* * * * *
Мене, україномовного українця, ЗАВЖДИ прєтісняла російська мова.
Так було завжди.
Мене прєтісняла російська, коли ще малим я не міг дивитися українських мультиків, бо були лише російські.
Мене прєтісняла російська, коли нас змушували в школі читати депресивну російську літературу.
Мене прєтісняла російська, коли мене демонстративно не хотіли обслуговувати в київській кав’ярні, бо я говорив українською.
Мене прєтісняла російська, коли в Одесі я не міг замовити таксі, бо операторка не розуміла українською фрази “можна машину до Деребасівської”, а в Херсоні зверхньо кривляли мою мову.
Мене прєтісняла російська, коли мої однокласнники, приїхавши на літо з Києва гаварілі па-рускі, “патамуша мнє так удобнєй, панімаєш”?
Мене прєтісняла російська, коли я закінчивши університет, не міг знайти жодного україномовного журналу в Києві, щоб пройти стажування.
Мене притєсняла російська, коли служба підтримки Розетки, адміністрації готелів чи УкрЗалізниця відмовлялися обслуговувати мене українською.
І я відверто шокований, коли зараз говорять про якесь обмеження прав російськомовних.
Серйозно? Всіх все влаштовувало, коли було навпаки? Чому тоді не було такого обурення?
Нагадаю, українська знищувалася століттями і лише зараз почала справді розвиватися.
Нагадаю, що росіяни на окупованих територіях в першу чергу спалюють наші книжки та замінюють україномовні знаки.
Мені здається, ми інколи буваємо надто толерантними, а треба відстоювати своє.
Якщо не забули – досі триває війна з роsією.
Ніхто не забороняє розмовляти російською в побуті, але якщо комусь незручно творити контент українською, вони можуть переїхати на чудову країну трішки східніше, де тою мовою говорять, і не засмічувати наш інформаційний простір.
Я живу в Україні, у нас є своя чудова мова, роsія напала на нашу країну, тому:
мені незручно російською
і для мене є різниця,
особливо зараз, коли ми обираємо своє майбутнє.
Автор: Ivan Baidak
Так було завжди.
мені незручно російською
і для мене є різниця,
Автор: Ivan Baidak
арина-ветерок• 24 октября 2022
Ответ дляPiracanta
Автор, це було ще в радянські часи. Після того, як Україна стала незалежною державою, українську мову ніхто не притісняв.
В радянські часи також не притісняли. Самі українці чомусь соромились, і коли переїзджали до міст, чомусь переходили на російську. Це й зараз є, ніколи цього не розуміла, чому люди соромляться селянського походження. Я в дитинстві так заздрила сільським дітям В ті часи книги на українській мові вільно продавали у книгарнях і в бібліотеках їх було вдосталь, преси на українській мові було багато, починаючи з Малятка і Барвінка для дітей, закінчуючи журналом Жінка жля дорослих. Я журнал Жінка підписувала десь до середини 90-х. Українську мову у школі вивчали добре, так, що російськомовні діти мали змогу вільно розмовляти і писати мовою, вивіски майже скрізь були на мові. Пам´ятаю як вчилася читати по вивіскам Перукарня, Книгарня, Ведмедик, Дари ланів, Чобіток, Кавун (70-ті роки минулого століття, Харків).
Ответ дляKadzari2006
От як раз у радянські часи був злет української мови. Пам‘ятаю Київ 70-80- х років. Усі афіши, вивіски, назви магазинів - все було написано українською.
У транспорті назви зупинок оголошувалися лише українською!
Ага, злет) В нашому місті всі школи російською.
Ответ дляEllyM
І кінотеатри завжди дублювали фільми українською, правда? І книги з журналами завжди переважали з українським перекладом? Серіали?
Мені 43 післязавтра, це щоб ви уявляли, що пише не дівчинка. В 1992 році мені виписували журнал ’Однокласник’, який друкувався виключно українською. Був ще ’Ровесник’, але то для старших. Був журнал ’Лель’, то типу плейбою.
Питання у тому, що більшість українців вибрала не бачити цього і дрочити далі на рос змі.
Ответ дляMalysh2
Вы не поняли меня, наверное. В том, что эти люди погибли и продолжают гибнуть. Преимущественно русскоязычные, граждане Украины. Мы должны поддерживать друг друга, а не травить.
Да не поняла. Вы написали, что русскоязычные не выехали, а перешли на украинский. Наверное не просто так территории, которые захватила рашка, заселены русскоязычным населением, которое теперь, увы, попало под раздачу от ’братского’ народа
арина-ветерок• 24 октября 2022
Ответ дляЧаюри
Неправда. В Харкові були і українські школи. Та навіть в російських було три години української мови і дві години літератури на тиждень. Достатньо, щоб вивчити.
Brilliyantik• 24 октября 2022
Ответ дляEllyM
Ні. Ви взагалі скільки років спілкувались українською не тільки на роботі, а взагалі в побуті?
Кожного дня у моєму житті українська. На роботі, з друзями, у побуті.
Но я искренне и от всей души не понимаю, зачем многие советчицы настолько заостряют эту тему! Нахрена вы сейчас это делаете, девочки? А впрочем пох. Хорошего вечера!
Ответ дляBrilliyantik
Мне диалог с вами неинтересен. Вы категоричны в своих высказываниях и позициях, я их не разделяю, поэтому не вижу смысла тратить время на вас. Зашла в тему - высказалась. С вами и такими, как вы, не хочу дискутировать)
Ну добре злилися, хай буде й так.
Ответ дляZelenkа
І що це має доказувати? Скільки на один однокласник було російськомовних журналів?
Ответ дляsilma
В яких роках ви навчались в університеті? В Києві з 91 року перейшли на викладання українською. В нас навіть темношкірі студенти та афганці ходили на курси української.
Перейшли скоріш формально. У моєму вузі в 2000-х роках добра частина предметів викладалась російською мовою. Мені, після навчання в українській школі, було досить незручно перелаштовуватись і засвоювати. Тому чудово розумію, про що йдеться у автора тексту.
Ответ дляореста1981
Це не ’брєд’ ,а правда,’незручна правда’ нажаль
Бред,при чём полнейший. И да,если его так ’притесняли’,так не ездил бы в Киев и Одессу, общался бы с теми, кто ’не притесняет’ и с кем ему комфортно. А то сначала нюни развёл какое у него было тяжёлое детство,а потом распетушился, и давай указывать кому,куда ехать,много на себя берёт
Brilliyantik• 24 октября 2022
Ответ дляГл@ша
Ну добре злилися, хай буде й так.
Удалено администрацией...
Ответ дляMalysh2
Какое ’поддерживать’? Судя по этой и аналогичным темам, ненависть украиномовных к русскоязычным - бесконечна...((
Ответ дляmariya59
Да уж... Особенно вас притесняют сейчас...
Взагалі, зараз нас піддають геноциду, офігіти, як смішно, правда? Чи треба сміятись, коли на російському телебаченні розповідають, що не існує українців і української мови, усіх, хто з цим незгідний, треба вбивати?
Mrs.Ochmonek• 24 октября 2022
Ответ дляBrilliyantik
Удалено администрацией...
Не переживайте так, тепер все змінюється і ми повертаємось до свого

Кудряшкина• 24 октября 2022
а я русскоговорящая)
и да, и дальше буду общаться на том языке, на котором мне удобно)
при этом не отрицаю, что чистый украинский язык - очень красивый, можно сказать, даже мелодичный
Я вообще считаю, что много лет за гранты/печенюшки/и все в таком роде насильственно разобщали славян, внушая им вражду......
проблема-то в общем одна, но .......ципсошники не дают писать мнение, отличное от методички)
Svetlana-7070• 24 октября 2022
Ответ дляsilma
Этот российский банк был создан не для обслуживания украинцев, если что, а совсем для других целей, как и другой крупный российский банк, который пока еще жив. Так случилось, что была у истоков появления обоих этих банков, немножко знаю внутреннюю кухню.
Не буду спорити. Хай буде так. Я думаю, ви зрозуміли про що я хотіла написати. Можливо не притісняли в прямому значенні, але дискомфорт був часто. Особливо якщо ти одна в колективі україномовна. І дуже часто саме україномовні переходити на російську. Підлаштовувались, щоб не виділятися. Цього я не розумію.
Ответ дляBrilliyantik
Тобто, виключно українською ви не спілкуєтесь, що й треба довести. Але про утиски визнаєте краще, ніж носії української
MandarinaS• 24 октября 2022
Ответ дляgrechka827
Які стрєлки? Ви в встані логічну цепочку відслідкувати?
Ви мені про Львів не розповідайте, я 40 років тут живу
Я столкнулась с такой ситуацией во Львове и мне все равно, где и сколько лет вы живёте.
Brilliyantik• 24 октября 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek

Кому вы нужны, чтоб переживать за вас)
Mrs.Ochmonek• 24 октября 2022
Ответ дляBrilliyantik
Автор посту бреше, бо завжди був УТ-1, де були україномовні мультики. Завжди були україномовні ЗМІ (я за фахом журналіст і добре знаю історію української журналістики). Я працювала з 97 року на телебаченні у Луганську, і мовлення було державною мовою. Хайпанути зараз багато охочих, і ви, авторко, разом з дописувачем)
Пропорція україномовних мультиків і російськомовних яка була? 1 до 100? Крім Капітошки і Петрика нічого і не згадується.