перших вуст, моя сестра там жила на початку війни
І варто частіше такі теми створювати. Скільки ми памятаємо срачних тем про притісненіє російськомовних? та постійно
А з українською мовою це вперше я тему бачу.
Я, звичайно ж, проти внутрішніх сварок. тому не варто сваритися і звинувачувати в брехні чи ще чому. Варто звертати увагу на випадки і задумуватись
Flowerland• 25 октября 2022
Не зістикалася ні з чим із цього списку, хоч і проживала в різних регіонах
Ответ дляmavka.cy
То цей Іван, який 1990 року народження, написав правду?
Коли він мав закінчити університет, йому було щонайменше 22 роки. Це 2012 рік. В Києві не було жодного україномовного журналу?! Серьозно?
Ответ дляrybka21
Він написав правду, що раніше було дуже мало української літератури і кіно. І написав правду, що україномовним людям приходиться переходити на російську майже завжди. російськомовні українці майже ніколи не переходили на українську
Все решта підтвердити не можу. Але повторю, що це в мене швидше включається лояльність. Я й на російську можу перейти і в сфері обслуговування, і в спілкуванні
Ответ для1234svetsvet
Столько текста....
То есть 400 лет это с 12 по 18 века?
Я почала з самих відомих фактів вбивства українців,якщо вас втомлює читать,вам можна на комікси перейти.Історія вас перевтомлює
Ответ дляmavka.cy
Раніше це коли його не було на світі? Він же пише наче про власний досвід. То як це сталося, що на двадцать першому році незалежності в столиці не було жодного україномовного журналу.
От як в таке можна повірити. Ви особисто вірите?
Леди Репях• 25 октября 2022
Ответ дляLidiyaZi
Насправді, дівчата, напишу зараз багато слів. То є мій біль...
Минулої п´ятниці мені дитину , яка останнім часом дуже гарно відходила від пережитого , майже знову не скалічили психологічно. І , с*ука через ту ненависну російську мову, через цих тварів рашистких, ненавиджу то кодло.
Ми зараз у іншій країні, невеличке містечко, де українських дітей лише 3, і мій саме третій прибув місяць тому. Він пішов до школи в інтеграційний клас , після деякого періоду він має пройти тестування за результатами якого має бути розподіленим у певний клас.
І тут почалися дзвіночки : нам сказали що кожна дитина має право вивчати рідну мову - пишіть заяву. Хочете російську - ми маємо вчителя? Ні, не хочемо. А на якій мові він розмовляє? А думає? І сто подібних питань. Відповідь ні - він не вивчатиме російську. Ну добре, пишіть заяву але в класі має бути 5 українців щоб ми найняли вчительку , а вас покищо 3... ну добре, в нас онлайн школа українська є ми й не навязувалися.... знайомимося з батьками тих двох дітей - їм казали що факультатив відкриють як третя дитина з´явиться....
Минає 3 тижні - запрошення на бесіду щодо навчання . 20 хвилин мою дитину допитували , а якою мовою ти дивишся мультики? А думаєш? А запроси в гугл пишеш? А вдома розмовляєш? Нехай відповідає дитина , не мама.
Ок, кажу, зрозумійте: так, ми з російськомовного регіону, але навчання у школі українською, садочку - українському, гуртки - українською, робота, державні установи - українською. Наразі мама розмовляє українською , дитина змішаною мовою - суржиком. Прикол у тому що в мене дитина вільно володіє англійською і тому питання з підвохом щодо гуглзапитів і мультиків виявилися хибними - дитина сказала англійською. Не отримавши бажаний результат нам кажуть, розумієте, в нас є вчитель, вона росіянка, але живе тут 20 років, чи згодні ви щоб вона протестувала вашу дитину і приймала участь у навчанні. Дитина на словах ’ вона росіянка’ вже почав як заведений казати ’ні, ні, ні. Скажи їм що я не буду з нею навчатися, скажи що я не знаю російську!’ С#ка, мені довелося просити їхнього розуміння моєї дитини, по вона переживає складний психологічний період, бо для дитини, як виросла у російськомовному середовищі було шоком бачити цих російських тварів на своїх вулицях, бо дитина під пулями їхала, намагаючись вирватися з цього пекла і безрезультатно, а потім плакав і просив ’ ну придумайте что-то!’. Після цього їхні спроби зникли... але дитина моя вже не відповіла їм ні які предмети мала в українській школі, ні про їх організацію навчального дня , навіть який клас скінчив - не сказав.
А потім кажуть: в нас є психолог, може маєте потребу. Ні, дякую , не у вашому уявленні дитячої психології.
А в чому прикол виявився. Ті двоє дітей проходили тестування з цією росіянкою, бо навчалися у Харкові у російськомовній школі, тому батьки розуміли, що вимагати тестування тієї ж математики українською то буде складно для дітей. Є у цьому місті росіянка, яка вчителька, суспільна діячка, член партії. Ангел, але всі місцеві українці знають що путіна вона ніжно любить, а українців - ненавидить. Намагалася заслати до мене перемовника аби переконати у корисностіі її участі у освітньому процесі з моєю дитиною. Але перемовник адекватна, не переконувала - передала пряму мову. Для місцевих вона янгол, який тут давно живе, а українці знають що гній . Ось така історія.
Ну Вы должны понимать, что принимающие страны не могут подстроиться под каждого ребёнка и под каждого украинца.
Они и так много помогают.
Если они для каждого украинского ребёнка будут нанимать украинского учителя, то на остальных беженцев и их нужды может не хватить ресурса.
Я Вам очень-очень сочувствую, но в чужой стране требовать, чтобы Вам всё давали индивидуально и понимали все нюансы, это спорно.
Они и так много помогают.
Ответ дляРеверанс
ваша правда,суцільна брехня.
Тотальний дефіцит звичайних товарів, вбивства незгодних з лінією партії,викорінення всього українського.
Нагадайте,чому Довженко так і не зміг вернутися до України.Це не рабство? Коли все за тебе вирішують інші.
Если я напишу, что они жили ужасно, перебивались с хлеба на воду и носили обноски, то вы поверите? Ну продолжайте дальше верить в то, что хотите. Какой смысл переубеждать?
Ответ дляrybka21
я говорю не про якісь випадки невідомого мені чоловіка
а про те, що ущімлення української мови було. І в чому воно виражалось я написала.
Мені все одно що там той чоловік думав, які журнали шукав, з чим стикався. Можливо, в чомусь він перебільшує, або не точно виражається. Основний посил був про притиснення української мови. і в цьому посилі я його підтримую
Ответ дляJhenya_Sh
Чого з хліба на воду?
Раз на рік,на Новий Рік їли дбайливо зібрані за півроку до свята продукти.Бо ні майонезу,ні горошку,ні шпротів в вільному доступі не було.
Ви зараз в будень харчуєтесь більш різноманітно,тому ваших стогонів за совком не розумію.Країна рабів де за щастя палка сухої ковбаси,як за там сумувати,то загадка
Леди Репях• 25 октября 2022
Ответ дляrybka21
Пані Реверанс, а навіщо ви пишете тим, кого заблокували?
Кстати забавно, я тоже у нее заблокирована, но я даже не помню такой ник на советчице))
Я так понимаю, что она любительница блокировать😄