Бамбарбия! Кергуду.• 14 января 2023

Перетин кордону 16 років

Донька 16.5 років хоче сама поїхати до знайомих в Литву на місяць. Кордон можна в цьому віці перетинати самостійно. Які ще можуть бути нюанси? Підкажіть, хто в курсі.
палка-копалка• 14 января 2023
Ответ дляЗлойанОним
Ваша точка і офіційні дані - дещо інші речі)
Офіційні дані теж трактуються по-різному навіть на наших сайтах. Я що проти. Я тільки за, тільки чомусь виникають прецеденти, що когось не впустили.
На сайті ДПСУ таке
Чи може громадян України, який досяг 16-ти річного віку самостійно виїхати за кордон?
Згідно зі статті 313 Цивільного кодексу України громадяни України з 16-ти річного віку, мають право на самостійний виїзд за кордон без супроводу та згоди від дорослих за наявності паспорта громадянина України для виїзду за кордон.
Все чітко ніби-то, то чому на сайті мінюста щось там про дозвіл другого з батьків. Логічно, що перший з батьків тоді з дитиною?
ЗлойанОним• 14 января 2023
Ответ дляпалка-копалка
На сайті ДПСУ таке
Ви особистий досвід маєте?
Я маю, в мене студент
Можна виїхати без супроводу дорослих
І літати можна, в Європі точно
ГугелП@лАмался• 14 января 2023
Ответ дляПишу_граммотно!
Вчора моя донька 16 років перетинала кордон Україна Польща . Перед поїздкою я тут також прочитала в одній з тем що до 18 років можуть не пропустити саму на кордоні в Польщі. Я звонила скрізь на нашу прикордонну службу на Польську і відповідь була що як повезе бо за законами Польщі дитина до 18 років неповнолітня і не може подорожувати сама.Тому щоб не ризикувати ми шукали по всіх знайомих хто буде їхати до Польщі щоб донька могла з кимось перетнути кордон робили довіреність на жінку яку знайшли. І дійсно на кордоні вчора запитували куди з ким і чого вона їде і довіреність перевіряли.
Також чула про таке.
Хлопців-Студентів з автобусу висадили
палка-копалка• 14 января 2023
Ответ дляЗлойанОним
Ви особистий досвід маєте?
Я маю, в мене студент
Можна виїхати без супроводу дорослих
І літати можна, в Європі точно
Ні, не маю. Але чула, що не пропускали. Знайомі оформлювали довіреності і дитина їхала з кимось. Зараз подруга їздить зі Словаччини до Луцьку за дитиною і завозить назад, каже не хоче проблем і хвилювань.
из_под_тишка• 14 января 2023
В конце декабря дочь ездила в Германию через Польшу, 16.5 лет,сама,перевозчиком. Может сам водитель сказал,что едет с ним,никаких доверенностей не делали.
ОченьПриятно-Царь• 15 января 2023
Ответ дляБамбарбия! Кергуду.
Не потрібен дозвіл. Їздила з родичами недавно за кордон.
Мне тоже так говорили в погран службе. А сына с поезда другая сторона сняла. Это было в конце апреля, когда всем разрешали ехать, даже дети не с родителями ехали. А моего и ещё 5 подростков сняли, девочек в том числе. И сидели все ждали на пропускном пункте, когда заберут родственники. Не родне не отдали.
Моего сестра забирала, и мы доказывали свое родство, я сканы документов пересылала.
Сыну было без трёх дней 18 лет.

Перед Новым годом сына кумовей не пустили. Ждал родителей. Ему тоже почти 18. Как мы потом поняли зависит от смены, одни пускают, другие нет.

Я бы пересираховаламь и сделала у нотариуса доверенность. Вернее она не так называется, но нотариусы знают. Мне из Стража граничного (Польша) образец присылали.

Как в Литве не знаю. Позвоните им или напишите письмо с вопросом.
Не нашим - наши пускают, а именно другой стороне.

Нам это стоило почти суток времени, 6 тыс грн на то, чтобы сестра приехала и забрала (далеко) и кучи нервов.
Проще было перестраховаться и ехать с документом.
ОченьПриятно-Царь• 15 января 2023
Ответ дляЗлойанОним
Студенти як їздять?
З 16 років дозволений перетин кордону без супроводу дорослих
Если у него есть документы о том, что учится и опекун на той стороне.
Так мне объяснили.
ОченьПриятно-Царь• 15 января 2023
Ответ дляпалка-копалка
https://minjust.gov.ua/m/viizd-ditini-za-kordon-77...
6 абзац.
Нужно не наши законы читать, а другой стороны
Наши выпускают без проблем.
ОченьПриятно-Царь• 15 января 2023
Ответ дляКрошка Енот
З 16 років можна перетинати кордон самостійно. Моя донька 17 років тиждень назад сама перетинала польський кордон, жодних питань не виникло
Це залежить від зміни.
За пару днів до сина перетинав кордон його товариш. Все ок. А мого та інших підлітків затримали, зняли з поїзда та автобусів, і вони чекали поки приїдуть родичі забрати, ще й доводили рідство.

Дівчинка одна плакала там, нервувала, всіх на вокзалі Варшави чекали зустрічаючі, всі нервували. Нічого довести не вдалось. Одного хлопця забирали назад в Україну. Інших забрали родичі з Польщі.
ОченьПриятно-Царь• 15 января 2023
Ответ дляПишу_граммотно!
Та воно кому як пощастить бо в нас в знайомих син 17 років їхар в грудні без питань пропустили. Я просто як представила що дитину не пропустять і буде вона чекати на нас поки ми з Полтави доберемося до кордону. То ми шукали з ким можно перетнути зробили довіреність та і все.
От мій чекав. Дуже довго. І це мій син спокійний і не нервовий. А інші діти там нервували, дівчинка плакала, хлопець істерив и лаявся з мамою по телефону.
Я всі нерви витратила, поки передавала документи, добре, що вдома є сканер і в мене є електронний підпис. Потім сестру з роботи знімали, вона сотні ки їхала забирати мого сина. Шукали авто їй, заправляли, потім доводили, що ми сестри, тому що просто так не віддавали. А так як наші документи українською, ще й в цьому проблема була.
Витратили купу грошей і нервів.

Син говорив, що йому було простіше дві доби на кордоні побути, а в День народження 18 років піти вже самому.
ОченьПриятно-Царь• 15 января 2023
Ответ дляЗлойанОним
Ви особистий досвід маєте?
Я маю, в мене студент
Можна виїхати без супроводу дорослих
І літати можна, в Європі точно
В нього є документи, що він навчається в Європі. Там в нього є опікун. Це різні речі.
Мені пояснювали ці нюанси в Стражі граничному, поки сина забирали.

Для мене найстрашніше було, коли син подзвонив і каже ’Не хвилюйся, мене зняли з потяга ікулись везуть, куди не знаю’.
Крошка Енот• 15 января 2023
Ответ дляОченьПриятно-Царь
Це залежить від зміни.

Може ще залежить куди хто їде. В моєї є дозвіл на проживання у Німеччині і вона там вчиться
ОченьПриятно-Царь• 15 января 2023
Ответ дляКрошка Енот
Якщо навчається і є документи - то інша справа. Це ситуації автора не стосується.
Крошка Енот• 15 января 2023
Ответ дляОченьПриятно-Царь
її не про що не запитували і не перевіряли
ОченьПриятно-Царь• 15 января 2023
Ответ дляКрошка Енот
Різні зміни на кордоні по різному реагують.
Хтось більш прискіпливий, хтось менш
El9• 22 января 2024
Бизнес публикация
Ответ дляОченьПриятно-Царь
Сыну было без трёх дней 18 лет.

можно Вас попросить выслать образец доверенности от Стража граничного (Польша)? lapusya83@gmail.com