Луноходик_Ик• 05 января 2023
От дійсно, як виживати тим , хто залишився в Україні ?
Тема для тих, у кого звичайний дохід.
Ответ дляnightwoman
Зараз війна, казати про розвиток, чи то про якісь завеликі сподівання в цей час для багатьох нереальне питання. Ми прожили в окупації 8 місяців з доходами найнижчими у своєму житті та цінами в тричі вище чим на вільній Україні і вижили. Більшість переселенців, які все загубили не будуть так казати та жалітися., Бо цінуємо те, що маємо зараз.
Виживемо усі, і все налагодимо.
Сьогодні сім´я біля Херсону не вижила. Батьки і дитина 12 років.

brenda2305• 05 января 2023
Ответ дляViktoria_St
Шо там? У Бутусова?
Не у самого Бутусова
Почитайте від учасника бойових дій про Бахмут:
А у влади все зашибісь, і армії НАТО мають на нас рівнятись. У нас хлопці герої, а система жесть ((
Viktoria_St• 05 января 2023
Ответ дляbrenda2305
Не у самого Бутусова
Я уже читала. Но вместе с тем он в комментах пишет что местами у наших худше, местами у кацапов, беда в том что их много хоть и потери сумасшедшие
Ответ дляОченьценная
Ну оскільки вже подібне (якщо не гірше), переживали в 90-ті, то все це не нове. Зараз найтяжче тим, хто втратив житло і все нажите. От там явно гірше.
А я бідність 90-х добре пам´ятаю. Там не йшлося про новий одяг і взуття, доставали і перешивали старе. Я сама вручну міняла змійки на маминих стареньких чобітках, щоб не тратитись нс майстра.
як ви задовбали 90-ті з війною порівнювати
, особливо ті, що під стол пішки ходили у ті роки, а все туди ж, філософи йопта
Leeloo_aloha• 05 января 2023
Ответ дляtasikkk
Я в 90ті ходила в школу, рік їли лише картоплю то варену то жарену і квашену капусту, бувало на хліб позичали гривню в сусідів. Бандитизм памятаю, рекетирів в роботі бачила.
90ті - після розвалу союзу, логічно припусками, що по війні буде не набагато краще. По війні буде купа військових зі зброєю на руках, поломаною психікою і без роботи. Гроші, які вони зараз заробляють перетворяться на фантики. Кордони закриті, дика інфляція.
Якщо вам легше мріяти про безкінечні вливання з-за кордону і відбудову країни, будь ласка. Але голодні 90ті я не забуду.
Елена-1011• 05 января 2023
А мне сказали зп в январе не будет и в феврале низвестно когда. Моя мама пенсионерка говорит, все равно сиди работай, дальше будет еще хуже. Может она права?
Leeloo_aloha• 05 января 2023
Ответ дляЕлена-1011
перший привіт з 90х, тоді тоже по пів року працювали без зарплати.
Не чіпай - вб ю• 05 января 2023
Ответ дляЛуноходик_Ик
Одяг, взуття все недоступно і часто якість не відповідає цінам. Харчуватися раз чи два в день?
А може почати нормально працювати та навчатися? Чи таке вам не пропонувати?
Ответ дляNuisance
Я підходила до деяких з них, деменції в них не було, їм було дуже ніяково, одна почала мене запевняти, що шукає їжу собакам, і гроші ’на собак’ не одразу погодилася взяти. Їм пенсії не вистачає навіть на їжу. Іноді бачиш, якими голодними очами вони дивляться на продукти на базарі. І бачать, і розуміють все це навіть іноземці, лише порадницям, які нагадуть мені колишніх радянських парторгів і які політінформації тут намагаються проводити людям, яким дійсно важко, якісь докази потрібні. А стосовно адекватності - мені дідусь розповідав, як він під час війни з луж воду пив. Приятелька моїй матері розповідала, як вона сама дитиною під час війни у смітті рилася, голод змусив забути про всі правила поведінки.
ото ж.
тутешні колишні радянські парторги іще й розказують,що взуття треба вміти (!) носити і тоді хватить 10 років.
і щоб не голодувати,то їсти суп з курячих ший((
Natalia505• 05 января 2023
Ответ дляLeeloo_aloha
А що чоловікам уже можна виїжджати, чи у нас рабство по гендерному ділиться?
Ви відчуваєте себе рабом? Я ні і чоловік мій рабом себе не почуває. То може справа в нас з вами, в наших почуттях і житті? Коли вам щось не подобається або міняєте, або прилаштовуєтесь, плакатись неконструктивно, результату немає і сенсу.
Natalia505• 05 января 2023
Ответ дляVA 11
Коли наступного разу повезу допомогу дідульці, у якого будинок розбили біля Бахмута і вбили дружину, і він тепер живе в модульному містечку, то скажу , щоб не переймався. Все можна почати спочатку. І хату нову збудувати.
То до кого претензії? До тих хто розбили чи до країни в цілому?
Natalia505• 05 января 2023
Ответ дляLeeloo_aloha
А у вас є своя земля? У мене нема. Хотіла купити участок, до 2 годин їзди від міста, так ціни захмарні, а бесплатної вже нема, вся комусь належить.
Оце поняття рідна земля, любов до неї, якось не в´яжеться з капіталістичним укладом в нашій державі.
Землі моїй сім´ї не дали, а захищати чужу землю чомусь чоловік зобов´язаний.
В мене є.10 хвилин від міста. Я звичайний бух і ніхто мені не заважав її придбати. Якщо ви бажаєте- ви придбаєте. Моє життя і тисяч таких як я, це доводить.
Natalia505• 05 января 2023
Ви спікулюєте на тому, чого не розумієте, бо ви навіть не намагались того зробити. У 90% мого оточення є земля. Від 40 соток і до гектарів. Мені смішно другий день читати про проблеми з купівлею землі, бо її не існує. Зменьшіть планку не купуйте під Києвом і буде вам щастя.
Ответ дляLeeloo_aloha
а давайте я розкажу про реально круті 90?
от чесно - спогади найкращі. Ми з мамою намагалися знайти моменти прям патові - ну не було, чесно.
Були затримки зарплат, але і можливостей маса теж була.
Ответ дляLeeloo_aloha
Почему на фанатики? Меняют на валюту.
Yaska yana• 05 января 2023
Ответ дляLeeloo_aloha
Не думаю что все так плохо будет. Военных не будут распускать, будут предлагать остаться и зарплаты тоже у военных будут. Наученые двумя (за последние годы) падениями грн, никто в грн уже деньги не хранят. И границы после войны откроют.
Елена-1011• 05 января 2023
Ответ дляYaska yana
А военных сразу и не отпустят. Многих оставят на службе еще на какой-то срок. Мой дед вернулся с войны в 1947, а не в 1945.
Елена-1011• 05 января 2023
Ответ дляКузякин
Где вы работаете? Почему не будет зарплаты?
На шахте, из-за повреждения ТЕС, не было электрики и не работали насосы затопило шахты, дважды такое было, перевели на госбюджет. Добычи угля нет, соответственно денег от реализации тоже. Донецкая область, не оккупированая.
Ответ дляЕлена-1011
Вот засада ( И что дальше непонятно
Ответ дляNuisance
Моя мама на своєму сра****ному заводі мала завжди 120 рублєй зп( інженер). Пенсію має 4500 . Чим займалися люди, які мають 2 тис пенсії???? Торгували на базарах???