Гл@ша• 24 октября 2022

Мене, україномовного українця, ЗАВЖДИ прєтісняла російська мова.

* * * * *

Так було завжди.

Мене прєтісняла російська, коли ще малим я не міг дивитися українських мультиків, бо були лише російські.

Мене прєтісняла російська, коли нас змушували в школі читати депресивну російську літературу.

Мене прєтісняла російська, коли мене демонстративно не хотіли обслуговувати в київській кав’ярні, бо я говорив українською.

Мене прєтісняла російська, коли в Одесі я не міг замовити таксі, бо операторка не розуміла українською фрази “можна машину до Деребасівської”, а в Херсоні зверхньо кривляли мою мову.

Мене прєтісняла російська, коли мої однокласнники, приїхавши на літо з Києва гаварілі па-рускі, “патамуша мнє так удобнєй, панімаєш”?

Мене прєтісняла російська, коли я закінчивши університет, не міг знайти жодного україномовного журналу в Києві, щоб пройти стажування.

Мене притєсняла російська, коли служба підтримки Розетки, адміністрації готелів чи УкрЗалізниця відмовлялися обслуговувати мене українською.

І я відверто шокований, коли зараз говорять про якесь обмеження прав російськомовних.

Серйозно? Всіх все влаштовувало, коли було навпаки? Чому тоді не було такого обурення?

Нагадаю, українська знищувалася століттями і лише зараз почала справді розвиватися.

Нагадаю, що росіяни на окупованих територіях в першу чергу спалюють наші книжки та замінюють україномовні знаки.

Мені здається, ми інколи буваємо надто толерантними, а треба відстоювати своє.

Якщо не забули – досі триває війна з роsією.

Ніхто не забороняє розмовляти російською в побуті, але якщо комусь незручно творити контент українською, вони можуть переїхати на чудову країну трішки східніше, де тою мовою говорять, і не засмічувати наш інформаційний простір.

Я живу в Україні, у нас є своя чудова мова, роsія напала на нашу країну, тому:

мені незручно російською
і для мене є різниця,
особливо зараз, коли ми обираємо своє майбутнє.

Автор: Ivan Baidak
NastyushaK• 24 октября 2022
Тема тролльная.
Одни боты играют мовных патриотов.
Другие боты русскоязычных патриотов.
Почему в реальной жизни, на фронте, парни кто на украинском, кто на русском сейчас защищают родину и у них нет проблем с тем кто как говорит??
А тут есть почему-то.

JENYABEST• 24 октября 2022
Ответ дляMalysh2
Встретила интересную мысль недавно на просторах интернета - если вы в своей стране боритесь с ее историей, культурой, памятниками, языком, значит вы ...
Невежда
mariya59• 24 октября 2022
Ответ дляГл@ша
Невже?
А как это вы его так быстро сняли?)) Ну-ну...
MandarinaS• 24 октября 2022
Ответ дляZelenkа
Удалено администрацией...
А най їй у роті пір´я поросте))
Mira29-c3c3• 24 октября 2022
Ответ дляЮлия 0811
Так. Навіть тут писала російською, щось запитувала. Якщо тема була українською мовою, було дуже мало коментарів.
Ось .Запам’ятався мені цей допис .
silma• 24 октября 2022
Ответ дляPiracanta
Фразу не слышала. Но я мультики перестала смотреть где-то в году 1972 примерно))
Мне он не нравился, потому что что-то бормотал, а мне хотелось мультиков. А мультик там если и показывали, то кусочек на пару минут.
Мама девчонок• 24 октября 2022
Ответ дляsilma
В яких роках ви навчались в університеті? В Києві з 91 року перейшли на викладання українською. В нас навіть темношкірі студенти та афганці ходили на курси української.
Я в універ вступила у 2002 році. Більшість викладачів викладали російською (Київ).
kpss2017• 24 октября 2022
Ответ дляГл@ша
Дивно чи не так живучи в Україні, нехай і тогочасній УССР, мати всього одну школу, ну ніскільки не насаджування та утиски)
а не было смысла больше открывать, даже в те которые были не могли набрать полные классы
EllyM• 24 октября 2022
Ответ дляBrilliyantik
Автор посту бреше, бо завжди був УТ-1, де були україномовні мультики. Завжди були україномовні ЗМІ (я за фахом журналіст і добре знаю історію української журналістики). Я працювала з 97 року на телебаченні у Луганську, і мовлення було державною мовою. Хайпанути зараз багато охочих, і ви, авторко, разом з дописувачем)
І кінотеатри завжди дублювали фільми українською, правда? І книги з журналами завжди переважали з українським перекладом? Серіали?

rybka21• 24 октября 2022
Ответ дляMandarinaS
Не в курсе.
Рівно вдвічі
1.70 і 3.40
NastyushaK• 24 октября 2022
Ответ дляMira29-c3c3
Що ви пишете ?Що це за фраза така «мовні патріоти «? Офіційна мова ЗСУ -українська .
Методичку змініть.
Удалено администрацией...
Svetlana-7070• 24 октября 2022
Ответ дляsilma
Ну это как бы российский банк, неудивительно, там кацапня часто приезжала, да и руководство вроде из кацапстано уже на тот момент было. В Эрнст энд Янг к ресепшионисту требование общаться на английском.
Російский банк в Україні, який обслуговує українців. Чи лише російськомовних українців???
Насправді, якщо по темі, то до 2014 року таке зустрічала неодноразово. Особливо у банківській сфері ’девушка я вашу мову не панімаю’
Потім працювала в приватній меблевій фірмі (найбільшій в Києві і Україні) там також керівник відділу попросив з постачальниками з Дніпра та Одеси спілкуватися російською. 🙈
Колись працювала на холодних дзвінках, ще після інституту, також просили російською. Хоча я дуже хорошо розмовляю і падаю на вуха саме українською. Так от, одний офіс у нас купив послугу. Приїхала на зустріч, а їх представник каже ’ у вас така українська, що я просто не міг відмовити’ Таких ситуацій у мене було безліч. Хоча я говорю чітко і виразно, суржик в мене мінімальний. Але, тим не менш, такі історії мають місце.
Кукуля• 24 октября 2022
Мариуполь 00-05 универ. На русском все преподавание. До этого лицей и тоже на русском. С автором опуса не согласна во всем, но что-то в этом есть. И я сама была свидетелем пренебрежительного отношения к тем, кто на украинском говорил. Как-то он считался сельским, но то был суржик. Я украинский литературный очень люблю. Говорят на нем, перехожу легко. Как и сейчас часто с ребенком тоже, но у меня ребенок говорит на украинском. По своему выбору. Просто я выросла в рос.разговорной среде. Но очень не люблю, когда украинский коверкают суржиком диким. А у нас этим грешат очень многие. И часто даже те, для кого он родной.
Оксана_12• 24 октября 2022
Ответ дляГл@ша
Дівчата україномовні з народження, в кого було таке? Пам´ятаю як дійсно ламали починаючи з університету, викладаючи виключно російською, а у школі я вивчала українську, в побуті також лише українська, а ще пам´ятаю як вперше купувала сірники й у мене запитали що це таке Мені тоді так дивно було.
Я вчилась в технічному вузі, та й то не мала проблем перекласти сама собі конспект українською, якщо хтось начитквав російською. Що ж то за така освіта прямо, де перекласти собі той конспект неможливо. В так, переважна більшість літератури була російською. Теж ніяких проблем не виникало з перекладом навіть у технаря. Що ж там такого ламали в університеті то. Хтось з викладачів не знав українську? Так це його проблеми. Хоча на моїй практиці я жодного разу не була змушена перейти на російську при відповіді.
автор Гл@ша • 24 октября 2022
Ответ дляBrilliyantik
Удалено администрацией...
Яку освіту ви маєте?
EllyM• 24 октября 2022
Але завжди цікаво прочитати, як російськомовні доказують україномовним, що нас ніхто не притісняв і не притісняє
Brilliyantik• 24 октября 2022
Ответ дляГл@ша
Яку освіту ви маєте?
Выше писала
JENYABEST• 24 октября 2022
Ответ дляmariya59
Самое интересное, что Автор темы давно в полном бане, а мы тут ругаемся)
Вроде не ругаемся все мирно пока...
Mira29-c3c3• 24 октября 2022
Ответ дляMandarinaS
Западная Украина и суржик?
Тут цей наратив часто просувають .

Zelenkа• 24 октября 2022
Ответ дляMandarinaS
А най їй у роті пір´я поросте))
Я завжди уявляю цю картинку і сміюсь
Brilliyantik• 24 октября 2022
Ответ дляEllyM
А разве нет? Мы, наверное, в двух параллельных Украинах жили.
автор Гл@ша • 24 октября 2022
Ответ дляBrilliyantik
Они глубоко убеждены, что в армии все говорят українською. Ага, да)
Ніколи не думали чому?можливо тому що всі дисципліни та команди преподавали російською? Навіть коли на папері були зобов´язані українською?
Malysh2• 24 октября 2022
Ответ дляsilma
В чем трагедия, в украинизации украинцев?
Вы не поняли меня, наверное. В том, что эти люди погибли и продолжают гибнуть. Преимущественно русскоязычные, граждане Украины. Мы должны поддерживать друг друга, а не травить.
ореста1981• 24 октября 2022
Ответ дляuul
Большего бреда я ещё не читала:’не обслуживали в киевском кафе’ или ’не мог вызвать такси в Одессе’.
Це не ’брєд’ ,а правда,’незручна правда’ нажаль
Abrado• 24 октября 2022
Я вчилась в російськомовній школі. Дома розмовляла суржиком, з друзями - російською. І десь в класі 7-8 видала мамі, що не хочу розмовляти українською, бо нею лише ’крестьяне гаварят... ’ представляєте? Звідки це взялося в моїй голові?!

Мама тоді мені розповідати почала і про козацтво, як його знищили, і про окупацію України радянською армією, і про розстріляне відродження, і про НКВД, і про 5 колосків, про голодомор. Потім в нас вчителька з історії змінилась і якось вона мені так зайшла, що ми з нею писали дисертацію в малу академію наук про Центральну раду. Багато чого довідалась... розмовляти російською я продовжила, бо школа і універ були російські, але дуже багато читала історичних книжок мене захопила історія України. І так завдяки мамі, вчительці і книжкам мій світогляд і ставлення до росії змінювались. Зараз лише українською розмовляю, не дуже чисто, але я навчусь!
І тепер гуляючи з малим (йому 12 років), ми розмовляємо про подіі сьогодення і я розповідаю йому історію нашої держави, про наших сильних вільних людей. Хочу щоб він пишався тим, що він українець!
rybka21• 24 октября 2022
Ответ дляKadzari2006
От як раз у радянські часи був злет української мови. Пам‘ятаю Київ 70-80- х років. Усі афіши, вивіски, назви магазинів - все було написано українською.
У транспорті назви зупинок оголошувалися лише українською!
В Харкові теж
Пам’ятаю як школяркою їхала в траліку, поруч стояли два хлопця, мабуть, росіяни, вголос читали вивіски. Смішно було. Дітячя та юнька кніга (це крамниця була біля ХІБІ на Сумській
silma• 24 октября 2022
Ответ дляSvetlana-7070
Этот российский банк был создан не для обслуживания украинцев, если что, а совсем для других целей, как и другой крупный российский банк, который пока еще жив. Так случилось, что была у истоков появления обоих этих банков, немножко знаю внутреннюю кухню.
grechka827• 24 октября 2022
Ответ дляMandarinaS
При чем тут Одесса? Вы про Львов написали, что бред, а я вам ответила. Не переводите стрелки.
Які стрєлки? Ви в встані логічну цепочку відслідкувати?
Ви мені про Львів не розповідайте, я 40 років тут живу
Mrs.Ochmonek• 24 октября 2022
Ответ дляNastyushaK
Удалено администрацией...
Ми вже зрозуміли, що ви хочете бачити Україну російськомовною. Ви в меншості. Змиріться.
Називати україномовних латентними руссофілами - це щось із шизофренічного.
Brilliyantik• 24 октября 2022
Ответ дляГл@ша
Мне диалог с вами неинтересен. Вы категоричны в своих высказываниях и позициях, я их не разделяю, поэтому не вижу смысла тратить время на вас. Зашла в тему - высказалась. С вами и такими, как вы, не хочу дискутировать)