Гл@ша• 24 октября 2022

Мене, україномовного українця, ЗАВЖДИ прєтісняла російська мова.

* * * * *

Так було завжди.

Мене прєтісняла російська, коли ще малим я не міг дивитися українських мультиків, бо були лише російські.

Мене прєтісняла російська, коли нас змушували в школі читати депресивну російську літературу.

Мене прєтісняла російська, коли мене демонстративно не хотіли обслуговувати в київській кав’ярні, бо я говорив українською.

Мене прєтісняла російська, коли в Одесі я не міг замовити таксі, бо операторка не розуміла українською фрази “можна машину до Деребасівської”, а в Херсоні зверхньо кривляли мою мову.

Мене прєтісняла російська, коли мої однокласнники, приїхавши на літо з Києва гаварілі па-рускі, “патамуша мнє так удобнєй, панімаєш”?

Мене прєтісняла російська, коли я закінчивши університет, не міг знайти жодного україномовного журналу в Києві, щоб пройти стажування.

Мене притєсняла російська, коли служба підтримки Розетки, адміністрації готелів чи УкрЗалізниця відмовлялися обслуговувати мене українською.

І я відверто шокований, коли зараз говорять про якесь обмеження прав російськомовних.

Серйозно? Всіх все влаштовувало, коли було навпаки? Чому тоді не було такого обурення?

Нагадаю, українська знищувалася століттями і лише зараз почала справді розвиватися.

Нагадаю, що росіяни на окупованих територіях в першу чергу спалюють наші книжки та замінюють україномовні знаки.

Мені здається, ми інколи буваємо надто толерантними, а треба відстоювати своє.

Якщо не забули – досі триває війна з роsією.

Ніхто не забороняє розмовляти російською в побуті, але якщо комусь незручно творити контент українською, вони можуть переїхати на чудову країну трішки східніше, де тою мовою говорять, і не засмічувати наш інформаційний простір.

Я живу в Україні, у нас є своя чудова мова, роsія напала на нашу країну, тому:

мені незручно російською
і для мене є різниця,
особливо зараз, коли ми обираємо своє майбутнє.

Автор: Ivan Baidak
арина-ветерок• 24 октября 2022
Ответ дляPiracanta
Автор, це було ще в радянські часи. Після того, як Україна стала незалежною державою, українську мову ніхто не притісняв.
В радянські часи також не притісняли. Самі українці чомусь соромились, і коли переїзджали до міст, чомусь переходили на російську. Це й зараз є, ніколи цього не розуміла, чому люди соромляться селянського походження. Я в дитинстві так заздрила сільським дітям В ті часи книги на українській мові вільно продавали у книгарнях і в бібліотеках їх було вдосталь, преси на українській мові було багато, починаючи з Малятка і Барвінка для дітей, закінчуючи журналом Жінка жля дорослих. Я журнал Жінка підписувала десь до середини 90-х. Українську мову у школі вивчали добре, так, що російськомовні діти мали змогу вільно розмовляти і писати мовою, вивіски майже скрізь були на мові. Пам´ятаю як вчилася читати по вивіскам Перукарня, Книгарня, Ведмедик, Дари ланів, Чобіток, Кавун (70-ті роки минулого століття, Харків).

Чаюри• 24 октября 2022
Ответ дляKadzari2006
От як раз у радянські часи був злет української мови. Пам‘ятаю Київ 70-80- х років. Усі афіши, вивіски, назви магазинів - все було написано українською.
У транспорті назви зупинок оголошувалися лише українською!
Ага, злет) В нашому місті всі школи російською.
mariya59• 24 октября 2022
Ответ дляJENYABEST
Вроде не ругаемся все мирно пока...
Так и Автор уже как-то из полного бана вылезла, придётся в следующий раз скрин сделать)
EllyM• 24 октября 2022
Ответ дляBrilliyantik
А разве нет? Мы, наверное, в двух параллельных Украинах жили.
Ні. Ви взагалі скільки років спілкувались українською не тільки на роботі, а взагалі в побуті?
Zelenkа• 24 октября 2022
Ответ дляEllyM
І кінотеатри завжди дублювали фільми українською, правда? І книги з журналами завжди переважали з українським перекладом? Серіали?
Мені 43 післязавтра, це щоб ви уявляли, що пише не дівчинка. В 1992 році мені виписували журнал ’Однокласник’, який друкувався виключно українською. Був ще ’Ровесник’, але то для старших. Був журнал ’Лель’, то типу плейбою.
Питання у тому, що більшість українців вибрала не бачити цього і дрочити далі на рос змі.
mariya59• 24 октября 2022
Ответ дляEllyM
Але завжди цікаво прочитати, як російськомовні доказують україномовним, що нас ніхто не притісняв і не притісняє
Да уж... Особенно вас притесняют сейчас...
silma• 24 октября 2022
Ответ дляMalysh2
Вы не поняли меня, наверное. В том, что эти люди погибли и продолжают гибнуть. Преимущественно русскоязычные, граждане Украины. Мы должны поддерживать друг друга, а не травить.
Да не поняла. Вы написали, что русскоязычные не выехали, а перешли на украинский. Наверное не просто так территории, которые захватила рашка, заселены русскоязычным населением, которое теперь, увы, попало под раздачу от ’братского’ народа
арина-ветерок• 24 октября 2022
Ответ дляЧаюри
Неправда. В Харкові були і українські школи. Та навіть в російських було три години української мови і дві години літератури на тиждень. Достатньо, щоб вивчити.
Чаюри• 24 октября 2022
Ответ дляарина-ветерок
А я не з Харкова, до Харкова приїхала в 2015. У нас було три школи і всі російські.

Brilliyantik• 24 октября 2022
Ответ дляEllyM
Кожного дня у моєму житті українська. На роботі, з друзями, у побуті.
Но я искренне и от всей души не понимаю, зачем многие советчицы настолько заостряют эту тему! Нахрена вы сейчас это делаете, девочки? А впрочем пох. Хорошего вечера!
автор Гл@ша • 24 октября 2022
Ответ дляBrilliyantik
Мне диалог с вами неинтересен. Вы категоричны в своих высказываниях и позициях, я их не разделяю, поэтому не вижу смысла тратить время на вас. Зашла в тему - высказалась. С вами и такими, как вы, не хочу дискутировать)
Ну добре злилися, хай буде й так.
EllyM• 24 октября 2022
Ответ дляZelenkа
І що це має доказувати? Скільки на один однокласник було російськомовних журналів?
poliska• 24 октября 2022
Ответ дляsilma
В яких роках ви навчались в університеті? В Києві з 91 року перейшли на викладання українською. В нас навіть темношкірі студенти та афганці ходили на курси української.
Перейшли скоріш формально. У моєму вузі в 2000-х роках добра частина предметів викладалась російською мовою. Мені, після навчання в українській школі, було досить незручно перелаштовуватись і засвоювати. Тому чудово розумію, про що йдеться у автора тексту.
uul• 24 октября 2022
Ответ дляореста1981
Це не ’брєд’ ,а правда,’незручна правда’ нажаль
Бред,при чём полнейший. И да,если его так ’притесняли’,так не ездил бы в Киев и Одессу, общался бы с теми, кто ’не притесняет’ и с кем ему комфортно. А то сначала нюни развёл какое у него было тяжёлое детство,а потом распетушился, и давай указывать кому,куда ехать,много на себя берёт
Mittens• 24 октября 2022
Перейшла на українську, хоча все життя була російськомовною. Тепер не приємно спілкуватися російською. Тільки рідна мова!
Розбійник• 24 октября 2022
Ответ дляwhenallissaidanddone
Я не собираюсь переходить на украинский язык. Хотя его люблю, уважаю и знаю. Если ко мне обращаются на украинском языке, я незаметно сама на него перехожу, но не говорю на нем дольше, чем есть необходимость.
Удалено администрацией...
Brilliyantik• 24 октября 2022
Ответ дляГл@ша
Ну добре злилися, хай буде й так.
Удалено администрацией...
mariya59• 24 октября 2022
Ответ дляMalysh2
Какое ’поддерживать’? Судя по этой и аналогичным темам, ненависть украиномовных к русскоязычным - бесконечна...((
Zelenkа• 24 октября 2022
Ответ дляEllyM
Ну хто хотів читати саме українською, мав вибір. Він був відпочатку, просто просрали всі полімери (с)

EllyM• 24 октября 2022
Ответ дляmariya59
Взагалі, зараз нас піддають геноциду, офігіти, як смішно, правда? Чи треба сміятись, коли на російському телебаченні розповідають, що не існує українців і української мови, усіх, хто з цим незгідний, треба вбивати?
Mrs.Ochmonek• 24 октября 2022
Ответ дляBrilliyantik
Удалено администрацией...
Не переживайте так, тепер все змінюється і ми повертаємось до свого
Кудряшкина• 24 октября 2022
а я русскоговорящая)
и да, и дальше буду общаться на том языке, на котором мне удобно)
при этом не отрицаю, что чистый украинский язык - очень красивый, можно сказать, даже мелодичный
Я вообще считаю, что много лет за гранты/печенюшки/и все в таком роде насильственно разобщали славян, внушая им вражду......
проблема-то в общем одна, но .......ципсошники не дают писать мнение, отличное от методички)
Svetlana-7070• 24 октября 2022
Ответ дляsilma
Этот российский банк был создан не для обслуживания украинцев, если что, а совсем для других целей, как и другой крупный российский банк, который пока еще жив. Так случилось, что была у истоков появления обоих этих банков, немножко знаю внутреннюю кухню.
Не буду спорити. Хай буде так. Я думаю, ви зрозуміли про що я хотіла написати. Можливо не притісняли в прямому значенні, але дискомфорт був часто. Особливо якщо ти одна в колективі україномовна. І дуже часто саме україномовні переходити на російську. Підлаштовувались, щоб не виділятися. Цього я не розумію.
Svetrise• 24 октября 2022
Ответ дляYulia-3262
Удалено администрацией...
первая фраза.. дальше такое не читаю.
автор Гл@ша • 24 октября 2022
Ответ дляmariya59
Так старалися, і все насмарку)
EllyM• 24 октября 2022
Ответ дляBrilliyantik
Тобто, виключно українською ви не спілкуєтесь, що й треба довести. Але про утиски визнаєте краще, ніж носії української
Розбійник• 24 октября 2022
Надіюсь через пару років свинособачий зникне, бо кожному хто буде на ньому гавкати, буде прилітати 😎
MandarinaS• 24 октября 2022
Ответ дляgrechka827
Які стрєлки? Ви в встані логічну цепочку відслідкувати?
Ви мені про Львів не розповідайте, я 40 років тут живу
Я столкнулась с такой ситуацией во Львове и мне все равно, где и сколько лет вы живёте.
Brilliyantik• 24 октября 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek
Кому вы нужны, чтоб переживать за вас)
Mrs.Ochmonek• 24 октября 2022
Ответ дляBrilliyantik
Автор посту бреше, бо завжди був УТ-1, де були україномовні мультики. Завжди були україномовні ЗМІ (я за фахом журналіст і добре знаю історію української журналістики). Я працювала з 97 року на телебаченні у Луганську, і мовлення було державною мовою. Хайпанути зараз багато охочих, і ви, авторко, разом з дописувачем)
Пропорція україномовних мультиків і російськомовних яка була? 1 до 100? Крім Капітошки і Петрика нічого і не згадується.