Бабка-ежика• 30 ноября 2022
Як називаєте, під´їзд чи парадное? Просто цікаво.
Результат:
вже голосів:
115 (86.47%)
Під´їзд
18 (13.53%)
Парадное
Дюйм оф о4ка• 30 ноября 2022
Ответ дляSectetlyYours
Парадное это питерский сленг
Это если есть вход для прислуги
Та_все_ок_будет• 30 ноября 2022
Ответ дляSectetlyYours
Парадное это питерский сленг
Питерский сленг - это ’параднАЯ’
Женамужная• 30 ноября 2022
Ответ длязабиякина
В Одессе вообще парадная, а не парадное
В Питере тоже
Бабка-ежика
• 30 ноября 2022
Ответ дляSectetlyYours
Парадное это питерский сленг
В темі про каналізацію автор написала - парадное. Тож насторожило, бо у нас такого не зустрічала. Ні Київ, ні Харків.
Чудо в декрете• 30 ноября 2022
Ответ дляБабка-ежика
А я як раз в Києві перший раз почула ’парадное’. При чому від корінних киян в якомусь лохматому поколінні) була дуже здивована.
Просериарила молодость• 30 ноября 2022
Ответ дляБабка-ежика
Давно в Києві живете?
Апрель Ивановна• 30 ноября 2022
я сьогодні тут прочитала теж дивне слово. Шкода, що не можу відтворити.
З контексту синяк, гуля на лобі, можливо локація неважлива
Борщец• 30 ноября 2022
Ответ дляЧудо в декрете
И я перший раз іменно у Києві почула ’парадноє’
Перемелица• 30 ноября 2022
Парадне частіше з тих пір, як перебралася у Київ.
У вас дивний вибір - один варіант українською, другий російською, тож не голосувала.
Tasya-Natusya• 30 ноября 2022
Парадное - это то, что в хороших сталинках, а то что строили позже парадным язык не повернется назвать)
Бабка-ежика
• 30 ноября 2022
Ответ дляПеремелица
Українською- як називаю я і як чую навколо себе, парадное - побачила сьогодні в темі про каналізацію, було написано російською. Тому так. Дивно, не думала що в Україні хтось так говорить, хіба переселенці з росії. Для мене це як - за поребрик.
Залатавая• 30 ноября 2022
Ответ дляБабка-ежика
Саме після переїзду в Київ стала використовувати ’парадне’. Працюю в УК і навіть мешканці кажуть або ’секція’, якщо заїхали на етапі забудовника, або *парадне’, якщо придбали квартиру пізніше. Я про новобудови якщо що, можливо в старих будинках і використовують ’під´їзд’.
Сладкий лимончик• 30 ноября 2022
Ответ дляSectetlyYours
Парадное это питерский сленг
В Одессе всегда была парадная
Зубачистка• 30 ноября 2022
Ответ дляБабка-ежика
В таксі завжди питають ’парадное’, так що не треба
Кофе в лобби• 30 ноября 2022
У бабушки в доме есть парадное и подьезд.
У себя чаще парадное называю.
Гадаю_По_шнуркам• 30 ноября 2022
Ответ дляБабка-ежика
А в моем окружении все так говорили, я с детства привыкла. Только переехав из центра на Позняки услышала массовое - подъезд. Хотя слово, конечно, знала, но не употребляла. Но, честно говоря, я жила в совминовском доме с огромным стеклянным фойе, там это слово было уместно. 😉 А на Позняках с железной дверью это подъезд 🤷♀️
АБВГДейка• 30 ноября 2022
Ответ дляЧудо в декрете
Аналогично
Мюллерная• 30 ноября 2022
Ответ длязабиякина
В Одессе вообще парадная, а не парадное
Согласна.
С детства так называли.