Выезжали из Польши больше, чем на месяц. Вернулись в сентябре так как "боевые действия" поднадоели. Город Запорожье.
Сейчас узнаю, что в октябре нас лишили статуса укр, хотя в сентябре он еще был.Завтра буду звонить в пограничную службу, но хочется уже сегодня узнать
1. Кто-то смог добиться восстановления статуса? Что делали для этого?
2. Если статус не вернут имею ли я право оставаться в Польше больше 3 месяцев или по Шенгену надо будет выехать?
Ответ дляnata.ant
Так если ви виезжали больше чем на 30 дней,конечно вам её анулировали.Идите в ужонд и просите встановить,но это на усмотрение ужонда будет
Они послали звонить в пограничную службу
Ответ дляmargaritavoronina1
Вы польскую дию устанавливали?
Да, как заехали в сентябре сразу установила
margaritavoronina1• 16 ноября 2022
Ответ дляТашаНаташа
Тогда странно. Сходите туда где вы делали изначально песель и проконсультируйтесь,сейчас многим отменяют 500+,ТК многие выехали давно ,а выплаты продолжают получать
Ответ дляmargaritavoronina1
Была, послали в страж пожарный
margaritavoronina1• 16 ноября 2022
Ответ дляТашаНаташа
Была, послали в страж пожарный
Точно в пожарный???????
Ответ дляmargaritavoronina1
Точно в пожарный???????
Нет))) это я уже на нервах) граничный)
Ответ дляnata.ant
Якщо не вернуть статус,то подастесь на карту побита,якщо працюєте і все,ось вам і буде легалізація
Пишуть на карту побуту можна буде податися лише через 9 місяців, як ми заїхали до Польщі... Й питання - 9 місяців від марту чи вересня. Чи можем ми бути в Польщі більш ніж 3 місяці по безвізу? Чи 3 місяці й треба виїхать?
Ответ дляТашаНаташа
Це якщо ви маете прихисток,а у вас його вже немає.Я вам більше скажу,зараз є законопроект , в якому пишуть що біженці не зможуть подати на карту побита.Якщо вам відновлять статус то тільки через 9 місяців,рахуеться від першого в´їзду в березні.Зможете бути більше,навіть без статусу,так як ваш безвіз закінчиться після 24.02 і ваше перебування легальне до 23.08.2023
Ответ дляnata.ant
Звідки Ви впевнені, що наше перебування легальне буде як ми 90 днів проведемо в Польщі? Юрісти пишуть, що як нема статусу тимчасового захисту, то діє шенген, то я так розумію 90 днів й треба виїзджати...
При чому я не розумію чи маю я зараз право працювати...
Ответ дляТашаНаташа
Бо ви не тих юристів чітаете,а треба чітати офіційні джерела.Якщо переживаєте,подавайте на карту до кінця цих 90 днів і живіть собі,тільки ж подаете себе,дитину.Це окремі пакети документів будуть.Працювати теж можете,работодатель просто сглошает в ужонд що прийняв на роботу українця,вони в курсі)Або йдіть і відновлюйте статус UKR
Ответ дляnata.ant
Була в ужонді. 2 години. Категорічно ні, Ви були більш місяця в Україні. Я їм і закон показували, що ми з зони боєвих дій, ні, не можемо. Наприкінці 2ї години задзвонили до якогось пропускного пункту на границі і там ті повідомили, що може нам треба виїхати і заїхати типу не як туристи, а з чітким обговоренням що ми виїжджаємо від війни... Але я ж розуміє що гарантій знов ніяких нікто не дасть.
На карту подавати роботу треба, а я 2 тижня не можу книжку санітарну зробити. То в них свята, вони не приймають, то 2 неділі чекайте результати аналізів. А в нашій дирі інших праць нема крім склепів споживчих.
Всі кажуть, що треба їхати до іншого міста й там намагатися оновити статус. Але не знаю куди, може в Краків поїхати... Находжуся в шоці від усього цього. Знала б що таке, б не їхала знов у Польщу.
Ответ дляnata.ant
Арт42 спецуства,якщо безвіз зкінчівся після 24.02 то перебування легальне до серпня 2023.Гугліть))
Всі сказали що до кінця року. Чекають наприкінці місяця новий закон. По ньому може буде видно що робити з такими як я.
Ответ дляТашаНаташа
Відновлення статусу,це на розсуд ужондц,нема закону,що його відновлять 💯 відсотків,санітарна книжка робиться довго,я колись півтора місяця робила.В кінці ноября вийде закон,про біженців.А якщо у вас нема статусу,то ви не уходець.У вас два віранти,шукати працю і подавати на карту,я вам више скинула нумер артикулу,то час у вас є.Або їхати в іншу країну.Польща така і є,бюрократія тут величезна. Спробуйте в інший ужонд поїхати,в той же Кракові,якщо це місто біля вас
Ответ дляТашаНаташа
Це якийсь ужонд пришелепкуватий. Записуйтеся в інше місто. У мене без питань відновили