Бамбарбия! Кергуду.• 14 января 2023
Перетин кордону 16 років
Донька 16.5 років хоче сама поїхати до знайомих в Литву на місяць. Кордон можна в цьому віці перетинати самостійно. Які ще можуть бути нюанси? Підкажіть, хто в курсі.
палка-копалка• 14 января 2023
До війни ні, скільки читала, у супроводі одного з батьків, просто з 16 років вже не потрібен дозвіл другого з батьків. Може щось змінилось, але. Ви уявляєте, що це означає, що неповнолітня дитина без відома батьків взявши паспорт і гроші може гейнути в невідомому напрямку, хто за неї несе відповідальність. Тому думаю ні.
Бамбарбия! Кергуду.
• 14 января 2023
Ответ дляпалка-копалка
Не потрібен дозвіл. Їздила з родичами недавно за кордон.
ЗлойанОним• 14 января 2023
Ответ дляпалка-копалка
Студенти як їздять?
З 16 років дозволений перетин кордону без супроводу дорослих
палка-копалка• 14 января 2023
Ответ дляБамбарбия! Кергуду.
Де я пишу що дозвіл потрібен?
палка-копалка• 14 января 2023
Ответ дляЗлойанОним
Студенти як їздять?
Ну так довіреність напевно є
ЗлойанОним• 14 января 2023
Ответ дляпалка-копалка
Ну так довіреність напевно є
На кого довіреність?
На сусідів в автобусі?
палка-копалка• 14 января 2023
Перш за все, необхідно відразу наголосити, що відповідно до статті 313 Цивільного кодексу України особа, яка досягла 16 років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України. Тобто після досягнення відповідного віку непотрібно просити дозволу другого з батьків, щоб виїхати з дитиною за кордон.
Пишу_граммотно!• 14 января 2023
Вчора моя донька 16 років перетинала кордон Україна Польща . Перед поїздкою я тут також прочитала в одній з тем що до 18 років можуть не пропустити саму на кордоні в Польщі. Я звонила скрізь на нашу прикордонну службу на Польську і відповідь була що як повезе бо за законами Польщі дитина до 18 років неповнолітня і не може подорожувати сама.Тому щоб не ризикувати ми шукали по всіх знайомих хто буде їхати до Польщі щоб донька могла з кимось перетнути кордон робили довіреність на жінку яку знайшли. І дійсно на кордоні вчора запитували куди з ким і чого вона їде і довіреність перевіряли.
палка-копалка• 14 января 2023
Ответ дляЗлойанОним
На кого довіреність?
На сусідів в автобусі?
Я не знаю. Я читаю сайт Міністрества юстиції, як воно відбувається на кордоні, тим більше зараз ВС. Але я пояснила свою точку зору. Це означало б некотрольований виїзд дітей за кордон без відома батьків. Для виїзду На навчання неповнолітні повинні мати документи, візи, куратор за кордоном іт ін.
Горизонтальный самовар• 14 января 2023
Ответ дляJENYABEST
С 16 лет можно без разрешения родителей.
По украинскому закону да, Польша например не впустит без родителя или доверенности
Крошка Енот• 14 января 2023
З 16 років можна перетинати кордон самостійно. Моя донька 17 років тиждень назад сама перетинала польський кордон, жодних питань не виникло
Бамбарбия! Кергуду.
• 14 января 2023
Ответ дляПишу_граммотно!
Вона в минулому році разів десять перетинала кордон з різними країнами, доручення не питали. Бо їй 16 років.
Горизонтальный самовар• 14 января 2023
Ответ дляПишу_граммотно!
Я ехала, так мальчика 17 лет завернули, остался на границе ждать родителей
палка-копалка• 14 января 2023
Ответ дляПишу_граммотно!
Да тут почитати, то неповнолітні в чужу країну можуть просто погуляти поїхати, що навіть батьки знати не будуть.
Пишу_граммотно!• 14 января 2023
Я навіть дізнавалась у перевізника чи можливо на водія зробити довіреність щоб перетнути кордон, так одні знайомі робили але ті в кого я запитувала сказали що ні .
Горизонтальный самовар• 14 января 2023
Ответ дляJENYABEST
Ребенок ездил в Данию через Польшу этим летом.
Возможно, на кого попадёшь, при мне высадили ребёнка на польской границе в июне, 17 лет
палка-копалка• 14 января 2023
По закону не можуть, просто хтось закриває на це очі, комусь повезло і вважають це нормою.
Пишу_граммотно!• 14 января 2023
Ответ дляБамбарбия! Кергуду.
За законами з України випустять без проблем бо є 16 років а от до Польщі можуть не впустити . В кожній країні свої закони. І я ж вам кажу що як повезе. Вчора мою доньку б не пропустили якби не було довіреності.
Пишу_граммотно!• 14 января 2023
Ответ дляпалка-копалка
Та воно кому як пощастить бо в нас в знайомих син 17 років їхар в грудні без питань пропустили. Я просто як представила що дитину не пропустять і буде вона чекати на нас поки ми з Полтави доберемося до кордону. То ми шукали з ким можно перетнути зробили довіреність та і все.
Горизонтальный самовар• 14 января 2023
Лучше сделайте доверенность на кого то, подстрахуйтесь, это очень неприятно, когда ночью ребёнка высаживаю из автобуса, и вам потом ехать забирать.
ЗлойанОним• 14 января 2023
Ответ дляпалка-копалка
Ваша точка і офіційні дані - дещо інші речі)
Бамбарбия! Кергуду.
• 14 января 2023
Зрозуміла, що наче по закону дозволено, але можуть бути нюанси....
Раніше вона з кимось їздила, а зараз хочемо відправити одну на автобусі.
ЗлойанОним• 14 января 2023
Ответ дляпалка-копалка
Такі випадки були
Знаходили дітей за кордоном
Навіть тут тема була про Поліну Красноступ
Знаходили дітей за кордоном
палка-копалка• 14 января 2023
Ответ дляБамбарбия! Кергуду.
Я б свою хотіла відправити теж до знайомих. Але блін, не хочеться проблем на кордоні, коли не випустять і дитина сама.
Пишу_граммотно!• 14 января 2023
Ответ дляБамбарбия! Кергуду.
Це за нашим законодавством дозволено з 16 років а в країнах ЄС можно з 18. Тому можуть виникнути проблеми.