Зашла на 5минут• 15 декабря 2022

Що переживають наші хлопці(

Контузія чи ПТСР.
Безсоння в ніч.

Контузія:
- це коли з подивом виявляєш, що забув слово. Ось знаєш його значення і слово це просте, але ж ні;
- не можеш згадати що ти вечеряв 20 хвилин тому, і згадуєш тільки дивлячись на помитий посуд;
- це коли після ранкової сигарети тремор в руках, як у алкоголіка, а ти не пив;
- це коли болить голова;
- це коли у тебе падає зір;
- це коли шумить у вухах;
- це коли лінійні нерівності перестали бути простими і логічними, але перетворилися в набір незрозумілих символів;
- це коли ти можеш просто залипнути на 2-3 секунди;
- це заїкання, яке може досить довго докучати...

ПТСР:
- це коли ти чужий в цивільному житті і свій серед армійців (але тільки бойових);

- це коли загострене почуття справедливості (найчастіше занадто);

- це коли уві сні ти виходиш на бойові;

- це коли уві сні відірвало праву руку по плече і уві сні ти думаєш: “- Блядь, потрібно було на САТі залишити петлю, а не розпускати. Встигну накласти до критичної крововтрати?” І прокидаєшся...;

- це коли вночі, в півсні рукою шукаєш автомат;

- це коли гірко і соромно на кладовищі біля могил;

- це коли не боїшся смерті, від слова зовсім. Але боїшся того, що її несе;

- це коли взагалі не дивишся нічого про війну, або тільки всюди шукаєш відео з твоїми і чужими боями;

- це коли йдеш від конфлікту, бо замість звичної бійки боїшся вбити мудака;

- це коли запах дизельного вихлопу від вантажівки давно розвіявся, а ти стоїш посеред людей і дивишся в свою пам’ять, де гуде Беха на якій вивозять 300-го і звучать знайомі голоси в ефірі;

- це коли ти не можеш нікому пояснити, що для тебе означають слова: “- Сьогодні в зоні проведення антитерористичної операції...”
- це коли ти в натовпі ловиш погляд і розумієш, що людина “наша” - АТОвець;

- це коли ти прокручуєш всі моменти з людьми яких не вдалося врятувати, і навіть коли розум тобі каже: “- Не, ну б..дь! Ну без шансів же було...” все одно болить в душі, і знову і знову прокручуєш “а якби ось так і так “;

- це коли ти розмовляєш з дружиною двічі загиблого Брата по зброї і намагаєшся їй довести, що він дійсно загинув, а вона не вірить в його смерть;

- це коли алкоголь не допомагає і не рятує, коли зриває запобіжний клапан і ти не плачеш, а виєш в подушку, тому що з могили ніхто не встане;

- це коли назва населених пунктів які раніше не знав, тепер ніколи не забудеш;

- це коли...

Людині, що не воювала не пояснити війну, точно так само, як сліпому не пояснити відчуття зеленого, як чоловікові не дано зрозуміти, що значить виносити і народити дитину.
У них просто немає необхідних органів почуттів.

Війну не можна розповісти або зрозуміти.
Її можна тільки пережити.
автор Зашла на 5минут • 15 декабря 2022
Пост з ФБ нашого Захисника...

автор Зашла на 5минут • 15 декабря 2022
Зараз мій друг військовий з контузією в госпіталі,не спить зовсім,постійний головний біль,падає зір...лікування не допомагає(
Интимная• 15 декабря 2022
Ответ дляЗашла на 5минут
Сподіваюсь, ваш друг відновиться.
У мого діда була контузія під час Другої світової. Причому його дивом врятували - уже несли за руки-ноги до загиблих в братську могилу, але нащупали пульс.
Лікувався, потім продовжив воювати.
Дожив до 94
Интимная• 15 декабря 2022
Не зрозуміло тільки, чому в тексті про АТО..
Кима_кепка• 15 декабря 2022
Так оно и есть автор....К сожалению.
Кима_кепка• 15 декабря 2022
Ответ дляИнтимная
У них тоже самое.
Добавлю.
Это когда ты сидишь за столом и продолжаешь воевать на чьм-то дне рождения. И с весь вечер об этом говоришь. И тебе дают выговориться, потому что понимают... Но не понимают что это такое и что ты пережил.
автор Зашла на 5минут • 15 декабря 2022
Ответ дляИнтимная
Сподіваюсь, ваш друг відновиться.
Лікувався, потім продовжив воювати.
Дожив до 94
Дякую,теж сподіваюсь на це
Яка історія з дідусем

Рекламама• 15 декабря 2022
Чоловік з березня в гарячих точках, контузія була... Приїжджав на пару днів восени. Багато з переліку співпадає
Я дивилися на нього і розуміла, що після перемоги буде справжнє протистояння між тими, хто з окопів і місцевими *негодними*... Несправедливість дуже дошкуляє. Теж говорив, що став більше стримуватись в конфліктах, бо боїться вчасно не зупинитись. І так всі його побратими, що перейшли межу. Війна переписала його цінності.
Зараз знову під Бахмутом
Интимная• 15 декабря 2022
Ответ дляКима_кепка
У них тоже самое.
Добавлю.
Це зрозуміло, просто чому і досі хтось називає те, що в 2014 році не війною, а АТО. Чи може текст старий.
Залізна пані• 15 декабря 2022
Ответ дляЗашла на 5минут
у меня муж в 14..до сих пор не дошел до нормы
И хороошо бы у нас лечили, у мужа крое списка..приступы неконтролируемой агрессии были
таблетки израильские восстановили, а то он сам боялся себя
и на бокс каждый день ходил, чтобы оно дома не взорвало
Зам Ам• 15 декабря 2022
Ответ дляРекламама
Зараз знову під Бахмутом
Дай бог вашому чоловіку повернутись цілим та неушкодженним! я молюсь за кожного нашого воїна, предайте велике дякую від моїх малих та мене...
Рекламама• 15 декабря 2022
Ответ дляЗам Ам
Дякую! Вам сил і терпіння, ваші діти - майбутнє усіх нас.
автор Зашла на 5минут • 15 декабря 2022
Ответ дляРекламама
Зараз знову під Бахмутом
Нехай повертається живим та неушкодженим найскоріше
Всім дочекатися своїх рідних та близьких з цього пекла
автор Зашла на 5минут • 15 декабря 2022
Ответ дляИнтимная
Мабуть текст ще з того часу коли називали так,а зараз наші хлопці переживають те саме
НашлаПерепискуМужа• 15 декабря 2022
Это, конечно, жесть(((

У моего папы после Афганистана было 2 контузии, это реально сложная неврологическая история(( а сейчас у моей дочки эпилепсия. И это тоже не весело.

Но мозг такая штука, что может удивить. Мы видим это в своей семьей. Главное, чтобы человек не сдавался.

Ну и самое главное, чтобы все поскорее вернулись живыми и не сломанными морально. Потому что восстановиться можно, если на это есть внутренние силы.

Черт, как же хочется, чтобы эта война поскорее закончилась и все вернулись домой
Юпитерная• 15 декабря 2022
Ответ дляРекламама
Зараз знову під Бахмутом
И это страшно. После войны герои станут опасными для мирных граждан, так как психика повреждена навсегда.
Залізна пані• 15 декабря 2022
Ответ дляЮпитерная
И хорошо бы, Израиль -поделился бы своей военной психатрией
Три месяца пил-агрессии не возникало
Интимная• 15 декабря 2022
Ответ дляЮпитерная
Психіка відновлюється теж, якщо надається допомога
НашлаПерепискуМужа• 15 декабря 2022
Ответ дляЮпитерная
на самом деле, если будет система реабилитации, то все будет ок.
Главное, чтобы ребят реабилитировали психиатры таблетками, психологи терапией. И они смогут вернуться к нормальной жизни

Юпитерная• 15 декабря 2022
Ответ дляНашлаПерепискуМужа
Ну это понятно, но какой % пойдёт к психиатру? Давайте будем реалистами. У меня есть знакомый с контузией, после Афганистана. Сколько лет прошло, но психика не стабильна. Агрессия капец. Ещё и оружие с собой носит и не раз его применял. Благо, не убил никого. И агрессия не так из-за контузии, как от того, что он там видел
автор Зашла на 5минут • 15 декабря 2022
Ответ дляЮпитерная
Так,нажаль чоловіків і так до лікаря звичайного важко вмовити піти(думаю так в більшості ),а якщо до психотерапевта-то навряд чи...хіба що близькі і рідні переконають,а якщо сам живе-не піде
мимАпроходила• 15 декабря 2022
Ответ дляЮпитерная
Так и есть к психологу и психиатру насильно не загонишь, а сейчас хоть и более спокойное отношение в обществе к этому, чем во времена Афганиста, но большинство ребят туда ни за что не пойдут и даром. Я не одному знакомому с фронта со времен АТО, с явными признаками ПТСР намекала обратится к специалистам, в лучшем случае они отшучиваются, а то и на открытую агрессию можно нарваться ’ ты что меня психом считаешь?’
автор Зашла на 5минут • 15 декабря 2022
Дівчата,вмовляйте будь ласка після війни піти до психотерапевта чоловіків військових,підтримуйте їх,навіть якщо не було контузіі та зовнішне все норм виглядає..не мине війна бесслідно ні для кого,нажаль..
пАлАвинкА• 15 декабря 2022
Война - это самое большое зло на свете.
Нельзя допускать до войны, выруливать до последнего.
Потому что война это горе миллионов людей
Душа болит за всех, а еще больше болит за то, что ничего исправить уже невозможно и эти травмы навсегда.
Рекламама• 15 декабря 2022
Говорили з чоловіком про сеанси в психіатра. Не сприймає серйозно, каже, що він мені може сказати, він такого не переживав. Думаю, що можливо було б переконати, якби це була якась державна програма, з досвідченими в такому лікарями. Бойові військові починають довіряти тільки своїм, з таким же досвідом. Вони ніби протиставляють себе мирняку, я бачу це в багатьох.
Мамзелькин• 15 декабря 2022
Ответ дляЗалізна пані
Доброго дня, а які таблетки він приймав. Двоє рідних на сході, не знаємо що нас чекає😭
Сегодня я не я• 15 декабря 2022
Ответ дляЮпитерная
І куди їх дівати? Щоб мирним не було страшно . Бо тут вони герої, а в мирному житті ’ небезпечні’
Сегодня я не я• 15 декабря 2022
Ответ дляРекламама
Мій погоджувався, що після війни піде. Але він ще й в відпустці з лютого не був і зараз під Бахмутом ( ненавиджу вже цю назву) .
Сегодня я не я• 15 декабря 2022
Ответ дляМамзелькин
Їх же мабуть тільки з призначенням лікаря можна купити
Клин_Кляйн• 15 декабря 2022
Ответ дляСегодня я не я
По-хорошому, їм би після війни кожному з психологом попрацювати. В першу чергу для них самих, бо вони заслуговують на нормальне життя. Але наскільки це реалізуємо